Przejdź do treści

Najlepsze oczyszczacze powietrza

Ostatnia aktualizacja: 22 października 2020

Wiele osób zapewne zastanawia się, czy oczyszczacz powietrza to sprzęt niezbędny, w który warto zainwestować. Trudno jednak stwierdzić, czy jest niezastąpiony, natomiast z całkowitą pewnością powiemy, że warto go mieć w swoim domu. Dlaczego? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. Dodatkowo nasz zespół opracował ranking, który zestawia najlepsze oczyszczacze powietrza na rynku. Z analizy wyłonił się zwycięski model firmy Electrolux Pure A9 PA91-604GY, który wyróżnia się swoją nowoczesnością i zaskakuje technologią, która przekłada się na jakość powietrza, którym oddychamy. Dowiedz się więcej o oczyszczaczach powietrza i sprawdź, który model z rankingu jest najlepszy do Twojego domu!

Ranking oczyszczaczy powietrza

Electrolux Pure A9 PA91-604GY

Filtr: węglowy, jonizacyjny, wstępny, antybakteryjny, HEPA | Zasięg: do 129 m2 | Poziom głośności: 17 dB | Wydajność: 618 m3/h | Moc: 110 W | Dodatkowe funkcje: wykrywacz zanieczyszczenia powietrza, tryb auto, termometr, wskaźnik filtra, regulacja prędkości

Najlepszym oczyszczaczem powietrza w naszym rankingu został Electrolux Pure A9 PA91-604GY. To chyba najbardziej unikalne urządzenie w asortymencie szwedzkiej marki. Jest ceniony za swoją wielozadaniowość i nowoczesny, bardzo designerski wygląd. Taki sprzęt idealnie dopasuje się do Twojej przestrzeni. Przejdźmy jednak do właściwości i funkcji, które sprawiają, że oczyszczacz powietrza Electrolux znalazł się nad innymi. Urządzenie w procesie filtracji pochłania wszelkie zanieczyszczenia, szkodliwe pyłki PM2,5 i PM10, toksyczne substancje smogu i nieprzyjemne zapachy. Oczyszczacz posiada system AirSurround, który reguluje spiralny ruch powietrza, co sprawia, że przefiltrowane, czyste powietrze równomiernie rozchodzi się po całym pomieszczeniu.

Unikalny system Pure Sense bez przerwy mierzy poziom zanieczyszczenia, dzięki czemu automatycznie dopasowuje przepływ powietrza dbając o nasze zdrowie. Nowoczesna technologia umożliwia łatwe sterowanie z pomocą smartfona, a cichy tryb pracy zapewni nam spokój i pełen relaks. To zdecydowanie numer jeden wśród oczyszczaczy powietrza na rynku!

Cichy tryb pracy
System AirSurround
Zdalne sterowanie

Wysoka cena

Klarta Froste 3

Filtr: węglowy, wstępny, HEPA | Zasięg: do 40 m2 | Poziom głośności: 24 dB | Wydajność: 300 m3/h | Moc: 32 W | Dodatkowe funkcje: wykrywacz zanieczyszczenia powietrza, wyświetlacz, jonizacja

Oczyszczacz powietrza Klarta Froste 3 to model bardzo inteligentny. Jak rycerz strzeże jakości powietrza w Twoim domu i automatycznie wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia. Sprawdzi się w celu oczyszczenia powietrza ze smogu, bakterii, wirusów i alergenów w pomieszczeniu nie większym niż 40 m2. Działanie tego urządzenia opiera się na japońskim, bezszczotkowym silniku marki Nidec. To bardzo energooszczędny element, który napędza wiatrak, kierując wszelkie zanieczyszczenia na filtry: węglowy, wstępny i HEPA. Oczyszczacz Klarta Froste 3 może pracować w trybie Silent oraz Sleep, kiedy to pobiera wyłącznie 5 W energii, co jest bardzo przyjazne dla środowiska i Twojego portfela. Dodatkowym atutem oczyszczacza jest jonizator powietrza, który wytwarza korzystne ładunki ujemne i skutecznie usuwa bakterie, wirusy i grzyby z otoczenia.

