Przejdź do treści

Czym są i kiedy się sprawdzą podwójne łóżka dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2022

Przed Tobą wyzwanie, jakim jest aranżacja sypialni dla dzieci? Szukasz różnych możliwości, które będą równie praktyczne, co wygodne? Niekoniecznie chcesz stawiać na klasyczne łóżko piętrowe, a ogranicza Cię metraż pokoju? Jeśli odpowiedziałeś na te trzy pytania twierdząco, ten artykuł będzie poradnikiem, którego właśnie potrzebujesz! Poznaj rozwiązanie, jakim jest łóżko dla dzieci podwójne i przekonaj się, kiedy warto je zakupić.

Podwójne, czyli jakie? Rodzaje łóżek dla dzieci

Żaden dzień nie będzie udany, jeśli nie poprzedzi go odpowiednio długi i komfortowy sen. Zasada ta działa nie tylko u rodziców, ale i dzieci, które niewyspane będą bardzo marudne. Aby tego uniknąć, niezbędne będzie właściwie dobrane łóżko. 

Łóżka dla dzieci przybierają wiele form. Najpopularniejsze to te pojedyncze lub piętrowe, lecz nie są to jedyne rozwiązania. W sklepach meblarskich znajdziesz także modele podwójne, które z wielu powodów są warte rozważenia. Czym się one wyróżniają? Tego typu meble wypoczynkowe na pierwszy rzut oka wyglądają jak tradycyjne modele pojedyncze. Wystarczy jednak, że wysuniesz ich dolną szufladę, a Twoim oczom ukaże się drugi, równie duży i wygodny materac.

Łóżka dla dzieci podwójne wysuwane — kiedy warto się na nie zdecydować?

Łóżko do pokoju dziecięcego to niezbędny element wyposażenia, jednak nie oznacza to, że musi on zajmować całą jego przestrzeń. Modele podwójne są świetnym rozwiązaniem dla każdej sypialni o niewielkich wymiarach, w której śpi więcej niż jedna pociecha. Łóżka dziecięce tego typu nie zajmują bowiem dużo miejsca, co przemawia za ich wyborem. Co więcej, nie są również tak masywne wyglądem jak łóżka piętrowe, dzięki czemu sypialnia nie będzie przytłoczona.

Podwójne łóżka dla dzieci są również świetnym zastępstwem modeli piętrowych, gdy obawiasz się o bezpieczeństwo swoich pociech. Takie wysuwane meble wypoczynkowe nie wymagają bowiem wspinania się po drabince ani spania na sporej wysokości, a tym samym nie zagrażają upadkiem. Będą więc zdecydowanie lepszym rozwiązaniem szczególnie dla młodszych, 2- i 3-letnich dzieci.

Model wysuwanego łóżka dziecięcego jest świetnym wariantem nie tylko dla rodzeństwa. Jego zakup warto rozważyć także do pokoju jedynaka. Dlaczego? Takie łóżko pozwoli na większe pole do zabawy w ciągu dnia, a także będzie dodatkowym miejscem noclegowym, jeśli przyjaciel pociechy postanowi zostać na noc. Podwójne łóżko sprawdzi się także w momencie odwiedzin przez rodzinę i pozwoli na położenie kuzynów w jednym pokoju, zapewniając im nie tylko wygodny sen, ale i wspólne, miłe wspomnienia.

Łóżka podwójne marki Interbeds: jakość i wygoda w jednym

Myślisz, że tanie łóżka dziecięce wysuwane nie mogą być dobre? W takim razie nie widziałeś jeszcze oferty marki Interbeds! Stabilne konstrukcje z drewna sosnowego, wygodne materace piankowe i barierka wkoło łóżka zapewniają dziecku bezpieczny, wartościowy sen. Do tego łóżka dla dzieci od Interbeds.com występują w wielu modelach, co pozwala na ich dobór do sypialni według własnych potrzeb.

Beżowe czy szare, z różowymi czy zielonymi wstawkami? Możliwości jest wiele, wystarczy je odpowiednio dopasować do aranżacji sypialni i upodobań pociech, a zakup z pewnością będzie równie praktyczny, co estetyczny.