Przejdź do treści

Jaki zlew kuchenny wybrać?

Zlew to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Nie zastąpi go nawet najlepsza zmywarka. Jego wybór jest więc niezwykle ważną decyzją. Nie wiesz jaki zlew wybrać do swojej kuchni? Sprawdź więc funkcjonalne i modne rozwiązania. Wiele z nich na pewno idealnie sprawdzi się u Ciebie!

Zlewy kuchenne – trendy 2023

Zlew kuchenny to nie tylko funkcjonalny element wyposażenia, ale i jeden z głównych motywów aranżacji całego wnętrza. Dlatego też zanim porozmawiamy o kwestiach praktycznych, to weźmy na tapet estetykę. Ta jest bowiem niezwykle ważna w całym procesie wybierania zlewu kuchennego. Trendy w tej dziedzinie zmieniają się nieustannie. Wciąż pojawiają się nowe propozycje i rozwiązania. Jednak musisz pamiętać, że kupując zlew, dokonujesz inwestycji na wiele lat. Dlatego też nie warto ulegać chwilowej modzie i lepiej postawić na takie modele, które są ponadczasowe, a jednocześnie wpisują się wciąż w aktualne trendy.

Od kilku lat bardzo dużą popularnością cieszą się zlewozmywaki granitowe. Ich nowoczesny design sprawia, że świetnie komponują się właściwie z każdą stylistyką wnętrz. I to na pewno nie zmieni się jeszcze przez długi czas. Bardzo ponadczasowe są też zlewy w kolorze złota i miedzi. To prawdziwa klasyka, która sprawdzi się w kuchniach urządzonych z prawdziwym kunsztem. Całkiem passé są już natomiast popularne niegdyś srebrne zlewy kuchenne.

Na co zwróci uwagę wybierając zlew kuchenny?

Aktualnie wybór zlewów kuchennych jest naprawdę ogromny. Dostępne są różne ich rodzaje, fasony, kolory. Każdy z modeli różni się nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. Aby więc kupić zlewozmywak, który spełni wszystkie Twoje wymagania i sprawdzi się w Twojej kuchni najlepiej, przy jego wyborze musisz zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii.

W pierwszej kolejności zastanów się nad jego wielkością i rodzajem. To zależy zarówno od ilości miejsca w kuchni, jak i od częstotliwości i celu korzystania z samego zlewu. Jeśli nie masz zmywarki i zamierzasz myć w nim wszystkie naczynia, to na pewno najlepszą opcją będzie dla Ciebie zlewozmywak dwukomorowy, który ułatwi Ci organizację podczas zmywania. Jest to też bardzo wygodne, ponieważ do jednej komory wkładasz brudne naczynia, a myjesz je w drugiej. Świetną opcją będzie też zlewozmywak z ociekaczem. Jeśli jednak w celu zmywania ze zlewu korzystasz naprawdę rzadko, to model jednokomorowy na pewno będzie wystarczający.

Przy wyborze zwróć także oczywiście uwagę na materiał wykonania. Najlepszą opcją będzie zlewozmywak granitowy lub zlew stalowy. Oba materiały są trwałe, łatwe w czyszczeniu i prezentują się stylowo.