Model posiada laserowy czujnik PM2,5, który automatycznie dopasowuje tempo filtracji do ilości zanieczyszczeń. Nowoczesny wyświetlacz wskazuje ilość zanieczyszczeń i szkodliwych cząsteczek w powietrzu. Producent zapewnia, że Klarta Forte 3 emituje dźwięk 24 dB, który przypomina ludzki szept. Dodatkowo urządzenie samo informuje nas o potrzebie wyczyszczenia lub wymiany filtra. Klarta Forte 3 jest świetnym wyborem!

Duży zasięg oczyszczania
Bardzo cicha praca silnika
Laserowy czujnik zanieczyszczeń

Dość uciążliwa eksploatacja (potrzeba częstej wymiany lub czyszczenia filtrów)

Philips AC1215/50

Filtr: węglowy, HEPA | Zasięg: do 32 m2 | Poziom głośności: 33 dB | Wydajność: 270 m3/h | Moc: 50 W | Dodatkowe funkcje: wielostopniowe oczyszczanie

Oczyszczacz powietrza Philips AC1215/50 to najlepsze rozwiązanie dla alergików i osób, które chcą ochronić siebie oraz swoich bliskich przed dostającym się przez okna smogiem. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby nikomu nie przeszkadzać. Co to oznacza? Otóż jego niewielkie rozmiary umożliwiają ustawienie go praktycznie w każdym miejscu, bez tworzenia sobie niebezpiecznej przeszkody. Cicha praca, która nie przekracza 33 dB, jest kolejnym atutem. Sen dla producenta Philips jest bardzo ważny, jednak aby był zdrowy i przyniósł nam odpowiednie odprężenie i relaks – powinniśmy oddychać idealnie czystym powietrzem. Oczyszczacz AC1215/50 wyposażony jest w automatyczny czujnik z wyświetlaczem, który zmienia kolory, informując nas o stanie powietrza. Kolor czerwony: bardzo wysoki poziom zanieczyszczeń, różowy: dużo cząsteczek i alergenów, fioletowy: niewielka ilość zanieczyszczeń, niebieski: niski poziom alergenów.

Jako, że sen dla producenta jest najważniejszy – wyświetlacz poziomu zanieczyszczeń wygasza się wraz z otoczeniem, aby w nocy nic nas nie rozpraszało. Model posiada wiele trybów pracy i blokadę dla dzieci. To idealny, mały oczyszczacz powietrza do domu, w którym są dzieci, alergicy i osoby chcące zadbać o zdrowy sen.

Cicha praca
Automatyczny czujnik zanieczyszczeń
Wielostopniowe oczyszczanie

Nie ma możliwości zakupu nowych filtrów

Daikin MC70L

Filtr: fotokatalityczny | Zasięg: do 46 m2 | Poziom głośności: 16 dB | Wydajność: 420 m3/h | Moc: 65 W | Dodatkowe funkcje: zdalne sterowanie, timer, regulacja prędkości

Oczyszczacz powietrza Daikin MC70L mimo swojego klasycznego wyglądu jest jednym z najpopularniejszych oczyszczaczy powietrza na rynku. Oferuje swoim użytkownikom 6 etapowy system filtracji powietrza, z którego jest w stanie usunąć nawet 99% bakterii, wirusów, drobnoustrojów, alergenów i szkodliwych zanieczyszczeń, które wlatują do naszych mieszkań przez okna. Model jest połączeniem japońskiej technologii, która zapewnia najwyższą wydajność i trwałość oczyszczacza. Skutecznie oczyszcza powietrze w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni 46 m2. Sprzedawany jest w atrakcyjnych zestawach z 5 dodatkowymi filtrami, które starczą nam na lata.

Cicha praca gwarantuje najwyższy poziom komfortu. Oczywiście 16 dB to głośność przy minimalnej prędkości pracy silnika. Filtr powietrza do domu Daikin to filtr tytanowo-apatytowy fotokatalityczny. Oczyszczacz automatycznie dopasowuje przepływ powietrza do ilości zawartych w nim zanieczyszczeń, alergenów i toksycznych cząsteczek smogu. Mimo dużej wydajności i mocy, model jest energooszczędny, dlatego warto w niego zainwestować.

