Przejdź do treści

Jak wykorzystać panele tapicerowane? 5 estetycznych pomysłów

Ostatnia aktualizacja: 6 maja 2022

Panele tapicerowane na ścianę to estetyczna ozdoba, której główną funkcją jest ocieplenie danego wnętrza. Zarówno dosłownie, jak i przenośni. Oddziela Cię od zimnych ścian i jednocześnie sprawia, że wnętrze jest o wiele bardziej przytulne. Obecnie masz do wyboru wiele różnych stylów paneli tapicerowanych. Jak odpowiednio wykorzystać panele tapicerowane? Przedstawiamy Wam naszych pięć estetycznych pomysłów.

Postaw na tapicerowane wezgłowie łóżka

Wykorzystanie paneli tapicerowanych do stworzenia wezgłowia łóżka to bardzo klasyczny i sprawdzony pomysł. Tego typu zabieg pojawia się często w projektach wystroju wnętrz, ponieważ jest bardzo estetyczny i efektowny. A panele tapicerowane to doskonały sposób na ocieplenie wnętrza i zagospodarowanie pustych ścian. Ich kolor i kształt możesz dobrać do pozostałych mebli w sypialni. W dodatku to także niezwykle praktyczne rozwiązanie. Panele są miękkie i przyjemne w dotyku, dzięki temu łatwo jest oprzeć na nich głowę na przykład podczas czytania książki w łóżku.

Wybierz tapicerowaną obudowę dziecięcego łóżeczka

Panel ścienny tapicerowany można wykorzystać także w pokoju dziecięcym. Gdy zawiesisz ich kilka na ścianie nad łóżeczkiem, posłuży to za ocieplenie wnętrza oraz stworzy przytulny kącik do spania. W dodatku, w nocy zamontowany panel ścienny będzie ogrzewać dziecko śpiące obok w łóżku. Dla ochrony ścian można nimi stworzyć także kącik do zabawy. Taka przestrzeń będzie wyjątkowo bezpieczna i przytulna.

Stwórz wyjątkowe tapicerowane oparcie siedziska

Panel tapicerowany jest miękki i przyjemny w dotyku, więc z pewnością może służyć jako oparcie dla różnego rodzaju siedzisk. To doskonały zabieg nie tylko w domu, ale również w strefach publicznych takich jak kawiarnia czy biurowa strefa relaksu. Panele sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie zmieszczą się duże kanapy, a jest potrzeba zrobienia tam komfortowego miejsca do siedzenia. Panele tapicerowane na ścianę razem z ławką czy skrzynią z pewnością dadzą niezwykle estetyczne połączenie.

Doskonale wydziel wizualnie inną strefę w pokoju

W dużych pomieszczeniach często są strefy, które mają różne przeznaczenia. Panele tapicerowane to doskonały sposób do tego, by je świetnie wydzielić. Kącik do spania, strefa odpoczynku czy kącik do zabawy to tylko przykłady takich przestrzeni. Zamontowanie paneli pomoże Ci zorganizować przestrzeń, jednocześnie dodając jej przytulności oraz estetyki. A umieszczone w odpowiednich miejscach są w stanie doskonale podzielić pokój bez konieczności stawiania pół ścianek czy ścian.

Zrób estetyczny, tapicerowany obraz 3D

Panele tapicerowane można też wykorzystać bardzo kreatywnie. Wystarczy do tego odpowiednia, równie estetyczna i funkcjonalna rama. Wtedy powstanie duży obraz, który wygląda niezwykle nowocześnie i niestandardowo. W dodatku będzie to dzieło trójwymiarowe, które z pewnością skupi swoją uwagę wielu gości. Taki obraz możesz powiesić wszędzie, gdzie tylko znajdziesz do tego miejsce. Będzie się prezentował doskonale w salonie nad kanapą czy zamiast telewizora, jak i również nad łóżkiem w sypialni. Kolor obrazu możesz dobrać tak, by optycznie przypominał ścianę, na której wisi lub wręcz przeciwnie. Kontrast sprawi, że panele będą niezwykle widoczne.

Podpowiedzieliśmy Ci, jak łatwo możesz wykorzystać panele tapicerowane do ocieplenia wnętrza swojego domu i dodania mu bardziej estetycznego wymiaru. Na który z naszych pomysłów się zdecydujesz? Życzymy wyłącznie udanych aranżacji.