Przejdź do treści

Jaki kolor sofy do salonu sprawdzi się najlepiej?

Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2022

Salon to ulubione miejsce wszystkich domowników. To właśnie w nim spędzamy najwięcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Domowy kącik wypoczynkowy to również przestrzeń, którą ciężko wyobrazić sobie bez dużej, komfortowej sofy. Jeśli pokój dzienny jest centrum całego mieszkania, to sercem salonu z pewnością jest wieloosobowe siedzisko. Jak więc wybrać to idealne? Zdradzamy poniżej!

Sofa do salonu – krótki przegląd

Wybierając siedzisko wieloosobowe do salonu, należy wziąć pod uwagę wiele istotnych aspektów. Do kluczowych należy oczywiście wielkość mebla, która zależna jest zarówno od metrażu i organizacji wnętrza, jak i liczby domowników. W ofercie sklepów meblowych bez wątpienia dominują sofy do salonu dwu i trzyosobowe, które stanowią również najbardziej popularne wyposażenie domowych zakątków. Dla większej rodziny lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie model większy, pozwalający na użytkowanie przez co najmniej trzy osoby. Jeśli pokój dzienny jest przestronny i mamy możliwość zaaranżowania w nim dwóch siedzisk, to doskonałym pomysłem jest stworzenie kompleksowej strefy wypoczynkowej przypominającej swym układem literę ,,L”. W kompozycji tego typu sprawdzą się zarówno dwa meble o różnych wymiarach, jak i siedziska o tej samej formie. Skomponowane w ten sposób otoczenie to gwarancja wygodnej przestrzeni wypoczynkowej nie tylko dla domowników, ale również dla gości! W mniejszych przestrzeniach sprawdzi się sofa dwuosobowa, najlepiej ze schowkiem oraz funkcją rozkładania. Tak praktyczny model będzie pełnił aż trzy funkcje – miejsca do wypoczynku, łóżka dla dwóch osób oraz pojemnika do przechowywania.

Jaki kolor kanapy do salonu? Najnowsze trendy

Dwuosobowa sofa do salonu – YourHomeStory

Kształt i rozmiar mebla to nie wszystko. Kolejna ważna rzecz, która determinuje wybór naszego przyszłego zakupu, to kolor kanapy do salonu. Jaka barwa sprawdzi się najlepiej? Odpowiedź na to pytanie zależna jest przede wszystkim od dwóch aspektów: indywidualnych preferencji estetycznych oraz kolorystyki otoczenia. Sofa jest meblem, który przyciąga spojrzenia. Fakt ten zdecydowanie warto wykorzystać! Mając świadomość, że i tak zwraca ona uwagę, można pokusić się o podkreślenie tego zjawiska w następujący sposób. Decydując się na siedzisko w intensywnej barwie, które wyróżni się na tle całej aranżacji, mamy okazję stworzenia kompozycji, w której wyposażenie jest również swoistą dekoracją. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się kanapy o nietypowych, nasyconych barwach. Śmiało postawmy na niesłabnący trend ostatnich sezonów, jakim jest tapicerka w kolorze butelkowej zieleni! Piękna i intensywna barwa bez dwóch zdań doda naszemu otoczeniu powiewu świeżości i nowoczesności. Na szczególną uwagę zasługują również modele wykończone w kolorze granatu i musztardy. Podkreślmy jednak, że tak wyraziste akcenty powinny być lokalizowane w stonowanych aranżacjach, w których nie spowodują uczucia przytłoczenia.

Jak dobrać kolor kanapy do wnętrza w intensywnych barwach?

Jeśli nasz salon zdominowany jest przez różnorodne, niekiedy intensywne barwy, wówczas wybrane siedzisko powinno cechować się spokojną, stonowaną tapicerką. W tym przypadku nie musimy jednak obawiać się monotonii, gdyż konstrukcja mebla również może stanowić swoistą ozdobę i wyrazisty akcent. Industrialna sofa o beżowym obiciu wprowadzi do wnętrza powiew nowoczesności w dobrym stylu. Dla fanów klasyki strzałem w dziesiątkę może okazać się wieloosobowe siedzisko o skandynawskim wykończeniu. Proste, ale w ten sam czas bardzo funkcjonalne, zagwarantuje nam nie tylko pozytywne doznania wizualne, ale również mnóstwo korzyści praktycznych! W pokoju dziennym, w którym obecne są różne barwy, stawiajmy zatem na kanapy pastelowe lub wykończone w różnych odcieniach beżu. W YourHomeStory.com.pl mamy szansę znaleźć mnóstwo ciekawych pozycji, zarówno w zakresie omawianych mebli wieloosobowych, jak i tekstylnych akcesoriów do domowych wnętrz. Zachęcamy do sprawdzenia kolorowego świata inspiracji polskiego producenta i dystrybutora!