Przejdź do treści

Czy wiesz, jak połączyć design z funkcjonalnością w łazienkach art déco?

Nie bez powodu styl art déco zdobył serca wielu projektantów i inwestorów, od lat pozostając w modzie. Charakteryzują go luksus, elegancja, geometryczne kształty i bogate zdobienia. Z tego powodu znalazł również zastosowanie w łazienkach, w których tworzy komfortową i luksusową przestrzeń do dbania o codzienną higienę. Aby połączyć ponadczasowy design z funkcjonalnością, warto wybrać wysokiej jakości meble łazienkowe, takie jak szafki pod umywalkę nablatową czy pojemne regały ze złotymi uchwytami. Przeczytaj poniższy artykuł i zobacz, jak zaprojektować łazienkę art déco, która spełni Twoje oczekiwania.

Czym charakteryzuje się styl art déco w łazienkach?

Art déco narodził się w latach 20. XX wieku i ze względu na swój wyjątkowy wygląd szybko zdobył popularność na całym świecie. W łazienkach wiąże się z wykorzystaniem głębokich i eleganckich kolorów, takich jak biel, czerń, szmaragdowa zieleń czy burgund, a także z eleganckimi złotymi lub srebrnymi dodatkami. Oprócz tego w łazienkach często pojawiają się marmurowe blaty i wysokie lustra, dzięki którym pomieszczenie jest jaśniejsze i optycznie większe. Dzięki temu styl art déco wykorzystasz również w łazienkach o mniejszym metrażu. Wówczas jednak warto postawić na jasne kolory, na przykład na biel i złoto.

Szafka z umywalką nablatową — najważniejsze miejsce w łazience art déco

Umywalka to jeden z elementów wyposażenia łazienki, z którego korzysta się najczęściej. Dlatego też w wielu przypadkach znajduje się nieopodal wejścia do pomieszczenia lub naprzeciwko drzwi, stając się punktem łazienki, który jako pierwszy zwraca na siebie uwagę. Z kolei w łazienkach art déco umywalka nablatowa w połączeniu z szafką pozwala na tworzenie pięknych aranżacji. Warto wybierać umywalki o oryginalnych, nietuzinkowych kształtach, a następnie połączyć je ze złotymi bateriami łazienkowymi. Bardzo ważnym elementem jest również szafka pod umywalkę nablatową, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

W stylu art déco wykorzystuje się eleganckie materiały, głębokie kolory i bogate zdobienia. Dlatego świetnym wyborem będzie szafka pod umywalkę nablatową utrzymana w odcieniach czerni, ciemnej zieleni czy burgundach, dodatkowo w połączeniu ze złotymi uchwytami. Tego typu meble łazienkowe oferuje producent Gante w nowoczesnych kolekcjach, takich jak Domino, Magnolia, Belli Gold, Glow czy Negra. Tym, co wyróżnia proponowane szafki pod umywalkę nablatową, jest ich wysoka wytrzymałość i odporność na warunki panujące w łazience. Ponadto charakteryzują się pojemnymi szufladami z systemem cichego domykania, co pozwala na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni pod umywalką.

Jak podkreślić wygląd szafek pod umywalkę w stylu art déco?

Mimo że szafki pod umywalkę w głębokich kolorach skutecznie przyciągają wzrok i nadają łazience charakteru, w stylu art déco nie brakuje przepychu. Jednak łączy się on z wysokim poczuciem estetyki i elegancji. Dlatego warto w przemyślany sposób zaaranżować przestrzeń wokół szafki pod umywalkę nablatową. Do tego celu możesz wykorzystać wysokie lub okrągłe lustra, a także nastrojowe oświetlenie. Godnym uwagi rozwiązaniem będą również złote dodatki w postaci dozowników na mydło czy różnego rodzaju dekoracji. Dzięki temu Twoja łazienka niezależnie od wymiarów zyska stylowy wygląd, a dbanie o codzienną higienę i relaks będzie przyjemniejsze.