szukam ekipy budowlanej

Szukasz ekipy montażowej? Sprawdź na co uważać! 

Aktualizacja:

Coraz częściej Polacy oddają pracę w ręce fachowców. Kiedyś staraliśmy się wszystko robić sami. Wymiana drzwi, okien czy nawet rozbiórka budynku. Dzisiaj czasy się nieco zmieniły. Wolimy nie brudzić sobie rąk, z kilku powodów. Głównym powodem jest oczywiście brak czasu – mówi się, że prawdziwy polak ma czas na remont dopiero na chorobowym. Powodem jest również brak wiedzy, coraz częściej nasze społeczeństwo nie umie naprawić podstawowych rzeczy i wszystko zlecają fachowcom.

Otrzymaliśmy wiadomość – „szukam ekipy do montażu okien, możesz napisać w kilku zdaniach na co uważać?” Jest to bardzo mądre pytanie, oszustów nie brakuje, a budowlanka słynie z przekrętów. Jeśli w najbliższym czasie będziesz szukać ekipy do montażu okien lub poszukiwał ekipy montażowej to ten artykuł jest dla Ciebie. 

Realne spotkanie podczas zlecenia montażu

Jeśli chcesz zlecić montaż okien to z całą pewnością musi najpierw ktoś zmierzyć metraż, zużycie materiałów, często nie da się tego zrobić bez wcześniejszych oględzin. Osoba, która przyjedzie i wymierzy nam okno najpewniej oszacuje koszty w samą dziesiątkę. Wszystko rozbija się o to, że często podczas wyceny fachowiec podaje cenę, która finalnie nie jest zgodna z zaproponowaną kwotą. Realne spotkanie to także minimalizacja oszustwa. Poniżej realna historia, która wydarzyła się mojemu ojcu. 

Planowaliśmy odnowienie elewacji całego domu. Szukaliśmy ekipy remontowej na popularnym portalu ogłoszeniowym. Okazało się, że fachowiec mieszka niecałe 2 kilometry od nas. Przyjechał i zrobił szybką wycenę, powiedział, że do prac może przystąpić już w przyszłym tygodniu. Rewelacja, był tylko jeden jeden mały szczegół – chciał zaliczkę na materiały i to niemałą, bo około 3000 złotych. Zgodziliśmy się, wcześniej podpisując oczywiście umowę, że wpłaciliśmy zaliczkę. Słuch po nim zaginął, prawie 2 lata latania po policji i sądach nie przyniosło skutków – “z oskarżonego nie ma co ściągnąć”. Realne spotkanie podczas zlecania montażu nie zawsze daje nam gwarancje. Jeśli szukasz montażystów okien to pamiętaj, że również i w tym przypadku fachowiec może sobie zażyczyć zaliczki. Nie gódź się, korzystaj ze sprawdzonych fachowców. 

Szukam ekipy do montażu – przygotuj swoje zasady umowy! 

Pośpiech to wróg podczas podejmowania decyzji. Szukając szybko ekipy do budowy domu czy montażu możemy się zapędzić. Spokój. Najważniejszy jest spokój i spisanie podstawowych rzeczy tj. kto odpowiada za zakup materiałów, kiedy rozpocznie się budowa itd. Takie małe szczegóły w umowie mogą dać nam pewną stabilność i pewność. 

Firm z rekomendacji? To ma sens!

Chodzą żarty, że żadna ekipa montażowa nie zastąpi szwagra za butelkę wódki. Warto popytać szwagra, braci, rodziny i przyjaciół czy nie mają kogoś do polecenia. Poszukiwanie ekipy montażowej to nie jest bułka z masłem. Większośc ekip budowlanych nie dotrzymuje terminów lub robi swoją pracę na “odwal się”. Używają też tańszych zamienników i ogólnie patrzę ugrać jak największą część dla siebie. Wpisywanie fraz typu “zlecę montaż okien” czy “poszukuje ekipy montażowej” może okazać się wielkim błędem, gdyż będziemy mieć tam naprawdę duży wybór firm, których nie znam i nigdy o nich nie słyszeliśmy. Rekomendujemy szukanie dużych firm, które nie mogą sobie pozwolić na zepsucie opinii lub firm lokalnych, gdzie rynek jest dość hermetyczny i wszyscy wszystkich znają. Szukasz ekipy do montażu okien lub ekipy budowlanej? Szukaj ich u swoich znajomych!