Ile kosztuje geodeta?

0
148
ile kosztuje geodeta

Geodeta to zawód, który na polskim rynku pracy jest doceniany, lecz nie pod względem finansowym. Średnie zarobki geodety w terenie są naprawdę bardzo małe, bo wynoszą około 2300 złotych netto miesięcznie. Jest to praca nie tylko ciekawa, ze względu na wyjazdy, ale także różnorodna. Co należy do obowiązków geodety? Przede wszystkim pomiar działek i gruntów. Jeśli planujesz postawić dom czy inny obiekt na swoim terenie to z całą pewnością będzie interesował Cię temat ile kosztuje geodeta.

Ile kosztuje geodeta w 2019?

Ceny z roku na rok idą do góry, w przypadku geodety jest to samo. Geodeta przygotowuje niezbędną dokumentację, która będzie Ci potrzebna do legalnej budowli. Taka dokumentacja to koszt w granicach 2400 złotych. Czy jest to dużo? W przypadku budowy domu każdy grosz się liczy. Jeśli doliczymy do tego transport materiałów, ekipę budowlaną, materiały to często nie zamkniemy się w 250 tysiącach.

Z geodetów korzystają zarówno wielki firmy, jak i organizację rządowe. Koszt geodety nie jest najtańszy, ale jest niezbędny do legalnego funkcjonowania budynku.

Na pytanie ile kosztuje geodeta należy cenę podzielić na usługi.

  • Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza (zazwyczaj uwzględnia kwadrat, czyli 4 punkty) – cena około 1000 złotych
  • Kolejny punkt – cena około 150 zł za jeden punkt
  • Inne

cennik usług geodezyjnych

Mapa do celów projektowych cena

Cena to 1500 złotych, uśredniając oczywiście dane z różnych województw. Najdroższym województwie w przypadku mapy do celów projektowych to województwo dolnośląskie. Cena mapy do celów projektowych to około 1600 złotych. Jak już wcześniej wspominaliśmy jest to niezbędna dokumentacja, aby na naszym terenie mógł powstać budynek. Mapa do celów projektowych to dokument kartograficzny obowiązujący w całej Polsce, jak i praktycznie na całym świecie – odpowiednik mapy do celów projektowych. Wszelkie warunki, które powinien spełniać ten dokument znajdziemy w rozporządzeniu Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa. Cena mapy do celów projektowych to temat, który nie może nie zostać nieporuszony.

Cennik usług geodezyjnych

Z ciekawości zadzwoniliśmy do 7 firm geodezyjnych w okolicy Wrocławia. Ciekawostką był bardzo duży rozstrzał cen. Wybierając dwie usługi, w tym wycenę mapy do celów projektowych to najtańsza firma zaoferowała prawie ponad 1000 złotych niższą cenę niż najdroższa firma. Wnioski nasuwają się same – szukać, negocjować i wybrać cenę najtańszą. Usługi geodezyjne to konkurencyjny rynek, jest sporo firm, które się tym zajmują, wiec z całą pewnością ceny będą różne.

Usługi geodezyjne to temat, który powinien być rozpoznany przez każdą osobę, która przymierza się nie tylko do zakupu działki czy terenu pod zabudowę, ale także osoby, które planują budowę domu. Cennik usług geodezyjnych w ostatnich latach poszybował mocno do góry, możemy to odczuć zwłaszcza przy cenie mapy do celów projektowych. Jedna usługi geodezyjne są obowiązkowe i nie można przejść o nich obojętnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here