Przejdź do treści

O nas

Początkowo BudujemyTutaj.pl funkcjonowało jako strona zajmująca się tematyką budowlaną z typowo poradnikowymi tekstami dla profesjonalistów oraz osób zajmujących się prywatnie budową i wykańczaniem domu. W takim celu serwis powstał w listopadzie 2018. W styczniu 2020 roku ta marka została kupiona przez spółkę GDM Capital sp. z o.o., a 24 lutego 2020 projekt ruszył na nowo, z inną szatą graficzną, logo i misją. Od tego dnia treści widniejące na stronie zostały rozbudowane, a także pojawiły się nowe.

Od czasu przejęcia serwisu przez spółkę GDM Capital sp. z o. o. została też nakreślona nowa strategia i misja dla niego. Wskutek wszystkich zmian wprowadzanych do serwisu postawiliśmy sobie proste zadanie. Chcemy dostarczać naszym użytkownikom obszerne treści poradnikowe, i wykorzystać naszą ekspertyzę do opisania wielu tematów z branży budowlanej, ogrodniczej oraz remontowej. W ramach publikowanych treści będziemy recenzować produkty i materiały z powyższych grup tematycznych. Cały ten pomysł bierze się z poczucia potrzeby takiego rodzaju treści w polskim internecie. By dokonać rzetelnych zakupów w wyżej wymienionych branżach potrzeba sporej, specjalistycznej wiedzy. Produkty z branży budowlanej mogą przecież kosztować bardzo dużo. Dlatego główną ideą przyświecającą naszej stronie jest rzetelność. Recenzje są pisane obiektywnie, a teksty są wynikami długich analiz rynkowych.

Czy z zakupów dokonywanych przez naszą stronę otrzymujemy pieniądze? Powiemy to od razu: portal utrzymuje się ze wsparcia czytelników. Jeżeli użytkownicy serwisu zdecydują się na zakup recenzowanych produktów w sklepach partnerskich, to zazwyczaj z tego tytułu otrzymujemy prowizję afiliacyjną. Co ważne, prowizja ta nie podnosi ceny końcowej dla konsumenta/klienta. Obiektywność naszych tekstów jest również rezultatem tego, iż redaktorzy nie znają warunków powiązań biznesowych między spółką GDM Capital sp. z o. o., a jej partnerami. Oznacza to, że na treść ich tekstów nic nie wpływa, i są one efektem ich indywidualnego i niezależnego badania rynku. To, co polecą lub odradzą w swoich tekstach jest związane z uczciwą oceną danych produktów. Ponadto, jeśli zawiedziony klient zwróci zakupiony sprzęt, to nasz zarobek równa się zeru. Dlatego w naszym interesie jest takie opisywanie produktów, by czytelnik był z niego zadowolony. To obiektywność i rzetelność zapewnią nasze funkcjonowanie.

Z jednej strony stawiamy na teksty rozwinięte i oparte na prezentacji wszystkich rynkowych opcji. Ale z drugiej, ważnym jest dla nas, by do czytelnika docierały tylko informacje najważniejsze. Nie zależy nam na tym, by ktoś stał się nowym ekspertem w danej dziedzinie, lecz żeby po prostu wiedział, jaki sprzęt będzie dla niego najlepszy. W związku z tym, choć na rynku dostępnych są setki alternatyw, my zawrzemy w recenzjach tylko najlepsze produkty. Dlatego zazwyczaj zawęzimy grono do maksymalnie dziesięciu produktów, które oczywiście muszą najpierw przejść odpowiednią selekcję. Zależy nam na ujęciu danej kategorii w sposób przekrojowy – szukać więc będziemy rozwiązań budżetowych, które wystarczą osobie początkującej czy amatorowi. Nie zapominamy jednak także o ofercie z wyższej półki, często adresowanej po prostu do zawodowców.

Ponadto, zależy nam na opisywaniu tego, co faktycznie jest dostępne. Dlatego skupiamy się na produktach markowych, możliwych do kupienia fizycznie i przez internet z wiarygodnych źródeł. To, co pojawia się na naszej stronie jest efektem długich tygodni researchu, pogłębionego o wywiady i zbieranie opinii na temat poszczególnych produktów. By czytelnik wiedział, że nasze opinie nie są wyssane z palca, pod stroną zamieszczamy także źródła, z których korzystaliśmy.

Rynek zmienia się w sposób dynamiczny, i recenzja z danego roku już dwa-trzy sezony później może nie mieć zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Podstawą dla nas jest jednak zaufanie wśród czytelników. Dlatego recenzje na naszej stronie będą stale aktualne, by zachować ich przydatność. Chcemy więc, by były one aktualizowane minimum raz do roku. By funkcjonować w odpowiedni sposób, oprócz kredytu zaufania czytelników, potrzebny jest nam także dialog. Jeśli więc potrzebujecie czegoś, co na naszej stronie nie zostało jeszcze zrecenzowane – śmiało dzielcie się opiniami i pomysłami z nami. Wreszcie, jeśli widzicie w naszych tekstach jakieś braki, chcielibyście by uzupełnić je o coś, lub fakty się waszym zdaniem nie zgadzają – dawajcie nam znać. Wiarygodność jest dla nas na pierwszym miejscu!

Treści do serwisu dostarcza UpContent.