Przejdź do treści

Jak zrobić lustro podświetlane LED?

Lustra podświetlane przebojem weszły do naszych domów i przestrzeni podbijając serca i oddając magię dobrego designu. Ten wyjątkowy nurt wnętrzarski opiera się o dość prosty pomysł, który w przestrzeni staje się czarodziejem tworzącym oryginalne kompozycje i efekty, które przepięknie ożywiają i dynamizują wnętrza.

Jak tworzyć lustro podświetlane LED?

Lustro, które zazwyczaj kojarzy nam się z łazienką czy przedpokojem, od kilku sezonów wkroczyło na scenę designu salonów, sypialni czy innych przestrzeni, a to za sprawą podświetlenia LED. Magia lustra podświetlanego przeniosła je w inne zakątki domu.

Podświetlenie lustra nie jest aż tak skomplikowanym zabiegiem, ale ma swoje „haczyki”.

Jak zrobić lustro z LED-ami?

Sam montaż taśmy LED jest naprawdę prosty. W sprzedaży znajdziesz gotowe podkłady z taśma klejącą, co nie wymaga dodatkowych elementów montażowych. Taśmy przyklejasz bezpośrednio do powierzchni, z tyłu lub przodu lustra, albo wykorzystujesz specjalne listwy LED.

A co z podświetleniem w łazience, przecież tam jest woda i wilgoć?

Otóż rynek oferuje też taśmy w powłoce silikonowej, odpornej na działanie wilgoci, są przeznaczone do łazienek. Taśmę przyklejamy z tyłu, po obwodzie lustra.

Jakie „haczyki” ma lustro podświetlane od tyłu?

W przypadku luster podświetlanych LED ważny jest przemyślany montaż podświetlenia.

Dlaczego?

Otóż oprócz piękna i użyteczności, lustro wymaga czyszczenia. Podświetlenie powoduje, że lustro jest odsunięte od ściany, a to wiąże się z czyszczeniem i usuwaniem kurzu. W przypadku luster podświetlanych od tyłu, umieszczenie źródła światła w mało fachowy sposób może skutkować zbieraniem się kurzu i brudu na powierzchni źródła światła, a to może mieć swoje konsekwencje. To też argument przemawiający za tym, żeby nie „kombinować” na własną rękę i po prostu zamówić lustro podświetlane w rzetelnej firmie np. manufakturze takiej jak „Lustro w Ramie”.

Profesjonalne podejście przyda się też w kwestii montażu i ukrywania przewodów i całego osprzętu.

Jaki efekt daje lustro podświetlane od tyłu?

Lustro podświetlane od tyłu, to takie, w którym światło wydobywa się zza lustra.

To jasne. Współczesne technologie świetlne otworzyły możliwości rezygnowania z niebezpiecznych żarówek. Współcześni twórcy luster podświetlanych, tacy jak manufaktura lustrowramie.pl, posługują się możliwościami technologii LED.

Taśmy LED tworzą świetlną aureolę wokół lustra. Wówczas takie podświetlenie tworzy efekt trójwymiarowy, podkreśla charakter ściany i obok funkcji użytkowej pełni funkcję dekoracyjną.

Lustro z LED-ami, czyli pożegnanie ciasnoty

Lustra podświetlane mają wiele twarzy. W tym wcielają się w rolę dekoracji, dzięki którym dowiadujesz się, że światło i tafla szkła to idealne rozwiązanie do małych ciasnych pomieszczeń.

LED-y w lustrach to taki akcent, który nie tylko rzuca piękne światło na otoczenie, ale też odgrywa pierwsze skrzypce w optycznej iluzji powiększenia wnętrza. Wąskie czy mniejsze, przytulne pomieszczenia mogą „odetchnąć” głębią dzięki lustrzanemu trikowi. Dzięki podświetlanym lustrom optycznie wydają się przestrzenne i pełne stylu.

Lustra podświetlane i nieszablonowe wnętrza

Nowoczesność i design splatają się, tworząc wnętrza, które „oddychają”. To siła luster z LED-ami. W dodatku mówiąc podświetlane lustro można pomyśleć szerzej. Technologia LED daje więcej możliwości niż wyłącznie białe światło. Lustra podświetlane LED to także lustra wyposażone w szereg opcji dodatkowych takich jak: maty grzewcze, stacje pogodowe, zegary, czy możliwość wyboru sposobu ich włączania.

Rynek oferuje też lustra LED z możliwością zmiany natężenia światła.

Forma lustra, dobry design ramy i odpowiednie natężenie światła mogą wprowadzać do wnętrz naprawdę spektakularne efekty. LED-y to także możliwość ustawienia natężenia światła. Delikatne, przygaszone światło wspaniale wycisza. Natomiast mocniejsze, bardziej intensywne oświetlenie będzie dodatkowym źródłem światła, które nada trójwymiarowości Twojej łazience.

Lustra podświetlane nie tylko odbijają wizerunki, ale aktualnie mają dodatkową funkcję – stają się częścią opowieści o przestrzeni, elementami kluczowymi dla zbudowania nastroju czy pracy z przestrzenią.

Efekt lustra z podświetleniem możesz uzyskać stosunkowo łatwo i szybko przy niewielkim nakładzie pracy własnej. Pamiętaj tylko, że rzeczy na pozór proste mogą okazać się większym wyzwaniem i żeby uzyskać odpowiedni efekt świetlny polecamy sięgniecie do propozycji profesjonalistów – pracowni Lustro W Ramie. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu sprawisz sobie piękne i przede wszystkim funkcjonalne lustro na lata.