Ciśnienie wody w kranie – jak je zwiększyć?

0
150
ciśnienie w kranie

Ciśnienie w kranie to na pozór błahy problem, lecz może on nam przysporzyć dużo problemów. Słabe ciśnienie może być spowodowane tak naprawdę przez wiele rzeczy. Przed wymienieniem jednak wszystkich czynników, które wpływają na ciśnienie wody w naszym kranie musimy sobie zdefiniować – czym jest słabe ciśnienie. Jakie są normy i jak je zmierzyć. Na te wszystkie tematy dzisiaj odpowiemy.

Jakie powinno być ciśnienie wody w kranie?

Czasami niskie ciśnienie w naszym miemaniu może być ciśnieniem prawidłowym. Jakie powinno być ciśnienie wody w kranie, abyśmy mogli skutecznie postawić diagnozę? W pierwszej kolejności sprawdzić jakie ciśnienie masz w sieci. Jeśli masz słabe ciśnienie pomimo braku jasnej przyczyny to zostaję zakup pompy, które będzie poprawiała cyrkulację wody i zwiększy Twoje ciśnienie w kranie. Jakie powinno być ciśnienie wody w kranie? To zależy, ale normy ciśnienie zaczynają się na 3 barach, a kończą na 6 barach.

jak zwiększyć ciśnienie

Słabe ciśnienie wody w kranie przyczyny

Musimy umieścić nasz spadek ciśnienia wody w kranie w czasie. Czy zdarzyło się to podczas zamontowana nowej baterii? Czy wymienialiśmy wcześniej jakąś rurę? Ile obecny kran jest w użyciu? Jeśli zakupiliśmy nową baterię to możemy oddać ją na gwarancje, bo być może błąd leży po stronie baterii. Jeśli nasz kran jest już dość stary to musimy zainteresować się drożnością. Sprawdź w pierwszej kolejności siateczki i w miarę możliwości, zdejmij je. Drożność rur to problem, zwłaszcza w starych kamienicach i domach, które w swojej instalacji posiadają starę rury. Z drożnością rur mogą pomóc nam specjalne środki chemiczne lub spirala, która z całą pewnością pozwoli na zwiększenie ciśnienia w naszym kranie. Jeśli rury są naprawdę skorodowane to ten problem będzie się powtarzał, nie unikniemy kucia ścian i wymiany rur na nowe. Jeśli nasz kran trzymał odpowiednie ciśnienie, a nagle z dnia na dzień ciśnienie spadło to warto skontaktować się z miejskim zakładem wodociągów. Jest możliwość, że przyczyną spadku ciśnienia w kranie jest po prostu awaria. Jedyną rzeczą jaką wtedy możemy zrobić to cierpliwie poczekać. Przyczyn jak widać może być wiele, te są podstawowe. Czasami problem jest bardziej złożony, gdzie czynników wpływających na ciśnienie wody w naszym kranie jest kilka.

Słabe ciśnienie w kranie utrudnia nam codzienne czynności takie jak wydłużenie czasu zmywania czy napełniania czajnika. Warto wykonać powyższe czynności, w przypadku niepowodzenia skorzystać z usług hydraulika. Przypominamy jednak, że hydraulik w Polsce się ceni i roboczogodzina często oscyluje w granicach 100 złotych za godzinę. W większych miastach możemy zatem zapłacić paręset złotych. Jak zwiększyć ciśnienie wody w kranie? Pompa do wody to wydatek nawet 300-400 złotych, ale pozwala na bardzo sprawne regulowanie ciśnienia naszej wody. Żywotność takiej pompy to nawet kilka dobrych lat, więc nie jest to jakiś duży wydatek, a z całą pewnością będzie nam skutecznie podnosił ciśnienie wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here