Ile kosztuje mycie elewacji?

Aktualizacja:

Z czasem nasza elewacja zaczyna szarzeć, przez lata zbiera osad, kurz i inne za nieczystości. Zwłaszcza widać to na białych elewacjach domu oraz jasnych barwach. Jak odnowić elewację i nadać jej znowu żywą barwę tanim kosztem? Możemy rozważyć mycie elewacji. Coraz więcej firm wykonuje takie usług, a ceny mycia elewacji są coraz bardziej konkurencyjne. Z tego artykuły dowiesz się jak samemu umyć elewacje, sposoby wykonania oraz średnie ceny występujące na rynku.

Ile kosztuje mycie elewacji?

Pytanie z serii „Ile to kosztuje i czemu tak drogo”. Cena mycia elewacji jest prawie zawsze liczona jako cena za metr. Po wpisaniu mycie elewacji cennik wyskakują nam różne ceny w zależności czy jest to centrum Warszawy czy mniejsze miejscowości jak Sulechów. Ceny w zależności od położenia i lokalizacji budynku wahają się od 11 do 20 złoty za metr kwadratowy. Pod uwagę bierze się także wysokość naszego obiektu, wyższe budynki będą wyceniane na większe kwoty. Przy dużym metrażu obiektu mycie może wynieść nawet kilka tysięcy, przy domku jednorodzinnym trochę mniej.

Jaki środek do mycia elewacji?

Elewacje możemy myć za pomocą karchera, czyli myjki ciśnieniowej. Nachodzi pytanie czy zwykła woda i myjka ciśnieniowa dadzą radę dokładnie i dobrze usunąć brud znajdujący się na naszej elewacji? To zależy. Zazwyczaj myjka ciśnieniowa poradzi sobie doskonale z brudną elewacją i nie będą potrzebne tutaj żadne dodatkowe środki czyszczące. Jeśli jednak nasze elewacja jest szczególnie zabrudzona lub zabrudzona olejami czy innymi środkami chemicznymi warto zainwestować w preparat myjący elewację. Alternatywą do mycia elewacji karcherem może być szczotka z wysięgnikiem, lecz mycie taką szczotką jest dużo bardziej czasochłonne i trzeba zakupić środek myjący elewację, lecz może zostawić nam parę złoty w kieszeni.

Jak umyć ścianę?

Jak umyć ścianę, aby nie było rozmazów i nie zabrudzić jej jeszcze bardziej? Mycie ściany jest nieco bardziej złożonym proces niż mycie elewacji, która jest pokryta farbą wodoodporną i mycie myjką nie jest jest straszne. Musisz, więc wiedzieć czy Twoja ściana jest pokryta farbą wodoodporną . Jeśli nie to sprawa jest utrudniona i nieco kosztowna, ponieważ będziesz musiał zainwestować parędziesiąt złoty w specjalny środek czyszczący ściany. Środki te nie gwarantują, że farba na ścianie nie zostanie naruszona, także użycie takich środków zawsze niesie ze sobą ryzyko. Białe ściany z reguły zostawiają ślady po myciu. Warto próbować najpierw umyć białą ścianie suchą szmatką i sprawdzić czy to rozwiążę problem. Woda i środki myjące miejmy zawsze jako plan B.

Podsumowując, jeśli zadajesz sobie pytanie czym umyć elewację w domu to odpowiedź jest krótka, karcher powinien załatwić sprawę. Jeśli nie posiadasz karchera to proponuję Ci skorzystać z usług firmy zewnętrznej, a jeszcze taniej będzie Ci wypożyczyć myjkę ciśnieniową na parę godzin w wypożyczalni sprzętu myjącego lub budowlanego.