Sprzedawany z dodatkowymi filtrami
Niskie zużycie energii
Cicha praca

Może produkować nieprzyjemny zapach ozonu w pomieszczeniu

Yoer Pure Home APH01W

Filtr: węglowy, fotokatalityczny, HEPA | Zasięg: do 40 m2 | Poziom głośności: 22 dB | Wydajność: 300 m3/h | Moc: 75 W | Dodatkowe funkcje: wielostopniowe oczyszczanie, wykrywacz zanieczyszczenia powietrza

Jeśli poszukujesz oczyszczacza z rozbudowanymi funkcjami i dodatkowym ozonatorem powietrza, model Yoer APH01W jest idealny dla Ciebie! To urządzenie wyposażone jest w funkcję Smart, czyli automatyczną prace oczyszczacza i detekcję zanieczyszczeń. Dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem aktualnej jakości powietrza w pomieszczeniu. Trzy poziomy prędkości umożliwiają kontrolę zużycia energii elektrycznej. Jakie mamy filtry do oczyszczacza powietrza Yoer? Jest ich aż osiem! Filtr wstępny, HEPA, fotokatalityczny, jonizator, nawilżacz, ozonator i lampa UV. Taki nawilżacz i oczyszczacz powietrza w jednym jest niezwykle skuteczny i wydajny.

Dodatkowa funkcja nawilżania nie tylko poprawia jakość powietrza, ale również zapobiega przesuszaniu się błon śluzowych, co ma bardzo pozytywny wpływ na naszą odporność i zdrowie. Z pewnością jest to produkt, w który warto zainwestować do swojego domu!

Inteligentna funkcja Smart
Dotykowy panel sterowania
8 poziomów filtracji powietrza

Dość duży rozmiar urządzenia

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza jest funkcjonalnym urządzeniem filtrującym powietrze i usuwającym z niego wszelkie zanieczyszczenia. To pochłaniacz kurzu i roztoczy, które u wielu osób powodują alergie i problemy zdrowotne. Jest w stanie zapewnić komfortowe i czyste powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Oczyszczanie powietrza z pomocą tego sprzętu, zależne jest od właściwości modelu, który zakupimy. Większość oczyszczaczy powietrza jest w stanie wykonać:

 • oczyszczanie powietrza ze smogu;
 • oczyszczanie powietrza z kurzu;
 • oczyszczanie z alergenów;
 • usuwanie brzydkich zapachów;
 • oczyszczanie powietrza z roztoczy.

Wielu producentów dba o cichą pracę produkowanych oczyszczaczy, aby można było cieszyć się czystym powietrzem nawet podczas snu. Oczyszczacz powietrza z jonizacją i oczyszczacz z nawilżaczem podwyższają komfort naszego życia.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Każdy oczyszczacz powietrza posiada wbudowany wentylator, który wymusza obieg powietrza, powodując dostawanie się go do wnętrza urządzenia. Tam dochodzi do filtracji powietrza i w zależności od właściwości i dodatkowych funkcji danego modelu – powietrze poddawane jest jonizacji, a także nawilżaniu. Powietrze trafia do otoczenia zaraz po oczyszczeniu.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Oczywiście, że warto kupić oczyszczacz powietrza! Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem zagraża nam również w naszych domach. Przez nieszczelne okna dostają się alergeny, kurz i zanieczyszczenia z ulicy. Dodatkowo w powietrzu unoszą się niebezpieczne dla naszego zdrowia bakterie i wirusy. Oczyszczacze powietrza są w stanie skutecznie zwalczyć wszystkie niebezpieczne substancje unoszące się w powietrzu, dlatego ich obecność w mieszkaniu może polepszyć komfort naszego oddychania i życia.

oczyszczacz powietrza ranking

Benzopiren i jego zabójczy wpływ na nasze zdrowie

Benzopiren to jeden z najniebezpieczniejszych i najbardziej toksycznych substancji, która wchodzi w skład smogu. Jeśli dostanie się do naszego organizmu, może powodować raka, bezpłodność i uszkodzenia płodu w przypadku kobiet w ciąży. Dodatkowo wpływa na:

 • uszkodzenia wątroby i nerek;
 • częste bóle głowy;
 • powstawanie depresji;
 • osłabienie układu odpornościowego;
 • podrażnienia skórne;
 • spłycenie oddechu.

Warto wyposażyć się w oczyszczacz powietrza, szczególnie w sezonie grzewczym. Kiedy jakość powietrza jest zła nie zaleca się wietrzenia pomieszczeń. Większy komfort przyniesie nam właśnie oczyszczacz, który posiada specjalny filtr HEPA. Filtr ten jest w stanie zatrzymać nawet 99% zanieczyszczeń, wliczając w to oczywiście benzopiren i szkodliwe pyły PM1, PM2,5 i PM10.

