Przejdź do treści

Dlaczego wynajem koparki to dobry pomysł? Oszczędzaj pieniądze i zarabiaj na zleceniach

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2022

Wynajem koparki to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej polskich firm świadczące usługi związane z budownictwem oraz robotami ziemnymi. Oferta przedsiębiorstw oferujących wynajęcie ciężkiego sprzętu również się rozrasta, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów. Czy jednak rzeczywiście wynajem koparek ma sens?

Zdecydowanie tak i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wynajem koparko-ładowarki, ładowarki, miniładowarki czy innych maszyn do robót ziemnych i idealnych na budowę, to ogromna oszczędność dla firmy. Jak widać po nowych ogłoszeniach, ceny zakupu takich sprzętów rosną błyskawicznie, przez co inwestycje w nie zwracają się coraz dłużej.

Dlaczego wynajem koparki ma sens?

Koparki kołowe, koparko-ładowarki, miniładowarki i inny sprzęt ciężki wymagający operatora to wyjątkowo kosztowna inwestycja. Maszyny te są niesamowicie drogie i często jedyną drogą do ich zdobycia jest zaciągnięcie potężnego kredytu. Nie każdemu przedsiębiorcy jednak podoba się taka droga do rozwoju działalności. 

Alternatywą w tym przypadku może być wynajem koparki od zaufanej i doświadczonej firmy. Przede wszystkim rozwiązanie to nie jest aż tak kosztowne, szczególnie gdy w grę wchodzi krótki termin prac. Jest ono też o wiele wygodniejsze niż dbanie o maszynę przez cały rok.

Wynajem koparek to dobre rozwiązanie w wielu przypadkach

Wynajem koparki to doskonała opcja m.in. dla firm wykonujących zlecenia z daleka od swojej bazy. Transport własnej koparki często nie tylko bardzo dużo kosztuje, ale jest też czasochłonny. Zdecydowanie łatwiejsze jest wynajęcie sprzętu na miejscu, bez niepotrzebnego tracenia czasu i pieniędzy. 

Wynajem to również doskonałe rozwiązanie dla firm, które muszą jednorazowo wykonać zlecenie danego typu, a nie posiadają odpowiedniego sprzętu. Często zakup nie jest przyszłościowy, choć pojedyncza realizacja może przynieść znaczne zyski. W takiej sytuacji inwestowanie w kupno maszyny na własność nie ma sensu, a za to wypożyczenie pozwoli na wyższy zarobek.

Wynajem koparko-ładowarki? Tylko od sprawdzonej firmy

Wynajem koparki to w wielu przypadkach najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, by koparkę pożyczać wyłącznie od sprawdzonych firm, które są znane na rynku. To gwarancja bezpieczeństwa i uniknięcia kłopotów.

W ten sposób można mieć pewność, że otrzyma się sprzęt renomowanej marki, najwyższej klasy i w pełni sprawny. Dodatkowo korzystać można z niego bez najmniejszego problemu, bo koszty serwisowania oraz utrzymania są po stronie firmy wynajmującej.

Materiał zewnętrzny