Czy warto wynajmować ukraińcom?

Szacuje się, że w Polsce przebywa prawie dwa miliony ukrainców, a że gdzieś muszą żyć to 95% z nich wynajmuje mieszkania. Czy wynajmując osobie z Ukrainy mieszkanie mamy czego się bać? Mamy z nimi do czynienia nacodzień, Ukraińcy bardzo łapią język polski, większość z nich mówi po polsku na poziomie komunikatywnym. Wielu z Nas ma ukraińców za naszych sympatycznych sąsiadów i łatwo nawiązujemy z nimi przyjaźnie. A więc na co trzeba zwracać uwagę podczas wynajmuje, nie tylko osobie z ukarainy, a także innym obcokrajowcową, którzy przyjechali do Polski w celach zarobkowych lub na czas studiów?

Wynajem ukraińcom opinie

Wynajem mieszkania ukraińcom lub obcokrajowcom zawsze niesie ze sobą pewne wątpliwości, ale czy służnie? Przeglądając wynajem mieszkania ukraiańcom opinie możemy zauważyć, że większość z nich jest negatywnych. Wynika to pewnie dlatego, ze wolimy pisać o negatywach niż o pozytywach. Jaka jest nasza opinia? Według naszej opinii wynajmując mieszkanie Polakowi również możemy spotkać się z niechlujstwem i niszczeniem naszego mienia. Podczas wynajmu mieszkania ukraińcowi trzeba się zastanowić czy warto i jakie mogą być tego skutki. Należy postawić sobie najważniejsze pytanie, a raczej osobie której chcemy użyczyć naszego mieszkania za opłate. Czy posiadają stały pobyt czy może posiadają pobyt chwilowy, jeśli tak to na jaki okres. Należy pamiętać, że zawsze jest możliwość eksmisji po przekroczeniu okresu pobytu.

Wynajem mieszkania kobiecie z dzieckiem.

Wynajem mieszkania ukraińcom z dzieckiem. Osoby z dzieckiem mają utrudnione zadanie podczas szukania zakwaterowania na wynajem. Istnieje mnóstwo stereotypów i złych opinii, zwłaszcza o samotnych matkach, które nie chcą w późniejszym czasie płacić za swój pobyt, a eksmisja z mieszkania osoby z dzieckiem to podwójne wyzwanie. Należy pamiętać, że osoba, która wynajmuje ma zazwyczaj większe prawa niż właściciel mieszkania.

Posumowując

Aktualny rząd dopłaca nawet obcokrajowcą do mieszkania, co jeszcze bardziej zachęca do przeprowadzki. Dopóki nie zostaną otwarte granice dla osób z Ukrainy, Wietnamu czy Bangladeszu to zapotrzebowanie cały czas będzie rósł. Dopłaca również inne benefity z tytułu zamieszkania i osiedlenia się w Polsce, są ta stypendia dla osób, które zaczynają studia w Polsce. Komu zatem najbezpieczeń wynająć nasze mieszkanie? Na pierwszym miejscu można umieścić studentów, którzy rzadko kiedy robią konflikty i status studenta wyklucza takie sprawy jak przedwczesna eksmisja. Największe zaś ryzyko niesie ze sobą wynajem osobie starszej czy samotnej matce.

Ukraińcy we Wrocławiu stanowią coraz większą część tego miasta, jak pokazują liczy i opinie przechodniów, Ukraińcy bardzo dobrze asymilują się z polakami i są chętni do podjęcia pracy, nawet tej najgorszej. Ukraińcy szukają pracy to jest dobrym sygnałem podczas podjęcia decyzji o wynajmie. Ile zarabiają Ukraińcy w Polsce? Są to zazwyczaj kwot oscylujące w granicach najniższej krajowej, choć osoby niektóre pracują nawet 12 godzin dziennie i kwoty mogą sięgać nawet 3 tysięcy złoty, nie zapominajmy, że tak jak i w przypadku polaków, ukraińcy to mistrzowie w oszczędzaniu pieniędzy i kombinowaniu jak coś zrobić po taniości.

W Polsce namnożyło się agencji pracy, którzy załatwiają pracowników tylko z Ukrainy, przydają sie tacy ludzie choćby do sezonowych prac. Podsumowując nie należy wykluczać wynajmu z powodu pochodzenia, lecz do sprawy powinniśmy podchodzić z pewnym dystansem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *