co produkowac

Co produkować i z jakiego materiału?

Aktualizacja:

W dzisiejszych czasach każdy chce zarobić. Zwyczajny Kowalski ledwie wiążę koniec z końcem, musi dorabiać na boku. Do głowy przychodzą różne pomysły – nadgodziny, dodatkowe fuchy po godzinach pracy, a może coś wyprodukować? Produkcja zawsze będzie miała sens, zawsze w przypadku, gdy popyt przewyższa podaż na rynku. Dzisiaj opiszemy Wam co produkować w garażu, w domu, na podwórku, aby zarobić dodatkowe pieniądze, a z czasem założyć małą, dobrze prosperującą firmę. 

Co można produkować w domu i sprzedawać?

Zacznijmy od domu, co można produkować w domu i sprzedawać? Mimo że jest to blog budowlany to zacznijmy od domowych wyrobów spożywczych. Jedzenie zawsze będzie miało zbyt, w ostatnich latach widać duży wzrost popularności na tak zwaną eko żywność. Co możemy produkować w domu i sprzedawać? Przede wszystkim zacznijmy od wędlin. Kiełbasa swojska z domowej wędzarni sprzedaje się naprawdę dobrze. Warto odwiedzić portal ogłoszeniowy olx.pl i tam sprawdzić co jest sprzedawane i po wyświetleniach sprawdzić popularność wyrobu. Wystarczy wpisać “domowy wyrób”, aby sprawdzić sprzedawane produkty. Jako że to portal budowlany to przechodzimy do nieco bardziej męskich robutek.  

Co produkować z drewna żeby zarobić?

Żeby produkować coś z drewna nie trzeba być stolarzem. Co produkować z drewna żeby zarobić? To już zależy od naszych umiejętności, ale do rzeczy na których możemy najwięcej zarobić są między innymi schody, balustrady. Dla osób, które są związane ze stolarką rekomendujemy wejście w biznes meblowy. Aktualnie na dobrego meblarza czeka się nawet pół roku. Niemcy, francuski, włosi a nawet czesi kupują polskie meble. Popyt jest naprawdę spory. Więc jeśli zastanawiasz się nadal co produkować z drewna żeby zarobić to odpowiedź to meble.

Jeśli jesteś początkowym stolarzem, a bardzo chciałbyś coś produkować z drewna i przy tym dobrze zarobić to możesz spróbować z donicami. Donice z drewna to coraz częstszy wybór polaków. Wystarczy przejść się po dużych sklepach, aby zobaczyć, że taka donica (bardzo słabej jakości) potrafi kosztować 200-300 złotych. Materiału do stworzenia takiej donicy nie potrzeba wiele. Narzędzia to również nie duży koszt, a  zyski są obiecujące. Jeśli masz jakieś pomysły co jeszcze można produkować z drewna żeby zarobić to daj znać w komentarzu.

Co produkować z metalu?

Było drewno to teraz czas na metal. Tutaj rekomendujemy dobry sposób na sprawdzenie popytu i sytuacji na rynku. Wpisujemy w wyszukiwarkę Google “zlecę produkcję” i sprawdzamy wyniki. Wyodrębniliśmy wyniki na te, które dotyczą produkcji z metalu i znaleźliśmy tam następujące rzeczy:

Okucia i zaciski – przeglądając internet możemy zauważyć, że niektóre osoby montujące drzwi, okna czy altany szukają osób do współpracy. Szukają osób, które produkują z metalu okucia i zaciski.  Przeglądając internet możemy zauważyć, że popyt na produkcje rzeczy z metalu jest spory, nawet w takich krajach jak Słowacja czy Czechy, gdzie znaleźliśmy parę ciekawych ogłoszeń z propozycją współpracy. 

Kute ornamenty – jeśli chcesz ozdobić swoją bramę, ogrodzenie czy balustradę to musisz zakupić ornamenty. Popyt na ornamenty stale wzrasta, polakom już nie wystarczy zwykła prostokątna brama, chcą zdobić. Jeśli masz jakiekolwiek warunki i umiejętności kowalskie to dobrym sposobem na zarobienie pieniędzy będzie produkcja ornamentów z metalu. 

Co produkować w Polsce?

Polska to nadal kraj taniej siły roboczej. Mamy dobrą renomę za granica. Możemy tak naprawdę produkować wszystko. Ostatecznie liczy się cena i jakość wykonania. Dlatego zachęcamy do wzięcia kalkulatora i przeliczenia swojej inwestycji. Jeśli chcesz coś produkować na wsi to masz ułatwione zadanie, gdyż najprawdopodobniej nie będziesz miał złośliwych sąsiadów, którzy mogliby podciąć Twoje skrzydła. 

Co produkować z plastiku?

Był metal, było drewna to czas na plastik. Tutaj od razu wchodzimy z grubej rury – produkcja doniczek plastikowych. Biznes ten jest bardzo łatwy w skalowaniu. Produkcja doniczek plastikowych to nie jest jest wielka filozofia i stopa wejścia nie jest duża. Elementy plastikowe na zamówienie to kolejny biznes związany z plastikiem. Potrzebujemy odpowiednie formy oraz trochę kapitału, aby ruszyć z produkcją rzeczy z plastiku. Tutaj nieco ciężej jest o pozwolenia oraz prawo w tym obszarze jest dość restrykcyjne, więc zachęcamy do zapoznania się z prawem, a potem nad pomysłem co produkować z plastiku.

Przewiń do góry