Przejdź do treści

Czy warto remontować mieszkanie przed sprzedażą?

Wiele osób zastanawia się, czy przed wystawieniem mieszkania na sprzedaż warto ponieść koszty remontu, aby można było uzyskać lepszą cenę. Na to pytanie nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od kilku czynników. W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci w podjęciu najlepszej decyzji w kwestii tego, czy warto remontować mieszkanie przed sprzedażą.

  1. Czy warto remontować dwupokojowe mieszkanie przed sprzedażą?
  2. Gdzie można zamieszczać oferty typu mieszkania na sprzedaż?
  3. Największy wybór nieruchomości w centrum Łodzi

Oprócz wskazówek związanych z remontami znajdziesz tu również porady związane z tym, jak przygotować ogłoszenie sprzedaży nieruchomości i gdzie je zamieścić, aby w krótkim czasie można było dotrzeć do potencjalnych kupujących.

Czy warto remontować dwupokojowe mieszkanie przed sprzedażą?

Pierwszą rzeczą, którą trzeba uwzględnić przy podejmowaniu tego typu decyzji, jest to, o jaki remont chodzi. Jeżeli są to drobne prace, które można wykonać niewielkim kosztem, to rzeczywiście warto poświęcić na nie czas, aby potencjalny kupujący nie próbował tego wykorzystać do obniżenia ceny. Należy jednak pamiętać, że obecnie ceny usług firm remontowo budowlanych oraz samych materiałów są na bardzo wygórowanych poziomach. Oznacza to, że nawet drobny remont może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W takiej sytuacji przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zapoznać się z aktualnymi cenami nieruchomości i sprawdzić, czy uda się sprzedać mieszkanie po wyższej cenie. Jeżeli nie, trudno będzie odzyskać pieniądze przeznaczone na remont, a więc trzeba będzie sprzedać nieruchomość ze stratą.

Gdzie można zamieszczać oferty typu mieszkania na sprzedaż?

Niezależnie od tego, czy chodzi o wyremontowane mieszkania na sprzedaż w Łodzi, czy też obiekty, w które trzeba będzie zainwestować dodatkowe środki, wiele ofert można znaleźć na popularnej stronie https://kazo.pl/mieszkania/lodz_lodz. Jest to nie tylko najlepszy sposób na to, aby znaleźć nowe mieszkanie, ale też – żeby dotrzeć z ofertą sprzedaży posiadanej nieruchomości do wielu osób. To właśnie z tej strony warto skorzystać podczas sprzedaży posiadanego mieszkania lub domu. Zamiast wydawać pieniądze na kosztowny remont, gdzie nie ma pewności, że uda się je później odzyskać, lepiej przygotować szczegółowy opis nieruchomości, dołączyć ładne zdjęcia oraz podać wszystkie istotne informacje (liczba pokoi, piętro, rok budowy, powierzchnia). Zdecydowanie warto poinformować w ogłoszeniu o takich zaletach, jak położenie mieszkania w centrum miasta lub to, czy mieszkanie znajduje się w pobliżu parku/innej atrakcyjnej lokalizacji. Dla wielu inwestorów bardzo istotne jest to, czy chodzi o mieszkanie wykończone oraz, czy jest to nasłonecznione mieszkanie.

Największy wybór nieruchomości w centrum Łodzi

Równie łatwo można wystawić lub znaleźć dla siebie domy na sprzedaż w Łodzi, przy czym, jak można się łatwo domyślić, ceny mieszkań są zdecydowanie tańsze. Z drugiej strony dom to najlepszy wybór dla osób, które cenią sobie komfort i prywatność. Nawet nieruchomość w zabudowie szeregowej pozwoli cieszyć się większą przestrzenią niż trzypokojowe mieszkanie w bloku. Najnowsze oferty domów w Łodzi znajdziesz tutaj: https://kazo.pl/domy/lodz_lodz. Jeżeli natomiast chodzi o sprzedaż posiadanego domu położonego w Łodzi, to podobnie jak w przypadku mieszkań, przeprowadzanie kosztownego remontu przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż raczej nie jest najlepszym pomysłem. Trzeba też mieć na uwadze, że nowemu właścicielowi może zależeć na własnej aranżacji, więc i tak przeprowadzi kolejny remont.