Jak znaleźć zlecenia budowlane?

0
158

Przyjmijmy scenariusz, że otwierasz firmę budowlaną i chcesz wejść na rynke z impetem. Niestety rozczarujesz się bardzo szybko, ponieważ niezależnie od branży trzeba wiedzieć gdzie szukać i jak szukać. Firmę budowlaną może otworzyć każdy, niezależnie od wykształcenia, bardziej zależnie od umiejętności. Budowlanka była branżą, gdzie zawsze był popyt, czy to kryzys czy jakieś inne zawirowania na rynku to budowlanka trzymała się na nogach. Ocieplanie, elewacje, dekarstwo, remonty – specjalizacji w budowlance jest naprawdę dużo. Prawda jest taka, że z odpowiednią reklamą zarobisz naprawdę bardzo duże pieniądze korzystając z odpowiedniej reklamy.

Przetargi budowlane

W przetargu zawsze jest ryzyko, że ktoś zaoferuje niższą kwotę niż my. Często są to państwowe roboty, za które można zainkasować naprawdę duże kwoty. Często przetargi osiągają kwoty milionowe jeśli chodzi o budownictwo. Jeśli posiadasz jednoosobową działalność to rownież znajdziesz coś dla siebie. Gdzie szukać zleceń budowlanych w przetargach? Ogłoszenia znajdziesz na stronach urzędu miasta, a także w specjalnych portalach, które udostępniają Ci listę najbliższych przetargów w Twojej okolicy. Jedyny minus z korzystania z takich poratli to opłata, która może kosztować nas rocznie parę set złotych.

Zlecenia budowlane w Niemczech

Jeśli przetargi nie są dla Ciebie i nie wierzysz w zdobycie zlecenia w taki sposób to możesz skorzystać z zleceń budowlanych w niemczech.  Na forum możemy wyczytać, że coraz częściej Polacy szukają zleceń w Niemczech. Oczywistą sprawą jest to, że możemy zarobić nawet 5 krotnie takie kwoty niż w Polsce robiąc dokładnie to samo. Gdzie szukać zleceń budowlanych w Niemczech? Warto przewertować w tej sprawie internet. Na forach użytkownicy zalecają korzystanie z niemieckiego odpowiedniego OLX lub skontaktowanie się z polakiem, który pracuje już na umowie B2B w Niemczech.

Ogłoszenia w social media

Social media to potężna broń w 21 wieku. Pisząc Social Media mamy na myśli oczywiście takie portale jak Facebook. Wystawiają nasze ogłoszenia na grupie Wrocław, gdzie znajduje się ponad 100 tysięcy osób, możemy bardzo szybko znaleźć pierwszego klienta. Warto zadbać, aby nasze ogłoszenie wyglądało profesjonalnie oraz nie było napisane lakonicznie. Jeśli nasza firma rozwinie się możemy założyć dla niej fanpage na facebooku i pozyskiwać jeszcze więcej zleceń budowlanych tym kanałem.

Zgłoszenia do firm budowlanych

Jak wiadomo większe firmy często mają nadmiar pracy i korzystają z usług podwykonawcy. Podwykonawca z reguły dostaje mniejsze wynagrodzenie, lecz jeśli zjawimy się o odpowiednim czasie o odpowiedniej godzinie to możemy zarobić naprawdę fajne pieniądze.  Firma ma wyznaczony termin oddania realizacji i jeśli nie dotrzyma terminy realizacji to grożą jej wysokie kary. Kary to motywacja dla firmy, aby za wszelkie pieniądze zdążyć ukończyć projekt, a taką deską ratunku mogą być właśnie podwykonawcy. Jeśli jesteś glazurnikiem, elektrykiem to jest duże prawdopodobieństwo, że nawiążesz współpracę z firmą deweloperską, która oferuje na rynku mieszkania. Przygotowanie mieszkania pod klucz zazwyczaj leży właśnie w gestii podwykonawców.

Jak znaleźć zlecenia budowlane?

Odwróćmy to pytanie i zadajmy sobie je na nowo. Jak zrobić, aby nas znaleźli? Jednym z takich sposobów jest strona www. Niektórzy myślą, że to zbędny dodatek i dodatkowe koszta, lecz pamiętajmy, że dzisiaj opiera się wszystko na internecie. Dekarz Wrocław, taką frazę wyszukuje ponad 100 osób miesięcznie, warto, aby po wpisaniu takiej frazy Twoja strona była na pierwszej pozycji i pozyskiwała tym kanałem prawdziwych klientów. A Ty w jaki sposób szukasz swoich klientów w usługach budowlanych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here