Przejdź do treści
sanplast kabina

Czy warto kupić produkty firmy Sanplast?

Ostatnia aktualizacja: 28 września 2020

Sanplast to jeden z wiodących producentów armatury do łazienek na rynku. Firma od prawie 35 lat produkuje i sprzedaje kabiny prysznicowe, wanny i brodziki. Czy warto zdecydować się na produkty Sanplastu? Przeprowadziliśmy dokładną analizę oferty firmy, porównaliśmy ceny oraz przyjrzeliśmy się opiniom. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury!

Sanplast – co to za firma?

Sanplast to firma produkująca armaturę do łazienek. Ich historia to prawdziwe amerykańskie „od zera do milionera”. Blisko 40 lat temu dwóch braci założyło firmę i produkowali nadkola samochodowe. Z czasem poszerzyli ofertę o zlewozmywaki, a przełomem były kabiny prysznicowe – w 1991 roku Sanplast był monopolistą, ponieważ nikt inny na rynku nie sprzedawał kabin do pryszniców! Firma zaczęła błyskawicznie się rozwijać. Wprowadzali do oferty kolejne produkty, założyli własną hurtownię szkła, a dziś są ogromną firmą zatrudniającą 480 pracowników, której biura i hale produkcyjne zajmują łącznie 38 tysięcy metrów kwadratowych!

Opinie o firmie Sanplast

Klienci są generalnie zadowoleni z produktów, jednak czytając opinie w Internecie trudno nie dojść do wniosku, że Sanplast ma pewne problemy z terminowością. Przewijają się głosy o tym, że standardowy termin oczekiwania na produkty to trzy tygodnie – nawet w sytuacji, gdy nie zamawiamy wanny, tylko małe części i mieszkamy blisko firmy. Wynika z tego, że prawdopodobnie Sanplast większość produktów musi za każdym razem zamawiać u dystrybutora. Kilku klientów skarżyło się również na to, że mimo iż byli umówieni na załadunek na konkretną godzinę, musieli długo czekać.

Sanplast – serwis pogwarancyjny

Sanplast daje swoim klientom 84 miesiące gwarancji na niezmienność barwy akrylu i 24 miesiące na wady innych elementów. Co może być istotne dla osób mieszkających za granicami naszego kraju, zasięg ochrony gwarancyjnej dotyczy tylko obszaru Polski. Serwis gwarancyjny nie obejmuje naprawy uszkodzeń powstałych w wyniku niewłaściwego użytkowania czy montażu i naturalnego zużycia.

Na terenie naszego kraju funkcjonuje 12 serwisów firmy Sanplast. Można je wygodnie znaleźć na stronie internetowej, gdzie podane są dokładne lokalizacje i kontakt. Opinie w Internecie na temat serwisu Sanplast są niezbyt pochlebne. Klienci skarżą się, że obsługa jest nieprofesjonalna – np. niedokładne położenie silikonu dookoła brodzika po zgłoszeniu klienta, że kabina przecieka.

Radaway czy Sanplast?

Firmy zasadniczo nie różnią się bardzo od siebie. Ich oferta jest podobna, a ceny praktycznie takie same. Przewagą Sanplastu jest to, że mają swój firmowy sklep internetowy. Radaway nie prowadzi sprzedaży na swojej stronie i ich produktów trzeba szukać na stronach sklepów z armaturą łazienkową. To dość spory minus, szczególnie dla osób które nie poruszają się zbyt sprawnie w Internecie.

radaway czy sanplast

Opinie o produktach firmy Sanplast

Opinie na temat Sanplastu są podzielone. Jedni klienci chwalą solidność wykonania i doskonałą obsługę, a inni wręcz przeciwnie – skarżą się na szybko psujące się części i nieprofesjonalnych serwisantów. Zapraszamy do zapoznania się z opiniami na temat produktów firmy Sanplast – być może nasz artykuł pomoże Państwu podjąć decyzję dotyczącą zakupu armatury.

