Betoniarka – jaką kupić? Opinie, dane techniczne

0
177
JAKA BETONIARKA

Betoniarka jest przydatna na każdy etapie budowy, niezależnie czy lejemy fundamenty czy pracujemy przy wykończeniówce. Wybór betoniarki jest uzależniony od wielu czynników takich jak – ile waży, pojemność betoniarki, czy jest zasilana energią elektryczną czy może jest to betoniarka spalinowa. Betoniarka jest oczywiście potrzebna do mieszania składników, aby uzyskać beton. Jeśli potrzebujemy dużej ilości zaprawy tynkowej to bez betoniarki może się nie obyć. Mieszanie dużej ilości cementu, wody oraz piasku i żwiru z całą pewnością będzie uciążliwe. Używanie wiertarki z mieszadłem pozwoli nam na zamieszanie bardzo małej ilości. Przejdźmy jednak do konkretów – jaką betoniarkę kupić?

Jaką betoniarkę kupić?

Wszystko jest uzależnione od naszych potrzeb. Jeśli chodzi o rodzaje betoniarek to mamy do wyboru betoniarki wolnospadowe oraz taczkowe. Betoniarki możemy również podzielić ze względu na kształt mieszalnika. Rozróżnimy wtedy między innymi kielichowe, bębnowe, przenośne i stacjonarne.

Dzielić betoniarkę możemy również ze względu na zasilanie. Mało kto wie, że są również betoniarki spalinowe – jest to świetne rozwiązanie dla osób, które przeprowadzają budowę w miejscu, gdzie nie mają dostępu do energii elektrycznej. Elektryczne betoniarki możemy podzielić na napięcie 400 V oraz 230 V. Te pierwsze z całą pewnością znajdą zastosowanie betoniarki trójfazowe. Wszystkie te betoniarki możemy podpiąć do agregatu prądotwórczego, przez co możemy korzystać z nich z dowolnego miejsca.

Betoniarka cena

Ile kosztuje betoniarka? Betoniarkę możemy kupić już za 300 złotych za nową sztukę. Używane egzemplarze można dorwać nawet za 150 złotych. Jedną z popularniejszych firm, która zajmuje się produkcją betoniarek jest firma KRAFT. Ceny oscylują w okolicach 1000 złotych za betoniarkę o pojemności 200 litrów. Pojemność odgrywa dużą rolę w kształtowaniu się ceny betoniarki. Ile kosztuje betoniarka o dużej pojemności? 260 litrów od firmy KRAFT to koszt ponad 1500 złotych.

SKIVA to polska firma, która sprzedaje w ostatnim czasie bardzo dużą ilość betoniarek na allegro. Betoniarka skiva opinie internautów wskazują, że jest to betoniarka dobrej jakości. Nie ma co spodziewać się bardzo długiej żywotności i jakości wykonania za tą cenę. Za tą cenę nie kupimy tańszej betoniarki o tej samej mocy. Wybór betoniarki tylko na pozór wydaje się prostym wyborem. Ważna jest też waga betoniarki, zwłaszcza, kiedy pracujemy sami. Ile waży betoniarka? Waga to około 50-60 kg.

Skiva to nie jedyny producent, który jest oblegany na polskim rynku. Jeśli nadal zastanawiasz się i zadajesz sobie pytania jaką betoniarkę kupić to przedstawiamy kolejnych producentów. Altrad, Magnum, Higher i Venta.

Betoniarka altrad opinie

Betoniarki tej firmy są dostępne w wielu sklepach w całej Polsce. Nic dziwnego, że możemy znaleźć na jej temat dużo opinii. Dostępna jest między innymi w castomaramie i tam w zależności od wersji betoniarki znajdziemy ten sprzęt od 600 złotych. Wszystkie betoniarki tej firmy są malowane proszkowo i nie mają problemów ze rdzą. Opinie w internecie są neutrale.

Betoniarka magnum opinie

Tutaj ciężko znaleźć opinie na temat tego producenta. W Polsce kupno tej betoniarki było bardzo popularne jeszcze jakiś czas temu, dzisiaj przeglądając takie portale jak OLX czy Allegro jest tego naprawdę mało. Są to betoniarki dobrej jakości i jedne z tańszych. Nasza opinia na temat tej betoniarki z całą pewnością jest pozytywna.

Betoniarka higher opinie

W przypadku higher również możemy spodziewać się akceptowalnej ceny. Za 125 litrową betoniarkę firmy Higher zapłacimy 600 złotych.  Wykonana z żeliwa betoniarka jest wytrzymała, lecz nie spodziewajmy się cudów. Jeśli szukamy tymczasowego rozwiązania lub jednorazowego np podczas budowania domu to może być to dobra opcja.

Betoniarka venta opinie

Venta to firma, która ma bardzo podobny cennik do swojego poprzednika Higher. Za 120 litrową wersję zapłacimy poniżej 700 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here