Rodzaje oczyszczaczy powietrza

Rodzajów oczyszczaczy powietrza jest wiele i można je klasyfikować na wiele sposobów. Najczęściej stosuje się podział ze względu na filtr, jednak praktyczniejszy dla użytkownika jest podział na zastosowanie, funkcje i konkretne przypadłości. Czym wyróżniają się poszczególne urządzenia? Zobacz porównanie oczyszczaczy powietrza!

Oczyszczacz powietrza na smog

Smog w szczególności zagraża nam w okresie grzewczym, dlatego wietrzenie pomieszczeń nie oczyści ich powietrza a nawet pogorszy. W pozbyciu zanieczyszczeń najlepiej pomogą nam oczyszczacze powietrza, które usuwają kurz, dym, bakterie, roztocza, alergeny i nieprzyjemny zapach. Oceniając skuteczność naszego urządzenia należy sprawdzić, czy posiada filtr zdolny usunąć najbardziej szkodliwe substancje dla ludzkiego zdrowia, takie jak pyły PM2,5 i PM10.

Oczyszczacz powietrza dla alergików

Według badań, liczba osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami – zwiększa się z roku na rok. W przypadku alergii wziewnych, można jednak przy pomocy oczyszczacza powietrza, ograniczyć bezpośredni kontakt z alergenami. Oczyszczacz powietrza dla alergika to taki, który posiada popularny filtr HEPA. Filtr do oczyszczacza powietrza HEPA wyróżnia się dużą skutecznością wychwytywania nawet najmniejszych zanieczyszczeń. Na szczęście prawie wszystkie oczyszczacze z naszego rankingu są w niego wyposażone, dlatego alergicy znajdą odpowiedni model dla siebie. W przypadku osób z alergiami istotne jest:

 • aby jeden oczyszczacz powietrza stał w każdym pomieszczeniu. To spory wydatek, jednak bardzo duży komfort i idealne oczyszczenie;
 • aby oczyszczanie powietrza w mieszkaniu odbywało się nieustannie, przez całą dobę. Większość oczyszczaczy jest energooszczędna z inteligentną funkcją wykrywania zanieczyszczeń i dostosowania do tego pracy swojego silnika. Dlatego też nie musimy martwić się diametralnym wzrostem kwot na rachunkach;
 • każdy alergik pilnował czystości filtrów, a w przypadku ich zużycia – wymienił na nowy;
 • aby mimo obecności oczyszczacza powietrza dbać o regularne porządki w całym mieszkaniu.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Wielu producentów decyduje się na połączenie oczyszczacza z nawilżaczem. Te dwie przydatne funkcje w jednym urządzeniu mogą sprawić, że zaoszczędzimy pieniądze, ale również zadbamy o nasze drogi oddechowe. Nawilżacz i oczyszczacz powietrza w jednym przyda się w szczególności zimą, kiedy powietrze jest bardzo suche. Z urządzeniem zdecydowanie poczujemy różnicę. Często oddychamy suchym i zanieczyszczonym powietrzem, co jest szczególnie niekomfortowe i niebezpieczne dla alergików. Oczyszczacze z nawilżaczem posiadają dodatkowy zbiornik na wodę, której nie musimy co chwilę wymieniać. Zazwyczaj woda ze zbiornika, wystarcza na kilkanaście godzin ciągłego użytkowania. Duże znaczenie w tego typu modelach ma moc wywiewu, która im jest większa, tym efektywniej działa nasz oczyszczacz z nawilżaczem.

oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Nawilżanie ewaporacyjne

Nawilżacze dzieli się na kilka rodzajów. Jednym z nich są nawilżacze ewaporacyjne, które są naturalną i bardzo zdrową metodą nawilżania powietrza. Urządzenie wykorzystuje naturalną metodę odparowywania wody, czyli właśnie ewaporację. Do tego jest energooszczędne i częściowo oczyszcza powietrze z kurzu i wszelkich pyłków. W przypadku ewaporacji, występuje bardzo niskie ryzyko przewilżenia powietrza, ponieważ urządzenie automatycznie wyczuwa, kiedy ograniczyć działanie. Zazwyczaj dzieje się to na etapie 60% nawilżenia powietrza.