W ofercie firmy Sanplast znajdziemy kabiny prysznicowe, drzwi, brodziki i wanny. W skład pryszniców Sanplast wchodzą osobno brodzik i kabina – to bardzo istotne i trzeba o tym pamiętać przy składaniu zamówienia.

Kabiny prysznicowe firmy Sanplast

Wybór kabin Sanplast jest bardzo szeroki. Pierwsze, na co trzeba się zdecydować, to rodzaj kabiny. Dziś producenci armatury oferują nie tylko klasyczne kabiny z brodzikiem, ale także same drzwi do zabudowanego prysznica, kabiny montowane na wannie, ścianki do pryszniców czy kabiny walk-in, czyli otwarte – nie posiadają brodzika ani drzwi. To ostatnie rozwiązanie jest od pewnego czasu bardzo modne, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach.

A jakie są opinie na temat kabin prysznicowych Sanplastu? Weźmy na tapet klasyczną półokrągłą kabinę 90×90 z wysokim brodzikiem i przesuwanymi drzwiami za 1700 złotych za całość. Klienci chwalą solidne wykonanie kabiny oraz piszą, że jest bardzo funkcjonalna i nadaje się nawet do małej łazienki. Dodatkowym plusem, na jaki zwracają uwagę jest łatwy montaż.

Kolejne są opinie dotyczące nieco droższego modelu kabiny Sanplast bez brodzika, z uchylnymi drzwiami za 2200 zł. Kupujący doceniają nowoczesny i elegancki wygląd kabiny. Podobnie jak w przypadku omawianego wcześniej produktu, zaletą jest fakt, że mieści się w małej łazience. Jednak bądźmy uważni, gdy zamawiany sprzęt musi idealnie, co do centymetra pasować do założonego planu – pewien zdenerwowany klient poskarżył się, że kabina zamiast obiecanych 120 cm długości ma 116 cm, co zaburzyło mu plan aranżacji łazienki.

Drzwi prysznicowe firmy Sanplast

Firma prowadzi sprzedaż drzwi jako części kabin prysznicowych Sanplast lub osobnych produktów. Takie drzwi montowane są w prysznicach, które z trzech stron obudowane są ścianą. Można też po prostu dobrać wymarzony model drzwi do wybranej kabiny. Dostępne są drzwi przesuwne, łamane, wahadłowe i skrzydłowe. Ceny wahają się od blisko 1000 do 3000 tysięcy złotych za drzwi.

Przyjrzymy się opiniom na temat modelu skrzydłowych drzwi za 1600 złotych. Klient pisze, że uszczelnienie skrzydła pozostawia wiele do życzenia – drzwi nie są szczelne i woda wypływa na zewnątrz brodzika. Z kolei drzwi do wnęki za 2500 zł (model Altiia) cieszą się uznaniem. Model jest chwalony za nowoczesny, „designerski” wygląd i wysoką jakość wykonania. Średnia ocen tego produktu to 4,8/5, czyli całkiem nieźle! Dobrymi opiniami cieszą się też tańsze drzwi za 800 zł. Według klientów są ładne, dobrze wyglądają i są porządnie zamontowane.

Brodziki firmy Sanplast

Po drzwiach czas na kolejny element kabin Sanplast, czyli brodziki. Wydawałoby się, że odchodzi się już od brodzików na rzecz kabin walk-in. Rzeczywiście, takie kabiny wyglądają niezwykle elegancko (i są odpowiednio droższe), jednak trzeba pamiętać także o funkcjonalności. Wysoki brodzik sprawdzi się doskonale w przypadku rodzin z małymi dziećmi w niewielkich mieszkaniach, gdzie trudno znaleźć w łazience miejsce na wannę. Do tego w takim brodziku możemy wygodnie zrobić ręczne pranie lub wykąpać psa.

