Jaka siekiera jest najlepsza?

0
156
jaka siekiera

Siekiera to niezbędna narzędzie każdego faceta. Dobra siekiera kosztuje nawet 200 złotych. Jaką siekiere wybrać? Czy jest duża różnica w jakości i żywotności siekiery za 40 złotych, a pożądnej siekiery za 200 złotych? Dzisiaj zbierzemy najważniejsze opinie na temat 6 kluczowych producentów siekier – fiskars, hecht, juco, cellfast, niteo, jobi.

Jaka siekiera?!

Na pozór siekiera to bardzo proste narzędzie. Jednak istnieje wiele rodzajów, które różnią się budową klinu. Siekiery rozłupujące, które świetnie nadają się do pracy przy łupaniu drewna posiadają bardziej spiczasty klin. Często siekiera rozłupująca posiada także większą wagę, która będzie nam pomagać przy rozłupowaniu. Poniżej opinie 6 kluczowych producentów.

Siekiera Juco opinie

Producent, który jest dość popularny. Być może popularność swoją zawdzięcza tym, że siekiery Juco są naprawdę tanie – porównując do kolejnych wymienionych producentów. Jakie opinie na temat Juco możemy znaleźć w internecie? O dziwo cena to nie jedyna zaleta tej siekiery. Opinie są naprawdę przychylne. Zaledwie 50 złotych – tyle kosztuje tradycyjna siekiera Juco. Według niektórych dużą zaletą jest także fakt, że jest to polska firma. Nasza opinia 6/10.

Siekiera Hecht opinie

Kolejnym producentem, którego warto przedstawić jest firma Hecht. Cena nieco droższa niż w przypadku Juco, lecz nadal jest akceptowalna. Średnia cena siekiery to okolicy stu złotych. Firma Hecht oferuje na rynku wiele innych narzędzi, choćby toporki, które możemy dostać już za 40 złotych. Świetnie nadają się do rozłupowania, a producent daje gwarancje. Nasza opinia to 7/10.

Siekiera Cellfast opinie

Można śmiało napisać, że siekiera Cellfast to siekiera premium. Ceny zaczynają się od 130 złotych. Co dostajemy za te pieniądze? Solidną siekierę, z antypoślizgową rączką. W naszym teście wyszło, że siekiera ta trzyma się rękach najbardziej pewnie. Opinia 6/10

Siekiera Fiskars opinie

Jedna z popularniejszych firm na rynku polskim, która oferuje między innymi siekiery. Cena podobna do swojego poprzednika – okolice 130 złotych za sztukę. Siekiera jest naprawdę dobra, dlatego opinie w internecie na temat tych siekier jest w większości przypadków pozytywna. Nasza osobista opinia i końcowa ocena to 7.5/10. Polecamy zainteresować się fiskars x27, opinie tego modelu są naprawdę dobre!

opinie siekier

Siekiera Niteo opinie

Siekiery tej marki możemy dostać już w cenie 60 złotych. Dużą popularnością cieszą się modele VERTO, której waga jest w granicach 2.5 kg. Siekiera jest dobra do rozłupowania drewna, nie klinuje się. Jednak według wielu opinii jej wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia.

Siekiera Jobi opinie

Mniej znany producent na polskim rynku. Jobi to firma, która jest naprawdę tania. Średnia cena siekiery Jobi to około 50-70 złotych. Jest jednym z tańszych producentów na rynku. Czy żywotność tej siekiery jest dobra? Za 110 złotych możemy otrzymać zestaw 3 siekier. Żywotność nie jest zbyt dobra, ale cena zachęca wiele osób do przetestowania tej firmy. Opinie w internecie o dziwo są całkiem dobre. Nasza opinia to solidne 6.5 punktów na 10.

Wybór siekier jest naprawdę spory. Wiele osób ceni sobie siekiery, które zostają zrobione u pobliskiego kowala. Cena dobrej siekiery jak widać oscyluje w granicach 150 złotych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here