Ile zarabia murarz?

0
64

Pamiętam, że w szkole nauczyciele zawsze śmieli się z kopania rowów oraz szeroko pojętej budowlanki. Tymczasem dobry fachowiec może zarabiać podobne kwoty co dobry programista po studiach informatycznych. Wszystko oczywiście zależy w jakim kraju pracujemy oraz czy prowadzimy własną działalność gospodarczą czy pracujemy u kogoś. Zarobki murarza jednak nie są takie niskie.

Ile zarabia murarz na godzinę?

Murarz to praca, gdzie wiele osób pracuję “na czarno”. Podane stawki w tym artykule będą jednak stawkami na umowę o pracę. Lecz wiele osób w tej branży dorabia sobie na tak zwanych fuchach, czyli pracy po pracy.

Pomocnik murarza to praca za którą dostajemy już od 10 do nawet 14 złotych netto, czyli na rękę. Murarz z doświadczeniem zaczyna od 15 złotych, a kończyć może nawet na 25 złotych na rękę. Pamiętajmy, że w dużej mierze zależy to od firmy oraz warunków. Czy jest to praca dla wielkiej firmy czy dla firmy, która zatrudnia 2-3 osoby. Jeśli jest to praca na wysokości to możemy dostać również dodatek wysokościowy, który podbiję naszą stawkę za godzinę. 20 złotych netto na godzinę to naprawdę przyzwoita stawka na polskim rynku. Ponad 3 tysiące na rękę za 8 godzin pracy wydaje się dobrą ofertą. Pamiętaj, aby podnosić swoje kwalifikacje. Murarz to zawód, który nie wymaga zbyt dużej wiedzy, bardzi wyczucia i fachu w rękach. Jeśli dołożyć do tego umiejętność pracy przy ociepleniach, malowanie ścian czy inne czynności przy wykończeniach to Twoja wartość na rynku pracy w Polsce będzie naprawdę bardzo duża. Jeśli stawka murarza na godzinę Ci nie odpowiada to zawsze możesz założyć własną działalność gospodarczą.

murarz ile za godzine

Ile zarabia murarz w Niemczech?

W niemczech mieszka ponad milion polaków. Nie dziwne, że wybieramy ten kraj, bo zarobki tam są naprawdę bardzo dobre, zwłaszcza gdy przeliczymy je na polskie złotówki. Ile zarabia murarz w niemczech? Wystarczy odwiedzić polskie serwisy ogłoszeniowe, żeby zobaczyć, że wypłaty brutto przekraczają 10, a czasami nawet 15 tysięcy złotych. Pamiętajmy, jednak, że wypłata brutto to nie jest wypłata na rękę. Jeśli umiesz język niemiecki to Twoja pozycja na rynku będzie naprawdę wysoka. Odradzamy korzystania z polskich firm, zbyt dużo januszowania i dość często dochodzi do przekrętów.

Niemiecki pracodawca daje nam naprawdę możliwość zarobienia fajnych pieniędzy. Dlatego, jeśli umiesz język niemiecki to nie czekaj i zatrudnij się u niemieckiego pracodawcy. Stawki 500 euro za tydzień + nocleg, a czasami nawet wyżywienie to naprawdę dobre oferty za 8 godzin pracy. Oczywiście nie jedziemy tam na wakacje, dlatego polacy lubią pracować nawet po 12-14 godzin dziennie. Często robią tak osoby, które są na dorobku i pracują na swój pierwszy dom. Ile zarabia murarz w niemczech? Dużo i polecamy zapoznać się z ofertami na rynku niemieckim.

Murarz to bardzo dobry zawód, lecz pamiętajmy, że w wielu branżach jest okres martwy. W murarstwie jest to prawie cała zima. Są oczywiście firmy, które pracują w zimę lub po prostu przerzucają się na wykończenia. Należy jednak brać to pod uwagę podczas wyboru pracodawcy, abyśmy nie pracowali latem po 12 godzin, a w zimie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here