Jeśli nie podobają nam się wysokie brodziki, to sklepy mają w ofercie szeroki wybór brodzików niskich. To znacznie lepsze rozwiązanie dla osób starszych i mających problemy z poruszaniem się oraz dla starszych dzieci. Do ściany, do której przylega prysznic można łatwo przymocować wygodne siedzisko, które znacznie ułatwia kąpiel i zapewnia większą samodzielność osobom, które normalnie potrzebowałyby pomocy. W przypadku osób na wózkach inwalidzkich najlepsza będzie kabina walk-in bez brodzika. Trzeba tylko wziąć to pod uwagę już na etapie budowy lub remontu łazienki i zadbać o minimum dwucentymetrowy spadek, tak aby woda nie zalewała łazienki.

Brodziki Sanplastu cieszą się dobrymi opiniami. Klienci doceniają solidność i jakość wykonania za rozsądną cenę. Wymienianą zaletą jest także łatwość montażu brodzika Sanplastu.

kabina prysznicowa sanplast

Wanny firmy Sanplast

Jeżeli ktoś marzy o wannie, to powinien zapoznać się z ofertą Sanplastu – wybór jest naprawdę imponujący! Możemy zdecydować się na wannę prostokątną, symetryczną, asymetryczną, okrągłą, trapezową lub sześciokątną, a następnie zastanowić się czy chcemy mieć wannę z hydromasażem czy bez. Do tego ceny są zachęcające – najtańszy model kupimy już za 560 złotych, a ceny wanien narożnych zaczynają się od 1120 złotych. Opinie są generalnie dobre. Klientom podoba się wykonanie i funkcjonalność produktów, chociaż niektórzy narzekają na odcień bieli nieodpowiadający ich oczekiwaniom i fakt, że dokładne wyczyszczenie wanny bez jej zarysowania stanowi wyzwanie. Zwracają uwagę na ceny wyższe niż u części konkurencji ale przyznają, że jakość zdecydowanie rekompensuje różnicę w cenie.

Sanplast – części zamienne

W ofercie części zamiennych znajdziemy uszczelki do kabin prysznicowych Sanplast, rolki, zawiasy, łączniki i inne elementy niezbędne do montażu i naprawy. Niestety, opinie dotyczące serwisu i części do kabin prysznicowych Sanplastu są mocno nieprzychylne. Często powtarzają się te mówiące o tym, że na rynku praktycznie nie istnieją tańsze zamienniki i wszystkie części trzeba zamawiać u producenta, czyli w firmie Sanplast.

Pewien klient wyraził swoje niezadowolenie, wystawiając najniższą ocenę. W komentarzu napisał, że zepsuły się rolki do kabiny i za nowe musiał zapłacić 800 złotych, podczas gdy rolki do kabin innych producentów kosztują 50-100 złotych. Niestety zamienniki nie pasują i musiał kupić oryginalne części Sanplast. Do tego na wysyłkę nowych części do kabin prysznicowych i innych produktów Sanplastu bardzo długo się czeka – firma zapewnia, że wyśle zamówienie tego samego dnia, ale wielu klientów narzeka, że musieli czekać od jednego tygodnia do trzech.

Sanplast – cennik

Oferta cenowa Sanplastu kształtuje się następująco:

Kabiny

  • Prysznicowe klasyczne: 525 zł – 5000 zł
  • Walk-in: 715 zł – 2530 zł
  • Nawannowe: 770 zł – 1420 zł
  • Drzwi: 920zł – 3000 zł

Brodziki

Za wysoki brodzik zapłacimy około 700 – 1000 złotych. Z kolei koszty niskich brodzików wahają się między 750 a 1800 złotych.

Wanny

Najtańszą prostokątną wannę z akrylu kupimy już za 560 złotych. Cena zwiększa się wraz z designem wanny oraz materiałem użytym do jej wyprodukowania. 500 złotych więcej kosztuje wanna dwuosobowa z odpływem pośrodku oraz wygodnymi oparciami z obu stron. Najdroższe są wanny z odlewu mineralnego, odpornego na grzyby i bakterie. Za armaturę z tego materiału trzeba zapłacić blisko 6 tysięcy złotych!