Przejdź do treści

Jak odświeżyć wygląd ścian, aby zachwycały oryginalnym wyglądem?

Ściany w salonie wieją chłodem i monotonią? Czas to zmienić! Dzięki farbom dekoracyjnym wnętrze zyska przyjemnego odświeżenia! Do wyboru jest nie tylko wiele kolorów, ale również rodzajów. Które cieszą się największą popularnością?

Przede wszystkim funkcjonalność

Chcąc przeprowadzić szaloną metamorfozę domowej przestrzeni, zwykle uwagę kieruje się w stronę doboru odpowiednich kolorów. I choć barwa ścian pełni znaczącą i trudną do podważenia rolę w ogólnym odbiorze wnętrza, nie sposób pomijać innych aspektów, do jakich niewątpliwie zalicza się funkcjonalność. Farby muszą odpowiadać nie tylko najnowszym trendom wnętrzarskim i upodobaniom estetycznym swoich właścicieli, ale również warunkom pomieszczenia, w jakich będą używane. Oznacza to, że inne farby znajdą zastosowanie w kuchni czy łazience, czyli przestrzeniach narażonych na zwiększony poziom wilgoci, inne z kolei w przedpokojach i pokojach dziecięcych. W ich przypadku rzeczą absolutnie najważniejszą jest odporność na plamy i zabrudzenia. Oprócz emulsji lateksowych czy ceramicznych dużą popularnością cieszą się farby dekoracyjne wzbogacone o dodatkowe właściwości, które z pewnością przypadną do gustu osobom stawiającym na oryginalne rozwiązania.

Nie tylko zmiana koloru

Oferowane do tej pory emulsje do malowania miały tylko jedno zadanie – zmienić kolor. Dziś wyobraźnia producentów poszła o krok dalej. W sprzedaży dostępne są bowiem farby dekoracyjne, które nie tylko zmieniają barwę ścian, ale również nadają jej unikatową powierzchnię.

Farby, które potrafią więcej!

Aby domowa przestrzeń nabrała nietuzinkowego efektu, nie potrzeba zatrudniać wykwalifikowanych pracowników, ani tym bardziej zgłaszać się po pomoc do Doroty Szelągowskiej. Z równie dobrym skutkiem można to zrobić samodzielnie, sięgając po farby dekoracyjne, które zadziwiają swoim finalnym wykończeniem. Do najchętniej wybieranych można z pewnością zaliczyć te z efektem betonu, które stanowią doskonałe dopełnienie aranżacji w loftowym, skandynawskim czy nowoczesnym klimacie. Ponadto, są interesującą alternatywą dla ciężkich płyt z betonu architektonicznego, zapewniając równie fenomenalne rezultaty.

Kolejnym, gorącym hitem w trendach wnętrzarskich są farby dekoracyjne z drobinkami brokatu. Ich dodatek sprawia, że malowane powierzchnie zyskują piękny, mieniący się efekt, przypominający rozgwieżdżone niebo lub połyskujące diamenty. W sposób szczególny cieszą się uznaniem wśród osób, którym bliski jest pałacowy styl glamour – pełen luksusu, przepychu i lśniących dodatków.

W sprzedaży znaleźć można również farby strukturalne umożliwiające stworzenie trójwymiarowej powierzchni typu piasek pustyni czy baranek.

Farby dekoracyjne szybkim i łatwym sposobem odmienią każde wnętrze. Stanowią ozdobę samą w sobie, a także centralny punkt ozdobny domowej aranżacji. Można je nabyć w wielu różnorodnych wariantach, dopasowanych do indywidualnych upodobań estetycznych i wnętrzarskich. Kolorowe farby wewnętrzne to coś, czego potrzebujesz do zaaranżowania oryginalnej przestrzeni!