Przejdź do treści

Jak stworzyć wnętrze w eklektycznym stylu?

Łączenie różnych stylistyk pozwala uzyskać unikalną i ciekawszą aranżację wnętrza. Zwłaszcza surowe wnętrze bez dodatków warto uzupełnić o orientalne tekstylia, które dodadzą nutę kolorów i wzorów. Jak stworzyć wnętrze w eklektycznym stylu, co będzie dla niego bazą i jakie dekoracje wybrać?

Dodaj przytulności do stylu industrialnego, loftowego czy minimalistycznego

Nowoczesna stylistyka loftowa czy minimalistyczna może zostać urozmaicona o kolorowe dodatki, które dodadzą eklektyczną nutę. Świetnie sprawdzają się dodatki w stylu boho. Można zdecydować się na zasłony, ale nutę przytulności zapewnią dywany. Oczywiście powinny być wykonane z antyalergicznego materiału i mieć miękkie runo. Najlepsze dywany boho są wykonane z włókna poliestrowego, które odporne jest na wilgoć, a także namnażanie roztoczy. Można zdecydować się zarówno na kolorowe wzory, jak i dopełnić surowy charakter wnętrza, decydując się na szare dywany z jasnoszarymi lub białymi azteckimi wzorami. Świetnym dopełnieniem wnętrza będą też dywany boho w marokańskim stylu.

Połączenie stylu skandynawskiego i boho, czyli hygge w przytulnej odsłonie

Do jakich wnętrz możesz wykorzystać dywan boho z frędzlami? Na pewno sprawdzą się w stylistyce skandynawskiej. Tutaj makramy, ale i chwosty, choćby zdobiące sznurki wiążące zasłony, świetnie się sprawdzą. Bez wątpienia hygge we wnętrzach to przytulność, komfort i wygoda, zatem klasyczne meble w skandynawskim stylu takie jak fotel uszak na drewnianych nóżkach czy narożnik warto uzupełnić o poduszki z frędzlami, natomiast przed wypoczynkiem położyć elegancki dywan z frędzlami. Jego geometryczne wzory będą współgrać z ogólnie panującym geometryzmem we wnętrzu, a jednocześnie zapewnią urozmaicenie aranżacji. Znajdującą się tam wiszącą lampę o minimalistycznym designie mogą ozdobić stylowe makramy, ale i łapacze snów zdobione kolorowymi piórkami. W ten sposób można stworzyć eklektyczne wnętrze, w którym będzie się świetnie wypoczywać. Kolorystykę wzorzystego dywanu można dobrać pod kolor ścian na zasadzie dopełnienia lub kontrastu. Obok dywanu boho sprawdzą się rozłożone nonszalancko na podłodze poduszki, a między nimi dekoracyjne latarenki z pachnącymi świeczkami. W takiej scenerii miło jest spędzić wolny wieczór w gronie najbliższych, z książką w dłoni czy filiżanką gorącego kakao lub grzanego wina.