Przejdź do treści

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie, które gwarantuje swoim użytkownikom wygodę, oszczędność oraz bezpieczeństwo. Dlaczego warto zdecydować się na jej montaż?

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła jest nowoczesnym urządzeniem grzewczym, które nie produkuje energii – pozyskuje ją z otoczenia. To właśnie odróżnia ją od tradycyjnych kotłów grzewczych. Do jej poprawnego działania nie trzeba zapewniać żadnego paliwa. Pompa ciepła jest urządzeniem całkowicie ekologicznym – nie wytwarza popiołu, kurzu i spalin. Korzysta z energii zgromadzonej w środowisku naturalnym – w gruncie, powietrzu i wodzie.

Pompa ciepła – nie tylko do ogrzewania

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej https://pompyciepla.pl/, pompy ciepła służą nie tylko do ogrzewania budynku. Dostępne są również urządzenia wyposażone w funkcje chłodzenia powietrza, szczególnie przydatną w okresie letnim. Pompy ciepła zapewniają także ciepłą wodę użytkową na co dzień. Przy pomocy jednego urządzenia można więc nie tylko ogrzewać dom, ale także go ochłodzić, a przy okazji zapewnić sobie stały dostęp do ciepłej wody.

Oszczędność miejsca

Pompa ciepła, w przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów, nie wymaga osobnego pomieszczenia oraz instalacji kominowej, co warto uwzględnić już na etapie projektowania domu. Sprzęt można zainstalować w dowolnym, wybranym przez klienta miejscu. Pompy ciepła to urządzenia wyjątkowo elastyczne w montażu, przyczyniające się do oszczędności powierzchni domu. Z uwagi na to, że pompy ciepła są niezwykle kompaktowe, można umieścić je w pralni bądź też garażu. Pomieszczenia, w których zostaną umieszczone, nie muszą spełniać specjalnych, dodatkowych wymagań, dotyczących choćby powierzchni bądź też systemu wentylacji.

Łatwość obsługi

Pompy ciepła już od wielu lat uznawane są za w pełni bezpieczne, wygodne i ekologiczne urządzenia grzewcze. Wyposażone są w funkcjonalny i intuicyjny system sterowania, dzięki czemu klient może dopasować je do własnych, indywidualnych potrzeb. Panel sterowania pozwala dopasować pracę pompy do aktualnych warunków atmosferycznych. Z obsługą urządzenia poradzi sobie praktycznie każdy.

Niskie koszty działania

Pompy ciepła bez wątpienia są rozwiązaniem ekonomicznym. Koszt ich użytkowania jest wyjątkowo niski i ogranicza się wyłącznie do rachunków za prąd. Co ciekawe, rachunki te można obniżyć niemal do zera, decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Nie trzeba martwić się koniecznością zakupu opału oraz znalezienia miejsca na jego magazynowanie.

Montaż pompy ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną pozwala uniezależnić się od wciąż rosnących cen opału oraz energii elektrycznej. Rozwiązanie to sprawia, że dom staje się energooszczędny i przyjazny dla środowiska.
Osoby zdecydowane na montaż pompy ciepła często martwią się stosunkowo wysokimi cenami tego typu urządzeń oraz ich montażu. Warto zainteresować się dostępnymi dofinansowaniami, dzięki którym całość inwestycji może stać się tańsza nawet o połowę!