Przejdź do treści

Jaki dywan wybrać do sypialni? Poradnik dla osób szukających idealnego modelu

Sypialnia jest pomieszczeniem, które chcemy urządzić jak najbardziej przytulnie. Dlatego wybieramy do niego odpowiednie tkaniny, ale i dodatki. Bez wątpienia elementem, który stworzy komfortowe wnętrze jest dywan do sypialni. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Jaki dywan do sypialni sprawdzi się najlepiej? Z długim czy krótkim runem?

Na pewno wybierając dywan do sypialni, trzeba zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany, a także rozmiar. Należy zdecydować jaką powierzchnię pokoju ma pokrywać dywan, czy ma być tylko niewielkim elementem dekoracyjnym przed łóżkiem czy też obok niego, czy też to właśnie na nim mają być postawione łóżko i szafki nocne. Na pewno ważna jest też długość runa. Dywany z krótkim runem są znacznie bardziej praktyczne, bo łatwiej utrzymać je w czystości, zwłaszcza, jeśli zdarza Wam się np. spożywać śniadanie w łóżku i na dywanie mogą pojawić się okruszki czy inne zabrudzenia. Dywan do sypialni z krótkim runem będzie też w mniejszym stopniu gromadził kurz.

Jakie są atuty wyboru polipropylenowych dywanów do sypialni?

Wiele osób szuka odpowiedniego dywanu do sypialni. Jak wybrać najlepszy dywan, który sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu? Jaki będzie odpowiedni do tego w klasycznym stylu? W obydwu przypadkach dywan z polipropylenu, czyli model z krótkim runem się sprawdzi. Może być zdobiony rozmaitymi wzorami, zarówno ornamentowymi, geometrycznymi, jak i abstrakcyjnymi. Dywany nowoczesne 3D to właśnie modele wykonane z polipropylenu. Jednak design i krótkie runo to nie są jedyne zalety takiego wyboru. Warto podkreślić, że takie dywany mają antystatyczną strukturę, zatem świetnie sprawdzą się dla alergików i astmatyków. Ponadto są antypoślizgowe i miękkie, a jednocześnie odporne na uszkodzenia i przecieranie.

Jak dobrać dywan do sypialni pod kątem estetyki?

Jeżeli marzycie o pięknym dywanie i zastanawiacie się, jaki wzór wybrać do aranżacji Waszej sypialni, to już spieszymy z pomocą. Do industrialnego wnętrza świetnie może sprawdzić się dywan z wzorem drzewa w wersji 3D. Będzie odpowiedni także do stylu skandynawskiego. Do stylistyki boho można wybrać dywan z frędzelkami i azteckim wzorem. Z kolei do wnętrza w stylu glamour sprawdzi się dywan z wzorem perskim. Można też wybrać dywan w kształcie owalnym i położyć np. przed toaletką, czy dopasować do mebli w podobnym kształcie. Możliwości jest naprawdę wiele, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Dywan można dopasować do kolorystyki ścian, ale również dobrze może stanowić dla nich ciekawy kontrast, podobnie jak dla mebli.