Jak naostrzyć nożyce do żywopłotu/sekator?

0
736
nożyce do żywopłotu

Z czasem przychodzi taki moment, że nasz sekator czy nożyce do żywopłotu stają się tempę. Obcinanie żywopłotu lub obcinanie łodyg, gałęzi staje się strasznie uciążliwe, a z czasem nawet niemożliwe. Nie trzeba od razu kupować nowych nożyc czy sekatora – rekomendujemy naostrzenie ich. Ostrzenie sekatora jest proste, lecz osoba, która robi to pierwszy raz może popełnić parę błędów, które mogą uniemożliwić dalszą pracę z tymi narzędziami. Jak naostrzyć nożyce do żywopłotu, aby cieszyć się długo ostrymi ostrzami?

Ostrzenie nożyc do żywopłotu

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań z nożycami zalecamy dokładne wyczyszczenie nożyc z zabrudzeń. Powinniśmy tak naprawdę robić to za każdy razem, gdy obcinami inne drzewko lub całkowicie inną roślinę, powód jest prostu – jeśli nasza roślina jest chora, a my po obcięciu przystępujemy do obcinania kolejnej rośliny, która jest zdrowa to istnieje możliwość jej zarażenia, a tego chcemy z całą pewnością uniknąć. Ale wróćmy do tematu jak naostrzyć nożyce do żywopłotu. Ostrzenie nożyc do żywopłotu może odbywać się na kilka sposobów. Najprostszym sposobem na ostrzenie nożyc będzie rozkręcenie ich, czyli odkręcamy śrubę łączącą. Ostrzyć możemy pilnikiem, pamiętajmy jednak, aby zadbać o naostrzenie tylko zewnętrznej krawędzi ostrza. Wiele osób decyduje się na ostrzenie nożyc za pomocą szlifierki kątowej, jest to możliwe, lecz trzeba mieć pewną rękę oraz odpowiednia tarczę, aby nie uszkodzić naszych nożyc.

Możemy użyć także osełki do ostrzenia, którą po naprawdę fajnych cenach możesz kupić w serwisie ceneo.pl, która pokazuje najtańsze produkty. Ostrzałka do nożyc do żywopłotu to będzie jednak zbyt duży wydatek, dla osób, które chcą jednorazowo naostrzyć swój sprzęt. Nie ważne czy to nożyce czy mały sekator ogrodowy – metody na naostrzenie są te same.

sekator ostrzenie

Jak naostrzyć elektryczne nożyce do żywopłotu?

Skoro o artykuł jest o ostrzeniu sprzętu ogrodowego to napiszemy również parę słów na temat tego jak naostrzyć elektryczne nożyce do żywopłotu. Nie ma tutaj innej metody – choć w tym przypadku pilnik będzie najbezpieczniejszym sposobem. Czytając artykuły Jak naostrzyć elektryczne nożyce do żywopłotu często nie posiadamy jednej kluczowej informacji. Ostrzenie pilnikiem wymaga od nas ustawienia go pod odpowiednim kątem. Nie może być to bezsensowne machania, bo stępimy nasze elektryczne nożyce jeszcze bardziej.

Reasumując ostrzenie nożyc czy sekatora nie jest rzeczą trudną. Potrzebujemy podstawowych rzeczy takich jak osełka lub pilnik. Możemy spróbować nieco bardziej ryzykownych metod i naostrzyć nasze nożyce, sekator za pomocą szlifierki kątowej. Jak widzimy ostrzenie elektrycznych nożyc nie różni się od ostrzenia zwykłego sekatora. Najważniejsza rzecz, którą powinieneś zapamiętać przeglądając artykuł jak naostrzyć nożyce do żywopłotu to fakt, że musisz robić to pod odpowiednim kątem. Jeśli ostrzenie sekatora Cię przerasta możesz skorzystać z usług pilarza, którzy ostrzą nie tylko sekatory, ale także nożyce ogrodowe, nożyce elektryczne, piły oraz inne rzeczy. Koszt takiego ostrzenia zazwyczaj zamyka się w kwocie 20 złotych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here