Przejdź do treści
Ile trwa remont mieszkania

Ile trwa remont lub wykończenie mieszkania?

Ile trwa remont mieszkania? Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ale porównując czynniki, które mogą wpłynąć na czas trwania remontu i wykończenia, możesz obliczyć przybliżony czas potrzebny na wykończenie konkretnego mieszkania.

Należy zauważyć, że prace remontowe, które nie były wcześniej zaplanowane, które są przeprowadzane we własnym zakresie i, gdy pojawiają się środki, mogą trwać w nieskończoność. Dlatego w tym artykule odpowiadamy na pytanie, ile czasu zajmuje remont mieszkania Warszawa od profesjonalistów.

Od czego zależy czas wykończenia?

Jeśli mówimy o czynnikach wpływających na czas remontu, to przede wszystkim są to:

  • Powierzchnia mieszkania i liczba pokoi;
  • Rodzaj budynku (nowy czy stary);
  • Wybór rodzaju remontu (kosmetyczny, ekonomiczny, kapitałowy);

Oczywiście im większe pomieszczenie i im trudniejsze prace, które mają być w nim wykonane, tym dłużej potrwają prace remontowe. Dlatego każda naprawa zaczyna się od zaplanowania, stworzenia projektu i sporządzenia kosztorysu. Na tym etapie określa się czas trwania prac i sporządza szczegółowy plan naprawy. Etap planowania, tworzenia projektu i kosztorysów trwa zazwyczaj od 2 do 7 dni.

Ile trwa remont jednego pokoju?

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak długo może trwać remont w bloku, warto dokładniej rozważyć wszystkie etapy prac remontowych, ocenić, ile trwa remont mieszkania, a także określić zakres remontu. Główne kroki:

  • Przygotowanie podłogi. Zastosowanie specjalnych mieszanek do wyrównania powierzchni podłogi w jednym pomieszczeniu zajmuje nie więcej niż jeden dzień. Jest to związane z przygotowaniem mieszanki, wylewaniem, wyrównywaniem i suszeniem.
  • Przygotowanie ściany. Jeśli zachodzi potrzeba wyrównania zaprawą tynkarską, z nałożeniem kilku warstw, to naprawa jednego pomieszczenia tutaj przeciągnie się o około tydzień. Ponieważ dwie lub trzy warstwy trzeba nakładać po kolei, jedna po drugiej dopiero po wyschnięciu poprzedniej, zajmie to około sześciu dni – to optymalne rozwiązanie. Jeśli ściany są po prostu zagruntowane i wyrównane w jednej warstwie – dwa dni.
  • Przygotowanie sufitu zajmie mniej więcej tyle samo, ale prace można wykonać wraz ze ścianami. Dlatego całkowity czas na przygotowanie i wyrównanie ścian i sufitów wynosi siedem dni.
  • Wymiana okna w pokoju zajmuje nie więcej niż trzy godziny, ale konieczne jest skoordynowanie czasu, aby w pokoju nie odbywały się „mokre” prace. W przeciwnym razie mogą pojawić się problemy z wysychaniem tynków ściennych i sufitowych, innych mas lub mieszanek. Stoki można wykończyć tego samego dnia.
  • Ile trwa wykończenie mieszkania? Przed przystąpieniem do malowania ścian, sufitu należy upewnić się, że nałożone na nie kompozycje wyschły, wykonać fugowanie i inne prace zapewniające jakość końcowej powłoki. Zwykle suszenie następuje dwa do trzech dni po ostatniej warstwie tynku. Samo sprzątanie zajmuje nie więcej niż jeden-dwa dni.

Podsumowanie

Tak więc czas poświęcony na remont pokoju wynosi 12-14 dni, a jeśli jesteś zainteresowany remontem całego mieszkania, to przy wystarczającej liczbie specjalistów realistyczne jest ukończenie pracy w ciągu dwóch tygodni. Ale jest to „minimalny” remont mieszkania Wrocław. Także należy uwzględnić dostawę materiału, czas oczekiwania na produkcję okien i drzwi oraz uzgodnić harmonogram pracy specjalistów. Z reguły terminy w rzeczywistości są dłuższe, a w najlepszym przypadku mieszkanie może być gotowe w ciągu jednego miesiąca.