Nawilżanie ultradźwiękowe

Następne są nawilżacze ultradźwiękowe. Ich działanie skupia się na mechanicznym rozbijaniu wody w drobne cząsteczki. Dzieje się to za pomocą ultradźwięków. Rezultat jest natychmiastowy, a praca urządzenia praktycznie niemożliwa do usłyszenia. Większość tego typu urządzeń wyposażona jest w higrostat i wskaźnik braku wody. Niestety nie możemy powiedzieć, że są to urządzenia dla wszystkich. Nie poleca się ich stosowania, gdy w naszym domu, czy mieszkaniu znajdują się zwierzęta. Ultradźwięki mogą działać na nie drażniąco. Warto pamiętać również, że do nawilżaczy ultradźwiękowych nie wolno wlewać wody z kranu. Bezpieczna w tym przypadku jest tylko woda destylowana.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Jonizowanie powietrza pomaga w wielu dolegliwościach. Takich, jak np.:

Oczyszczacze powietrza z jonizatorem mają pozytywny wpływ również na usuwanie unoszących się w powietrzu roztoczy i zarodników pleśni oraz grzybów. Dodatkowo duża ilość jonów ujemnych i dodatnich bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie, koncentrację i polepsza jakość snu. Czym właściwie jest jonizacja i na czym polega?

Co to jest jonizacja?

Jonizowanie powietrza to bardzo skomplikowany zabieg, jednak postaramy się wyjaśnić go w jak najprostszy sposób. Elektrody ujemne i jony dodatnie w oczyszczaczu powietrza z jonizatorem, rozbijają cząsteczki tlenu i wody na dodatnie jony, nazywane H+ i ujemne O-. Rozbite cząsteczki przyciągają dipolowe cząsteczki wody, tworząc z nimi jony. Powstałe jony otaczają szkodliwe cząsteczki, unoszące się w powietrzu, a także wirusy i bakterie – tworząc rodniki OH. Powstałe rodniki unieszkodliwiają napotkane zanieczyszczenia – niszcząc ich błonę komórkową

Czy jonizacja powietrza jest szkodliwa?

Osoby, które stoją przed zakupem oczyszczacza powietrza z jonizatorem mają wiele obaw. Są one związane z powstającym podczas jonizacji ozonem, który w większych ilościach jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Na całe szczęście producenci wyszli przed szereg i dzięki nowej technologii udoskonalili pracę urządzeń. Ilość ozonu została zmniejszona, dlatego kupując oczyszczacz powietrza z jonizatorem, nie musimy martwić się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Rodzaje filtrów używanych w oczyszczaczach powietrza

System filtracyjny jest najważniejszym elementem oczyszczacza powietrza. To właśnie od niego zależy, ile szkodliwych substancji i zanieczyszczeń pozbędziemy się z pomieszczenia. Na rynku najczęściej spotkamy filtr wstępny, filtr HEPA i filtr węglowy. Powyższy ranking oczyszczaczy powietrza posiada również kilka oczyszczaczy z filtrem fotokatalitycznym. Co wyróżnia poszczególne filtry do oczyszczaczy powietrza?

Filtr wstępny

Filtr wstępny jest filtrem mechanicznym w postaci siatki lub drobnych zespołów siatek, które wyłapują największe zanieczyszczenia, takie jak kurz, sierść i włoski. Można go myć pod wodą i za pomocą odkurzacza.

Filtr HEPA

Filtr HEPA stosowany jest w większości modeli oczyszczaczy powietrza. Taki oczyszczacz wyłapuje większość drobinek, które unoszą się w pomieszczeniach. Zbudowany jest z mikrowłókien szklanych, które są w stanie wyłapać najniebezpieczniejsze substancje smogu oraz pyłu. Warto wiedzieć, że im wyższa jest klasa filtra HEPA, tym większa jest jego skuteczność.

najlepsze oczyszczacze powietrza

Filtr węglowy

Z reguły razem z filtrem HEPA kupimy oczyszczacz z filtrem węglowym. Jest to filtr, który jest odpowiedzialny za wyłapywanie trujących gazów i zapachów np. benzen, czy dym papierosowy, a także formaldehyd.

