Przejdź do treści

Gabloty ogłoszeniowe – gdzie kupić i na co uważać?

Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2022

W czasach internetu i szerokiego potoku informacji płynących kanałami online, może się wydawać, że tablice ogłoszeniowe są już dawno passé. Nic bardziej mylnego – nadal powszechnie spotykane w miejscach użyteczności publicznej (przystankach, urzędach, muzeach czy szkołach), są popularne również w siedzibach firm różnej wielkości – a więc tam, gdzie można byłoby przypuszczać, offline nie sięga. A sięga. I nawet ma się dobrze. Gabloty ogłoszeniowe – gdzie kupić, na co uważać? Sprawdźmy w artykule.

Gabloty ogłoszeniowe. Jakie tu mamy możliwości? 

Zewnętrzne i wewnętrzne. Wolnostojące i podwieszane. Duże, średnie i całkiem niepozorne. Z firmowym brandem lub bez. Współczesne gabloty mogą być (i są) dopasowane do potrzeb nowoczesnych marek i instytucji. W zależności od funkcji mogą być umieszczane w różnych miejscach i spełniać swoje zadanie, niezależnie od warunków pogodowych czy aranżacji biura. Dostępne dla wszystkich, wygodne w użytkowaniu i postawione w widocznym miejscu (np. w biurze) są świetnie (i często bardzo kreatywnie) wykorzystywane do uwypuklenia ważnych informacji – od rozkładu jazdy tramwajów, po informację o pracowniku miesiąca. 

Gdzie kupić i na co uważać? 

Kupno gabloty to nie tylko weryfikacja potrzeb (wielkość gabloty, jej rodzaj czy miejsce, w którym chcemy ją postawić), ale i wybór sprawdzonego producenta – najlepiej firmy, która specjalizuje się w produkcji gablot, która może zaoferować produkty solidnie wykonane, o dobrych parametrach. Zły wybór to niskiej jakości gablotowy odpowiednik, który zwykle nie spełnia naszych oczekiwań. Co zdarza się najczęściej? Brak odporności na czynniki atmosferyczne (takie jak deszcz czy śnieg), problemy w montażu, niewystarczająca jakość mocowań czy słabe właściwości tablicy magnetycznej. Dobry wybór to gwarancja, że tablica kupiona raz, będzie służyła lata. A oto nam przecież chodzi. 

Jak korzystać z gabloty wewnątrz pomieszczeń?

Z gablot najlepiej korzystać używając magnesów (polecamy przede wszystkim neodymowe), które są łatwe w użyciu i wygodne nawet przy codziennym użytkowaniu, a do tego w porównaniu do taśm czy gum, nie pozostawiają trudnych do usunięcia brudnych śladów. Dzięki temu nawet latami użytkowane tablice, zachowują swoją estetykę i funkcjonalność, co jest niezwykle ważne, zarówno w miejscach użyteczności publicznej, jak i w biurach. 

O czym pamiętać, kiedy wybieramy gablotę zewnętrzną? 

Tablica informacyjna użytkowana na zewnątrz powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, solidnie wykonana i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Warto zwrócić uwagę, czy produkt wyposażony jest w uszczelki, zapobiegające przedostawaniu się wody, mocne przeszklenie oraz czy spełnia normy jakościowe. Gablota zewnętrzna powinna być oczywiście zamykana na zamek. Warto pamiętać również o konieczności jej konserwacji – nawet produkt o najlepszych parametrach, który nie jest regularnie czyszczony, a zamek i zawiasy oliwione, będzie stopniowo tracił swój dobry stan – jak zresztą każda rzecz, o którą nie dbamy. 

Podsumowanie? Profesjonalna gablota ogłoszeniowa to świetne rozwiązanie – wykorzystywane nie tylko w instytucjach państwowych czy na osiedlach mieszkaniowych, ale również w przedsiębiorstwach różnej wielkości. Ogłoszenia, certyfikaty, nowinki, infografiki – tablica ogłoszeniowa to miejsce, w którym w niezwykle łatwy sposób można umieścić informacje różnego rodzaju. Zapraszamy na stronę producenta Gabloty.com, który specjalizuje się w produkcji tablic i gablot od ponad 20 lat, a swoje produkty sprzedaje w całej Unii Europejskiej. W jego ofercie znajdziesz nie tylko szeroki wybór produktów o różnych parametrach, ale i niezbędne akcesoria, takie jak markery, magnesy, czy gąbki suchościeralne. Zapraszamy do zakupów i kontaktu z producentem, który odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości.