Przejdź do treści

Haier – co to za marka?

Ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2022

Urządzanie mieszkania – z jednej strony super zabawa, a z drugiej wielki wydatek, który mocno obciąża domowy budżet. Obecnie, zanim wydamy na coś pieniądze, to musimy się 10 razy zastanowić, czy na pewno jest to najlepsza z możliwych opcji – ceny szybują w górę z zawrotną prędkością i chcemy mieć pewność, że kupujemy coś, co nie zepsuje się po miesiącu. 

AGD nie należy do najtańszych – wynika to m.in. z tego, że sprzęty te powinny służyć nabywcom latami, dlatego do ich stworzenia używa się najnowszych technologii i dobrych jakościowo materiałów. Oczywiście tylko w teorii, wiele firm produkuje niewarte swojej ceny urządzenia, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Jak na rynku producentów AGD wypada marka Haier? 

Haier – czyli producent, który obala mit o chińskich urządzeniach

Haier, opinie ma dobre i jest zagranicznym producentem AGD – jest twórcą m.in lodówek, zamrażarek, zmywarek, pralek, płyt indukcyjnych, piekarników. Produkuje je w Chinach – w Polsce ma siedzibę, która zajmuje się koordynowaniem sprzedaży w Europie Środkowej i Wschodniej. Z racji dużej popularności ich sprzętów w tej części świata, marka ma tu własną sieć serwisową – konsumenci nie muszą się martwić problemem z naprawą czy wysyłką części zamiennych aż z Chin. 

Istnieje stereotyp, że wszystko, co jest produkowane w Chinach, szybko się psuje. Oczywiście wiele marek zlokalizowało tam swoje firmy – ma to związek z innymi uregulowaniami prawnymi, tańszymi materiałami czy łatwym pozyskaniem pracowników. Właściciele firm żerują na biedniejszych ludziach, którzy są w kryzysie finansowym i biorą obojętnie jaką pracę. Osoby zatrudnione w ich fabrykach pracują za bardzo niskie stawki w opłakanych warunkach. Tacy producenci oszczędzają na wszystkim, przez co jakość wytwarzanych produktów jest bardzo słaba. 

Wiele marek obala mit, że to, co chińskie jest słabe. Produkują tam: Huawei, Lenovo, Xiaomi – są to jedne z najpopularniejszych firm w Polsce. Jeśli chodzi o producenta Haier, to jego sprzęty również nie wpasowują się w kryteria tzw. chińszczyzny. Opinie o pracy w ich firmie również są pozytywne – nie ma żadnych doniesień związanych z wykorzystywaniem pracowników. 

Haier – dlaczego warto?

Ponieważ jest to marka, która łączy jakość z dobrą ceną. W wielu sytuacjach kierujemy się podejściem, że jeśli coś jest droższe, to na pewno jest lepsze. Jest to błędne myślenie, które sukcesywnie czyści nasze portfele. Wiele marek wykorzystuje swoją popularność i ustala zawrotne marże – oczywiście producent musi zarabiać i za ceną często idzie jakość, rozwój firmy czy dobre wynagrodzenie pracowników. Jednak czasem różnice między ceną wyprodukowania a ceną, za którą firma coś sprzedaje, jest niepoważna. Haier proponuje rozsądne ceny i wysoką jakość – ich produkty wypadają naprawdę dobrze w recenzjach użytkowników. 

Haier – opinie

Haier najbardziej znany jest jednak z produkowania lodówek – ma w ofercie podstawowe modele, ale również lodówki side by side, multidoor czy chłodziarki do wina. Wszystkie utrzymane są w eleganckiej i prostej estetyce. W recenzjach nabywców ich sprzętów, na pierwszy plan wysuwa się bezawaryjność i funkcjonalność lodówek. Konsumenci doceniają również dobre zaprojektowanie ich wnętrz – nie ma nic gorszego niż lodówka, na której półkach ciężko jest cokolwiek ułożyć, bo nic się na nich nie mieści. Doceniana jest również cicha praca sprzętów oraz niskie zużycie przez nie prądu. 

Marka Haier zdecydowanie nie wpisuje się w krzywdzący stereotyp, że wszystko co wyprodukowane zostało w Chinach, jest słabej jakości. Ich sprzęty są tworzone z wykorzystaniem najnowszych technologii, dzięki czemu spełniają one wymagania pędzącego i ciągle rozwijającego się społeczeństwa. Jakość materiałów użytych do ich produkcji oraz przemyślany design sprawiają, że marka Haier wyróżnia się na tle konkurencji. 

Sprawdź również:
Nasz nowy dom, fuszerka?