Poziomica laserowa – jak używać, ranking, opinie, cena

Aktualizacja:

Poziomica laserowa w przeciwieństwie do zwykłej wagi lub poziomicy wodnej jest bardziej dokładna. Jeśli zapytasz co to poziomica laserowa jedno z budowlańców to odpowie Ci, że jest to rzecz niezbędna to szybkiej i dokładnej pracy. Zapewnia dokładną pracę, dlatego zaleca się jej użycie przy dokładnych pracach wykończeniowych w naszym mieszkaniu. Czy opłaca się kupować poziomice? Czym się kierować oraz ile to kosztuje i jakie są opinie poszczególnych marek? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

  1. Poziomica laserowa – parametry i możliwości techniczne
  2. Jak używać poziomicy laserowej / co to poziomica laserowa
  3. Poziomica laserowa zastosowanie
  4. Poziomica laserowa opinie

Poziomica laserowa – parametry i możliwości techniczne

Jak używać i z czego się składa poziomica laserowa? Składa się z 3 laserów, które emitują widzialny promień wiązki laserowej. Mamy możliwość pracy w pionie, poziomie oraz obie te płaszczyzny. Bez problemu możemy również na statywie ustawiać kąt, dlatego bez problemu ustawimy przekątne ściany lub dowolny interesujący nas kąt.

Jak używać poziomicy laserowej?

Wiele osób boi się zakupu poziomicy laserowej, bo nie wiedzą jak to działa i jak się używa poziomicy laserowej.  Naszym zdaniem pytanie jak używać poziomicy laserowej jest zbędne, ponieważ nie potrzeba tam żadnej wiedzy, aby prawidłowo używać tego produktu. Poziomice laserową umieszczamy na statywie, która zapewnia nam dużą dokładność. Jak bardzo dokładna jest poziomica laserowa? Według popularnych producentów, takich jak Bosh to jest to dokładność liczona w milimetrach. Jaki zasięg posiada nasz wiązka? Średni jest to 25-35 metrów, ale można dokupić odpowiedni odbiornik, który potrafi zwiększyć nasz zasięg nawet trzykrotnie. Zamiast pytania jak używać poziomicy laserowej postawiłbym sobie pytanie gdzie stosować laserowej poziomicy.

W zależności od producenta nasze zasilanie będzie opierać się na małym akumulatorkach lub zwykłych bateriach. Średnia długość działania na bateriach to 4-5 godzin, dlatego w przypadku wyjazdu na remont, gdzie poziomicy powinna działać przez minimum 8 godzin, należy zainteresować się poziomicą laserową z akumulatorem – warto mieć drugi na wymianę, aby zapewnić ciągłość w użytkowaniu.

Poziomica laserowa zastosowanie

Podczas montażu profili lub zakładaniu sufitu podwieszanego. Stosować może ją jednocześnie wiele osób, co jest kolejnym plusem na konto poziomicy laserowej. Możemy ją wykorzystać nawet przy prostych pracach, takich jak zamontowanie półki czy przybicie obrazu. Nakreślając tradycyjnie brudzimy często ścianę ołówkiem, w tym przypadku jest to 20 sekund i możemy zawieszać nasz obraz czy półkę. Jeśli zakładamy panele lub kładziemy płytki to bez problemu zrobimy to dobrze z poziomicą laserową. Pamiętaj, że nie każda poziomica laserowa jest wyposażona w statyw. Statyw budowlany kosztuje około 150 złotych.

Poziomica laserowa opinie

Wygoda i jakość naszej pracy w porównywaniu do tradycyjnych metod jest nieporównywalna. Jeśli często wykonujesz prace remontowe to koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w poziomice laserową. Jeśli prowadzisz firmę budowlaną i w swoim posiadaniu nie masz jeszcze poziomicy laserowej to tracisz cenny czas na bawienie się tradycyjną poziomicą. Największą zaletą jest to, że nie zamazujemy kreski podczas pracy, tak jak miało to miejsce w przypadku ołówka.

Cena – ile zapłacimy za dobrą poziomice laserową? Jaki producent poziomic jest najlepszy? Przede wszystkim najbardziej rozpoznawalnym producentem, który produkuje poziomice laserowe jest firma BOSH, lecz nie jest to jedyna firma, która

Przewiń do góry