Filtr fotokatalityczny

Filtry fotokatalityczne do usuwania zanieczyszczeń stosują metodę utleniania. Wszelkie zanieczyszczenia są rozkładane do wody i dwutlenku węgla. Działanie filtra opiera się na reakcjach chemicznych, które w większości zachodzą pod wpływem światła. Filtry te mają również zastosowanie jako biofiltry, które neutralizują wszelkiego rodzaju mikroorganizmy.

Wybór oczyszczacza powietrza ze względu na rodzaj pomieszczenia?

Przy wyborze oczyszczacza powietrza do swojego domu, warto dostosować jego parametry do wymagań docelowego pomieszczenia, w którym się znajdzie. To bardzo ważne, jeśli zależy nam na komforcie płynącym ze spędzania tam czasu. Każdy wdech ma znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, dlatego w każdym miejscu powinno zadbać się o czyste, dobrej jakości powietrze. Zobacz, jakie funkcje oczyszczacza najlepiej sprawdzą w sypialni i jadalni, a które nie wybudzą ze snu Twojego dziecka.

Sypialnia

Sypialnia to miejsce, które powinno sprzyjać naszemu relaksowi i regeneracji organizmu. Gdy wypełniona jest zanieczyszczeniami i nieprzyjemnym zapachem, nasz komfort jest zaburzony. Żeby sen był prawidłowy, otaczające nas powietrze powinno być idealnie czyste. Częste wietrzenie zazwyczaj może pogorszyć sprawę, szczególnie, jeśli mieszkamy w dużym mieście. Przez otwarte okna może dostawać się szkodliwy dla naszego zdrowia smog. Do sypialni warto zainwestować w:

 • cichy oczyszczacz powietrza;
 • model, którego wydajność jest dopasowana do wielkości pomieszczenia;
 • oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania, co dodatkowo poprawi jakość naszego snu i komfort oddychania;
 • oczyszczacz, którego wyświetlacz wygasza się w ciemnym pomieszczeniu. To bardzo wygodne, ponieważ urządzenie może pracować całą noc, nie przeszkadzając nam we śnie.

Salon

W salonie spędzamy najwięcej czasu. Siadamy na kanapach, bawimy się, zapraszamy znajomych… W pomieszczeniu, które jest centrum naszego domu, nie da się uniknąć kurzu, bakterii i roztoczy. Oczyszczacz powietrza do salonu to świetny nabytek, który idealnie oczyści powietrze, którym oddycha cała rodzina. Do salonów warto kupować oczyszczacze wielofunkcyjne o nieograniczonych właściwościach i dużej wydajności. Najlepiej sprawdzają się oczyszczacze z filtrem antybakteryjnym i HEPA, które eliminują trujące substancje, bakterie i wirusy. To szczególnie ważne, gdy w pomieszczeniu przebywa duża ilość osób. Obecność oczyszczacza może zmniejszyć prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem, który przechodzi inny członek rodziny.

Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy to miejsce szczególnie wymagające. Dla naszych dzieci chcemy wszystko, co najlepsze, dlatego warto zadbać o jakość powietrza, którym oddychają podczas snu i zabawy. Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do pokoju dziecięcego? Przede wszystkim cichy, aby nasza pociecha mogła spać w spokoju. W pokoikach dzieci świetnie sprawdzą się oczyszczacze z filtrem antybakteryjnym i węglowym. Aby oddychanie było przyjemne możemy zainwestować w oczyszczacz i nawilżacz powietrza 2w1. Wtedy jakość powietrza w pokoju będzie idealna dla dobrego samopoczucia i zdrowia naszego dziecka.

oczyszczacz i nawilżacz powietrza

Gdzie ustawić oczyszczacz powietrza?

Każde mieszkanie jest inne, dlatego ciężko jest dokładnie określić, w którym miejscu ustawić nasz nowy oczyszczacz powietrza. Poza układem mieszkania, który jest niezwykle ważny, warto brać pod uwagę również inne czynniki, takie jak:

 • obieg powietrza;
 • wentylacja;
 • rozmieszczenie okien;
 • większe elementy wyposażenia.

Mogą mieć one wpływ na przepływanie powietrza do filtra, przez co nie uzyskamy spodziewanego efektu.

Domowy oczyszczacz powietrza – na co zwrócić uwagę?

