jak ciąć panele

Gilotyna do cięcia paneli – opinie, alternatywy

Aktualizacja:

Zakupiłeś panele podłogowe i szukasz maszyny, która pomoże Ci przyciąć Twoje panele? W internecie możemy znaleźć gilotyny do paneli, ale także elektryczne piły czy wyrzynarki. Która metoda jest najtańsza, najbezpieczniejsza i najbardziej komfortowa? 

Na rynku znajdziemy przeróżne narzędzia do przycinania paneli podłogowych. Jeśli jest to “jednorazowa robota” to warto nie przepłacać. Jeśli jesteśmy fachowcami to najprawdopodobniej będziemy musieli przejść na nieco droższe alternatywy. 

Gilotyna do paneli to przydatna maszynka dla każdej osoby, która chce sama kłaść panele na powierzchni większej niż 40 m2. Gilotyna ma mnóstwo plusów, do największych plusów możemy wymienić cenę oraz komfort pracy.

Gilotyna do paneli – cena

Jest to pierwsza zaleta, której nie mogło tutaj zabraknąć. Maszyna do cięcia paneli w postaci gilotyny jest najtańszą opcją. Ceny zaczynają się już od 80 złotych, oczywiście możemy znaleźć również takie gilotyny, które kosztują 200 zł, lecz jeśli chcemy użyć jej jednorazowo to nie ma sensu przepłacać.

gilotyna do paneli

Gilotyna do paneli – komfort 

Pewnie zastawiacie się dlaczego gilotyna do paneli to komfortowe rozwiązanie. Już śpieszymy z odpowiedzią. Podczas przycinania paneli tą metodą powstaje najmniej kurzu. Przy cięciu wyrzynarką czy piłą powstaję mnóstwo pyłu, który jest nie tylko szkodliwy, ale i uciążliwy. Komfort pracy to także szybkość działania. 

Prostota obsługi to również bardzo duży komfort, zwłaszcza dla osób, które nie mają za wiele wspólnego z budowlanką. Gilotynę do cięcia paneli może obsługiwać tak naprawdę każdy. Z wyrzynarką sytuacja nieco utrudniona, gdyż trudniej jest utrzymać linię prostą. 

A jak wyglądają krawędzie paneli? Czy gilotyna do cięci paneli może nam uszkodzić panele? Stępione ostrze może nam narobić problemów, należy brać pod uwagę również, że gdy zakupimy sprzęt za 50 złotych to takie ostrzę jest tak naprawdę jednorazowe. Należy zwracać uwagę na krawędzie, które mogą być z czasem poszarpane. Opinie nie mniej jednak takie gilotyny mają bardzo dobre.

Przycinarka do paneli

Wpisując w Google “przecinarka do paneli” zauważymy zarówno ręczne przecinarki w postaci gilotyny, jak elektryczne przecinarki za kilkaset złotych.Jakimi opiniami cieszą się elektryczne rozwiązania? Rozwiązanie te według forumowiczów jest słuszne w przypadku, kiedy takie panele kładziemy zawodowo. Są też osoby, które po prostu lubią elektronarzędzia i nie mogą się powstrzymać od zakupu kolejnego. Przycinarki elektryczne zaczynają się już od 200-250 złotych. Możemy znaleźć w internecie również przycinarki, które kosztują nawet 1500 złotych. 

Maszyn do cięcia i przycinania paneli jest na naszym rynku naprawdę sporo. Reasumując, jeśli masz mniej niż 40-50 m2 paneli do wyłożenia to spokojnie możesz posiłkować się ręczną gilotyną do przycinania, jeśli jesteś fachowcem lub osobom, która kładzie panele co jakiś czas to możesz zdecydować się na zakup elektrycznego rozwiązania, które z całą pewnością odciąży Cię trochę w Twojej pracy.