Przejdź do treści

5 powodów, dla których warto zainwestować w agregat prądotwórczy

Ostatnia aktualizacja: 29 sierpnia 2022

Kiedy dochodzi do awarii sieci energetycznej, na przykład w wyniku burzy lub wichury, niezwykle przydatny okazuje się agregat prądotwórczy. Jednak czy faktycznie warto zainwestować w tego typu urządzenie oraz w jaki sposób może sprawdzić się ono w gospodarstwie domowym lub w firmie?

1. Niezawodność w każdej sytuacji

Nowoczesny agregat prądotwórczy to urządzenie zapewniające niezależność nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz przerwy w dostawie prądu. Podczas pracy na home office, ważnego spotkania lub innych obowiązków służbowych nagła przerwa w dostawie prądu może być bardzo kłopotliwa. Natomiast posiadając agregat prądotwórczy, nie trzeba martwić się o tego typu komplikacje. Przenośny agregat prądotwórczy sprawdza się nie tylko w firmie, warsztacie czy też na działce. Można go wykorzystać również w gospodarstwie domowym jako alternatywne źródło energii. Jest tani oraz charakteryzuje się prostym transportem. Nie trzeba już martwić się, że w związku ze złymi warunkami atmosferycznymi lub pracami remontowymi sieci energetycznej dojdzie do przerwy w dostawie prądu.

2. Szerokie zastosowanie

Wykorzystując kompresor, można pozytywnie wpłynąć na jakość swojego życia. Wynika to przede wszystkim z jego wszechstronnego zastosowania. Istnieją przenośne agregaty prądotwórcze zarówno dla urządzeń jednofazowych, jak i dwufazowych oraz dual. Dlatego z łatwością można dopasować wariant do własnego sprzętu elektronicznego. Wiele modeli posiada również stabilizator napięcia AVR, aby bez obaw o wahanie napięcia w czasie rozruchu podłączyć do agregatu urządzenia oraz elektronikę.

3. Atrakcyjna cena

Agregaty prądotwórcze przenośnie są znacznie tańsze aniżeli ich stacjonarne odpowiedniki. Dodatkowo zastosowanie silnika diesla sprawiło, że wyróżniają się one tanią eksploatacją. Jednak podczas ostatecznego wyboru między modelami stacjonarnym a przenośnym warto uwzględnić to, do czego będzie służył agregat, a także jaką moc musi posiadać, co wynika z rodzaju urządzeń, które będą do niego podpięte.

4. Wysoka żywotność

Agregaty prądotwórcze charakteryzują się długą żywotnością, a także rzadko występującymi usterkami. Zachowując prawidłową eksploatację i systematyczne przeglądy, można cieszyć się z działania agregatów prądotwórczych wiele lat. Natomiast w przypadku jakiejkolwiek usterki można skorzystać z szerokiej oferty części zamiennych, które są w atrakcyjnych cenach. Umożliwiają szybkie przywrócenie poprawnego funkcjonowania agregatu.

5. Komfort i wygoda użytkowania

Dzięki kółkom agregaty prądotwórcze można z łatwością transportować, a także przemieszczać w danym pomieszczeniu. Dodatkowo są to urządzenia o kompaktowych wymiarach. Tym samym ich transport samochodem również jest stanowi problemu. Wystarczy niedużo miejsca, aby korzystać z nich na działce, w domu, w garażu czy też w firmie. Nie trzeba zatem martwić się o regularność dostaw prądu, gdyż agregaty prądotwórcze są niezależne i niezawodne. Wiele osób dla własnego komfortu wykorzystuje agregaty w domkach letniskowych. Jest to tania alternatywa dla tradycyjnej linii energetycznej. Dlatego przenośny agregat jest doskonałą inwestycją na wiele lat. Niezawodne i solidne wykonanie sprawia, że jest to urządzenie w pełni bezpieczne podczas użytkowania.