Najlepszy oczyszczacz powietrza to taki, który jest idealnie dopasowany do naszego pomieszczenia i osobistych potrzeb. Jak wybrać oczyszczacz powietrza? Oczywiście najważniejsze są jego parametry. Poniżej wymieniamy najważniejsze z nich:

 • wielkość pomieszczenia
 • wydajność pracy
 • technologia
 • poziom hałasu (maksymalny i minimalny)
 • wskaźnik zanieczyszczenia powietrza

Oczyszczacze powietrza – opinie użytkowników

W zależności od osobistych zapotrzebowań, lepiej mieć oczyszczacz powietrza w swoim domu, niż nie. Duża większość użytkowników tych urządzeń przyznaje, że dzięki oczyszczaniu powietrza, ich samopoczucie poprawiło się, a sen stał się głębszy i zdrowszy. Dawne problemy z alergiami znikają, a suchość w układzie oddechowym to już przeszłość. Bardzo zróżnicowane opinie znajdziemy na temat cen oczyszczaczy. Na rynku jest wielu producentów, którzy oferują różne funkcje i właściwości, dlatego zakup porządnego oczyszczacza powietrza wiąże się z dość sporym wydatkiem.

Koszty eksploatacji oczyszczaczy

Ciężko jest jasno określić koszty związane z użytkowaniem oczyszczacza powietrza, ponieważ jest to zależne od kilku podstawowych czynników. To, co wpływa na koszt eksploatacji, to:

 • pobór mocy. Większość oczyszczaczy jest bardzo energooszczędna i pracuje w trybie smart lub eco, więc nie musimy martwic się o nadmierne zużycie prądu.
 • zużycie filtrów, które z czasem użytkowania, wymagają wymiany;
 • cena i dostępność części zamiennych;
 • wydajność, która przekłada się na wielkość pomieszczenia, którą urządzenie będzie w stanie oczyścić.

Oczyszczacz powietrza – popularni producenci

Na rynku istnieje kilka topowych marek oczyszczaczy powietrza, które cechuje najwyższa jakość i wydajność. Stanowią oparcie w walce ze smogiem i zanieczyszczeniami w pomieszczeniach. Sprawdź, które firmy oczyszczaczy są warte uwagi. Sprawdź cenowe porównanie oczyszczaczy powietrza i wybierz dobry oczyszczacz powietrza do swojego domu.

Daikin

Daikin to ceniona na rynku firma, która zajmuje się wszystkim związanym z powietrzem, jego przepływem i jakością. Szeroki wybór oczyszczaczy powietrza daje klientom praktycznie nieograniczone możliwości finalnego zakupu. Oczyszczanie powietrza w domu z pomocą sprzętu firmy Daikin oferuje nawet trzy razy czystsze i zdrowsze powietrze. Unikalna technologia eliminuje wirusy, bakterie i toksyczne substancje, znajdujące się w naszym otoczeniu. To, co wyróżnia oczyszczacze powietrza Daikin to:

 • bardzo cicha praca;
 • silne ssanie;
 • skuteczne wychwytywanie zanieczyszczeń;
 • rozkład zanieczyszczeń w filtrze HEPA;
 • niewielkie rozmiary;
 • oczyszczacze powietrza z nawilżaczem;
 • innowacyjna konstrukcja.
oczyszczacz powietrza dla alergików

Electrolux

Firma Electrolux od lat robi furorę na rynku oczyszczaczy powietrza. W naszym rankingu również oczyszczacz Electrolux zajął pierwsze miejsce. To chyba o czymś świadczy… Jeśli zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza dla alergika jest najlepszy, to tutaj masz odpowiedź – Electrolux! Poza wysoka skutecznością, urządzenia charakteryzują się unikalnym wyglądem, który nie tylko dopasuje się do każdego wnętrza, ale również je ozdobi. Wiele funkcji i zdrowotne właściwości sprawiają, że Electrolux to nie jest tani oczyszczacz powietrza. Jednak czy pieniądze grają dużą rolę, gdy chodzi o nasze zdrowie i dobre samopoczucie?

Hoffen

Oczyszczacz powietrza Hoffen to urządzenie, które można dostać w popularnych sieciówkach sklepowych. Mimo niewielkiej ceny, zachwyca swoją skutecznością i bardzo porządnym wykonaniem. Oczyszczacze powietrza tej marki charakteryzuje ciekawy wygląd i niewielki wlot brudnego powietrza, co według opinii użytkowników, wydłuża jego pracę. Przykładowy oczyszczacz powietrza z filtrem węglowym Hoffen pochłania brzydkie zapachy, natomiast filtr wstępny i HEPA, zatrzymują większe zanieczyszczenia, bakterie, wirusy i szkodliwe substancje smogu. To zdecydowanie firma, której warto zaufać, jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze.

