Piła spalinowa czy elektryczna

Aktualizacja:

W dzisiejszym artykule poruszymy temat pił, zarówno spalinowych jak i elektrycznych. Porównany koszta, żywotność oraz wskażemy, które najlepiej przydadzą nam się w przydomowych pracach, a które do cięższych prac. Myśląc o pile spalinowej przychodzi nam na myśl jedna firma, jest nią oczywiście niemiecka firma Sthil. Jak wypadają inne piły typu Husqvarna, Makita, Stiga na tle tego giganta? O tym przeczytacie w dalszej części tego artykułu.

Czym się różni piła spalinowa od piły elektrycznej?

Na naszą skrzynkę dostaliśmy wiadomość na którą postaramy się odpowiedzieć.

Pan Paweł piszę…

Witam. Mam zamiar w najbliższym czasie zająć się produkcją opału z drewna i rozważam jaką pilarkę kupić czy elektryczną czy spalinową? Zależy mi też, żeby piła nie była głośna, ponieważ w obrębie 200 metrów jest parę zabudowań. Rozmawiając z sąsiadami wyrazili zgodę, lecz mimo wszystko chce ograniczyć hasał do minimum. Nie liczą się dla mnie koszty, na piłę jestem wstanie wydać nawet 6-7 tysięcy, chce żeby ten biznes był prowadzony dobrze, a sąsiedzi nie patrzyli na mnie z byka, pozdrawiam.

Panie Pawle, obawiam się, że w Pana przypadku nie ma złotego środku. Może pan rozważyć zakup mocnej piły elektrycznej, której wydajność będzie na akceptowalnym poziomie. Jednak, jeśli ma być to produkcja, czyli praca stała to warto rozważyć opcję, która będzie dla Pana najwygodniejsza. Latanie z kablem po placu nie należy do najwygodniejszych rzeczy oraz najbezpieczniejszych. Dla mniejszych rzeczy można pobawić się z pilarką stołową.

Zdecydowanie najczęściej wybieraną piłą jest piła spalinowa. Zazwyczaj mocniejszy zakres mocy co przekłada się na większą wydajność. Wbrew pozorom piła spalinowa posiada zazwyczaj większą żywotność niż piła elektryczna. Nie jest jednak bez wad, do głównych wad piły spalinowej możemy zaliczyć hałas, który jest uporczywy zwłaszcza dla naszych najbliższych sąsiadów. Kolejnym minusem na karcie piły spalinowej jest jej waga, są modele które potrafią ważyć nawet 7 kg. Na pierwszy rzut oka może się to nie wydawać dużo, lecz podczas dłuższej pracy z piłą na pewno to odczujemy. Piła elektryczna, jak sama nazwa wskazuje zasilana jest po przez silnik elektryczny. W tym przypadku waga piły jest znaczą niższa niż w przypadku piły spalinowej, jest również cichsza. Dużą wadą jest kabel, który ogranicza nas w niektórych pracach w terenie. Piła elektryczna za to jest dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujemy użyć naszej piły w około domowych porządkach. Dodatkową alternatywą może okazać się piła akumulatorowa, która do krótkich prac na naszym ogrodzie spisuje się świetnie. Jeśli jednak chcemy użyć piły akumulatorowej do dłuższej pracy to możemy się rozczarować, ponieważ średnia długość pracy na jednym akumulatorze to 45 minut.

Piła spalinowa ursus opinie

Na rynku od dłuższego czasu możemy zauważyć piły spalinowej polskiej marki URSUS. Jakie są opinie tej piły? Niestety nie mieliśmy okazji przetestować jej w pracy, lecz w internecie możemy zauważyć, że rośnie zainteresowanie. Ludzie szukają „piła spalinowa ursus opinie” i znajdują bardzo wielki rozstrzał w opiniach. W jednej opinie możemy przeczytać o samych zaletach tej piły, a w jednych, że nierówna się ona takim marką jak Stihl. W naszej ocenie, jeśli nie korzystamy z piły na co dzień to warto się zastanowić nad zakupem piły spalinowej ursus.

Piła spalinowa kraftdele prof. 2 7km opinie

Wielu użytkowników chciało, abyśmy wystawili opinie na temat kraftdele prof. 2 7km. Czy przysłowiowa niemiecka jakość ma odzwierciedlenie w przypadku piły spalinowa kraftdele prof. 2 7km? Opinie są różne, lecz możemy zauważyć, że większość z nich jest pozytywna. Nie mniej jednak są dużo lepsze zamienniki. W niższej cenie możemy zakupić polską piłkę Ursus.