Napęd do bramy FAAC

0
96

Napęd do bramy staje się powoli codziennością na polskim podwórku. Często nasze bramy są duże i ciężkie, przez co musimy postawić na dobry i niezawodny napęd, aby uniknąć w przyszłości przykrych sytuacji. Koszty dobrego napędu potrafią wynosić nawet 3 tysiące złotych, często dochodzą do tego koszty montażu. Duże zainteresowanie rodzi pytania – jaki napęd do bramy wybrać? FAAC czy NICE, a może jakiś tańszy zamiennik? Na te oraz inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Jaki napęd do bramy przesuwnej – NICE czy FAAC?NICE czy FAAC

Te dwie przedstawione wyżej firmy to zdecydowanie liderzy jeśli chodzi o napędy do bram przesuwnych. Producentem, który ich goni jest kolejna włoska firma CAME. Co łączy FAAC i NICE? Obie te firmy to włoskie marki, które dominują w Europie pod względem sprzedawalności napędów do bram przesuwnych, garażowych i skrzydłowych. Sprawdźmy zatem wady i zalety włoskich gigantów. Napędy FAAC to napędy, które zostały okrzyknięte przez polaków jako pancerne napędy. Bardzo długa żywotność oraz niezawodność przekonała polaków do zakupu. Statystycznie jest wielu monterów, którzy oferują swoim klientom tylko i wyłącznie napędy do bramy firmy FAAC. Nie inaczej jest w przypadku NICE, ponieważ firma ta również może się pochwalić długą żywotnością swoich produktów. Obie te marki to zaufane marki, których żywotność oscyluje w okolicach 10 lat. Marki te nie należą do najtańszych, lecz decydując się na ich zakup mamy pewność, że nie kupujemy kota w worku. Czy istnieją tańsze zamienniki i czy warto się nimi zainteresować? Na forach internetowych możemy zaobserwować wrzawę dyskusję na temat chińskich napędów do bram. Ceny potrafią być nawet 40 % tańsze, lecz ich awaryjność jest na o wiele wyższym poziomie. Reasumując i odpowiadając na pytanie NICE czy FAAC – w zależności od potrzeb możesz śmiało decydować się na zakup zarówno FAAC, jak i NICE. Unikaj tanich chińskich zamienników, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dobrymi napędami, lecz w rzeczywistości są to produkty o bardzo niskiej jakości. Szukając oszczędności sprawdź ceny w kilku sklepach, możesz poszukać także zniżek dla danego sklepu.  Aktualnie sklepy internetowe posiadają bardzo atrakcyjne oferty tj. kredytowanie, dodatkowa gwarancja, czy nawet montaż w cenie napędu – warto więc przeanalizować sklepy również pod tym względem.

Napęd FAAC opinie

W internecie jest mnóstwo opinii, przeważają pozytywne, ale jak jest w praktyce? Mieliśmy przyjemność przetestowania paru modeli napędów FAAC. Zacznijmy od jednego z najpopularniejszych modeli, czyli FAAC 414. Opinie w internecie bardzo łatwo znaleźć, lecz są one bardzo krótkie i mało merytoryczne. Zatem jaka jest nasza opinia FAAC 414? Cena napędu skrzydłowego FAAC oscyluje w granicach 1500 zł. Czy cena jest adekwatna do jakości napędu? Jeśli posiadamy skrzydło bramy krótsze niż 4 metry to zdecydowanie jest to lider wśród napędów skrzydłowych. Model ten został wypuszczony już ponad 10 lat temu, przez co możemy ocenić jego żywotność. Przez długi okres użytkowania uległ awarii tylko styk fotokomórki, lecz naprawa przez serwisanta trwała zaledwie 5 minut, a koszta naprawy były symboliczne. Pozytywne opinie napędów FAAC w internecie to nie marketingowa szeptanka firmy, a prawdziwe opinie, które pokrywają się z rzeczywistością.

FAAC pierwsze uruchomienie

Często zadawane pytanie wśród osób, które zdecydowały się na napęd FAAC brzmi następująco – dlaczego mój napęd FAAC 740 nie chce ruszyć? Napęd FAAC 740 to model, który rzadko kiedy sprawia kłopoty. Jednak wszystko zależy od prawidłowej instalacji oraz wykonaniu parę prostych czynności. Pierwsze uruchomienie jest bardzo ważne, więc należy zrobić to prawidłowo, aby uniknąć kłopotów. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wykonać to sprawdzenie schematu podłączenia. Często osoby, które pierwszy raz montują napęd dla swojej bramy robią to nieprawidłowo. Czynników, które odpowiadają za to, że napęd np. FAAC 740 nie chce ruszyć może być o wiele więcej. Przed odpaleniem swojego napędu, wykonaj parę prostych czynności, które z pewnością wydłużą żywotność oraz pomogą nam uniknąć kłopotów. Jeśli zakupimy napęd FAAC do bramy przesuwnej to przed montażem sprawdź dokładnie stan łożysk. Jeśli brama zacina się lub mocno hałasuje to warto wymienić je, aby nasz napęd nie był zbyt mocno obciążony. Przy bramie skrzydłowej należy wyregulować i nasmarować nasze zawiasy, aby napęd był poddawany jak najmniejszym obciążeniom.

Reasumując, FAAC to firma z bardzo długim doświadczeniem, która od lat produkuje wysokiej jakości produkty. Decydując się na napęd do bramy FAAC mamy pewność, że nasze rozwiązanie jest sprawdzone. Stawiając na zakup tego produktu warto sprawdzić instrukcję obsługi, sprawdzić schemat połączeń oraz wymagania dot. naszej bramy. Dobór odpowiedniego napędu do bramy może być trudny dla zwykłego Kowalskiego. Warto rozwiać wszelkie wątpliwości przed zakupem, pomocną dłoń mogą wyciągnąć sklepy, które oferują napędy do bram. Przy wyborze sklepu warto kierować się czy jest to oficjalny dystrybutor sprzętu FAAC. Jeśli nie jesteśmy w stanie zamontować sami możemy skorzystać z oferty montaży przez fachowca. Koszt montażu napędu do bramy przesuwnej to dodatkowe 200-300 złotych.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here