Klarta

Oczyszczacze powietrza Klarta charakteryzują się wielostopniowym oczyszczaniem. Większość modeli wyposażonych jest w filtry wstępne, węglowe, HEPA oraz w dodatkowe jonizatory. Nowoczesna technologia wykorzystana w sprzęcie Klarta, usuwa nawet 100% zanieczyszczeń, bakterii i wirusów z naszego otoczenia.

Philips

Philips to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku, dlatego Polacy tak chętnie wybierają jej produkty. Firma charakteryzuje się dużym doświadczeniem w produkcji unikalnych oczyszczaczy powietrza. Philips może pochwalić się bardzo szerokim asortymentem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. W jego ofercie znajdziemy między innymi:

 • oczyszczacz z nawilżaczem powietrza;
 • oczyszczacz powietrza z filtrem wodnym;
 • oczyszczacz powietrza bez filtrów.

Philips wprowadził również specjalną linię dla alergików, która proponuje unikalny oczyszczacz powietrza z kurzu, bakterii, sierści i wszelkich alergenów unoszących się w powietrzu. Philips to marka, której warto zaufać, dlatego tez jeden wytypowany przez nas zespół oczyszczacz powietrza, znalazł się w naszym rankingu.

Samsung

Oczyszczacze powietrza Samsung to urządzenia działające wielostopniowo. Usuwają nawet 99% zanieczyszczeń, które znajdują się w otaczającym nas powietrzu. Cechą charakterystyczną w filtrach tej marki jest wysoka skuteczność, która została potwierdzona licznymi certyfikatami. Firmie Samsung bardzo zależy na zdrowiu jej klientów, dlatego z roku na rok wprowadza coraz to nowsze technologie, które w znacznym, stopniu poprawiają samopoczucie i bezpieczeństwo. Oczyszczacze firmy Samsung cieszą się bardzo dużą popularnością i zaufaniem.

najlepszy oczyszczacz powietrza

Sharp

Firma Sharp od kilkunastu lat oferuje swoim klientom unikalne oczyszczacze powietrza z wieloma funkcjami i stopniami oczyszczania. Aktywne filtry zatrzymują zanieczyszczenia, wyłapując bakterie, wirusy i alergeny. Sharp to firma z tradycją, której najważniejszym celem jest dobre samopoczucie klienta, dlatego po oczyszczaczach powietrza możemy spodziewać się najwyższej jakości i wydajności.

Xiaomi

Chińska firma Xiaomi specjalizuje się nie tylko w produkcji smartfonów i aplikacji, ale również w elektronice użytkowej. Produkty ten marki tworzone są w chinach, gdzie powietrze od wielu lat jest bardzo zanieczyszczone. Oczyszczacze Xiaomi radzą sobie nawet w bardzo trudnych warunkach i największych zanieczyszczeniach. Działają wielostopniowo, pozbywając się zanieczyszczeń bakterii, wirusów i przede wszystkim smogu, który zagraża naszym drogom oddechowym.

Yoer

Oczyszczacze powietrza firmy Yoer posiadają szereg właściwości i funkcji, które naturalnie usuwają otaczające nas zanieczyszczenia, bakterie, wirusy i alergeny. Ich cechą charakterystyczną jest wydajność i zastosowane filtry. Firma Yoer posiada szeroki asortyment i proponuje swoim klientom oczyszczacze stojące, ale również kompaktowe oczyszczacze przenośne. Można sterować nimi za pomocą aplikacji mobilnej, a dzięki wbudowanej funkcji SMART, możemy być pewni, że nasza eksploatacja urządzeń Yoer będzie ekonomiczna i energooszczędna. Warto zainwestować w oczyszczacze tej marki, ponieważ nie należą one do najdroższych, za to zdecydowanie do najskuteczniejszych.

Mamy nadzieję, że nasz ranking i zawarte w nim porady, choć w małym stopniu przyczyniły się do Twojej wiedzy o oczyszczaczach powietrza i pomogą Ci w wyborze idealnego modelu dla siebie! Czy już wiesz jaki oczyszczacz kupisz do swojego mieszkania?

Źródła: