Brama przesuwna – jaką kupić?

0
191
przeciwwaga

Coraz popularniejszą bramą wjazdową staje się brama przesuwna. Czasami montowana jest z potrzeby, gdy nie mamy możliwości założenia bramy skrzydłowej, lecz coraz częściej montowana jest z powodów wizualnych – taka brama wygląda nowocześnie. Ale w pełni nowoczesna jest dopiero, gdy wyposażymy ją w napęd do bram. W dzisiejszym artykule postaramy się wytłumaczyć, jak dobrać wymiar, jak poradzić sobie z montażem.

Zacznijmy od wymiarów – jakie wymiary powinna mieć brama przesuwna? Wszystko zależy oczywiście od szerokości naszego wjazdu, drugą sprawą jest wysokością, która możemy sobie dobrać według własnego gustu. Najczęstszą wysokością bramy przesuwnej jest ~1.7 metra. Uwzględniając wymiary bramy pamiętajmy, że im wyższa i szersza brama, tym ten wymiary przekładają się nie tylko na cenę, ale także na wagę bramy. Waga bramy jest ważnym elementem, pamiętajmy, że przełoży się ona na cenę nie tylko samej bramy, ale także na cenę napędu. No właśnie, gdy jesteśmy już przy cenie – ile kosztuje brama przesuwna? Uwzględniając standardowe wymiary to cena będzie zaczynać się od 2 tysięcy złotych. Wersje bramy są przeróżne, na rynku znajdziemy także bramy przesuwne drewniane. Brama przesuwna – cena z montażem? No niekoniecznie, zazwyczaj cena bramy jest ceną, gdzie nie ma wliczonej ceny montażu. Montaż może kosztować nawet 200-300 złotych, a nawet więcej jeśli zlecimy to innej firmie.

Montaż zazwyczaj jest świetnie opisany w instrukcji obsługi, ale pamiętajmy, że nie zawsze będziemy mieć dostęp do odpowiednich narzędzi. Drugą sprawą są fundamenty, które czasami po prostu trzeba wylać, osoba, która z budowlanką nie ma za wiele do czynienia nie będzie zbyt zadowolona z tego, że montaż będzie leżał po jego stronie.

Jaka przeciwwaga?

Przeciwwaga oraz fundamenty – dwa aspekty techniczne, które dość często są pomijane przez osoby, które nie mają za dużego pojęcia w świecie automatyki. Brama przesuwna 5m, 4m? Przeciwwaga powinna wynosić nawet 50% długości naszej bramy. Reguła jest prosta – im większa przeciwwaga tym nasza brama będzie chodziła lżej, a żywotność naszego napędu i samej bramy będzie dłuższa. Do bram 5m oraz 4m używa się przeciwwagi na poziomie 30-50% i brama świetnie sobie radzi przez lata. Zanim myśleć jaka przeciwwaga dla bramy 4m czy 5m po prostu kup taką bez przeciwwagi.

Brama przesuwna czy dwuskrzydłowa?

Jeśli zastanawiasz się czy wybrać bramę przesuwną czy dwuskrzydłową to zadaj sobie po prostu pytanie – jaki masz rozkład podwórka. Wiele osób zdecydowałoby się na bramę przesuwną, ale problem z wychodzeniem i wychodzeniem ich przerasta. Rozwiązaniem tego problemu jest brama przesuwna z wbudowaną furtką.

Reasumując cena zaczyna się od 2 tysięcy złotych za dobrej jakości bramę przesuwną. Na rynku możemy wybrać produkt z drewnianymi szczeblami, które mogą się wpasować do innych elementów naszego ogrodzenia. Dodatkowo musimy uważać na montaż, bo nie jest wcale taki prosty. Z całą pewnością montaż wymaga zaangażowania co najmniej dwóch osób, co nie zawsze jest możliwe. Dodatkowo rekomendujemy zakup bramy bez przeciwwagowej, aby uniknąć wyliczania przeciwwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here