Przejdź do treści

Jakie elektronarzędzia wybrać do domowego warsztatu?

Elektronarzędzia to podstawa każdego dobrze funkcjonującego domowego warsztatu czy garażu. Każdy mężczyzna lubi (bądź musi) raz na jakiś czas pomajsterkować lub wykonać remont. Wiertarka, szlifierka kątowa, wiertarko-wkrętarka czy pilarka to absolutna podstawa, jeżeli chodzi o elektronarzędzia do domu. W tym artykule dowiesz się nie tylko, które z nich wybrać i dlaczego, ale także odkryjesz jaki sklep z elektronarzędziami wybrać.

Wiertarka, wkrętarka oraz wiertarko-wkrętarka – absolutna podstawa

Jednym z najważniejszych elektronarzędzi w domu jest z pewnością wiertarka, a także wkrętarka oraz wiertarko-wkrętarka. Są to narzędzia, po które sięgniesz zarówno przy drobnych, jak i bardziej skomplikowanych pracach. Odwiedzając sklep z elektronarzędziami, koniecznie zwróć uwagę na mechanizm udarowy wiertarki. Dzięki niemu, wywiercenie otworu nawet w twardym materiale (takim jak beton), będzie o wiele łatwiejsze – lub w ogóle wykonalne.

Takie urządzenia można również z powodzeniem wykorzystywać do prac na przykład w ogrodzie lub na działce. W takich przypadkach jednak o wiele lepszym wyborem będzie wiertarka akumulatorowa. Nie tylko jest ona bardziej mobilna od swojego sieciowego odpowiednika, ale również pozwala na pracę w trudno dostępnych miejscach. Każdy sklep z elektronarzędziami powinien mieć w ofercie zarówno wiertarki sieciowe, jak i akumulatorowe.

Szlifierka kątowa – odnawianie i przycinanie metalowych i drewnianych elementów

Jeżeli chodzi o elektronarzędzia do domu, to kolejnym dobrym wyborem jest szlifierka kątowa. Jest to sprzęt, który pozwala na wykonanie wielu różnych prac. Za pomocą szlifierki kątowej można przyciąć metal czy drewno. Ponadto to elektronarzędzie pozwala również na odnowienie zarówno metalowych, jak i drewnianych elementów w domu oraz w ogrodzie. Jak mówią eksperci, do użytku domowego spokojnie powinna wystarczyć mała szlifierka kątowa 115 lub 125 mm. Jeżeli zaś chodzi o typ, to szlifierki elektryczne sieciowe i akumulatorowe są zdecydowanie najczęściej wybierane przez domorosłych majsterkowiczów. Dzięki nim mogą oni odnowić taras, podjazd czy nawet stół. Każdy profesjonalny sklep z elektronarzędziami powinien mieć takie szlifierki kątowe na stanie.

Pilarka tarczowa – narzędzie do cięcia różnych powierzchni

Kolejnym elektronarzędziem, które powinno znaleźć się w każdym przydomowym warsztacie, jest pilarka tarczowa, która pozwoli na przecięcie materiałów różnego typu (w przypadku uniwersalnej pilarki tarczowej są to m.in. drewno, tworzywo sztuczne czy materiały drewnopochodne). Wybierając pilarkę, należy zwrócić szczególną uwagę na maksymalną głębokość przecinania. Ponadto należy również dobrać odpowiednie tarcze. Konkretny typ tarczy przeznaczony jest bowiem, do danego rodzaju materiału. Inną tarczę wykorzystasz do cięcia drewna, a inną do metalu.

A co z urządzeniami typu multitool?

Sklepy z elektronarzędziami posiadają w swojej ofercie również narzędzia typu multitool. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kilka narzędzi w jednym. Czy są one dobrym wyborem? To zależy. W przydomowym warsztacie z pewnością znajdą one swoje zastosowanie. Zwłaszcza jeżeli korzystasz z elektronarzędzi relatywnie rzadko. Jednakże profesjonaliści zdecydowanie wolą inwestować w sprzęt przeznaczony do konkretnego rodzaju pracy, nie zmienia to jednak faktu, że zasadniczo multitool jest narzędziem, które zawsze się przydaje w pracach, które nie wymagają dedykowanego sprzętu, jak np. usuwanie fugi czy podcinanie listew przypodłogowych. Tak czy inaczej, nie bez powodu multitoole są popularnym wyborem.

Jaki sklep z elektronarzędziami wybrać?

Decydując się na zakup elektronarzędzi jedną z kluczowych kwestii, na którą należy znaleźć odpowiedź, jest to, jaki sklep z elektronarzędziami powinieneś wybrać. Obecny rozwój technologii (zwłaszcza Internetu), doprowadził do tego, że teraz elektronarzędzia i inne potrzebne rzeczy można kupić bez wychodzenia z domu. Mnogość ofert jest jednak o tyle problematyczna, że często mijają godziny, zanim klient finalnie zdecyduje się na zakup danego produktu lub sprawdzenie oferty sklepu.

Dlatego też, przeszukując Internet, osoby zainteresowane często pytają: jaki sklep z elektronarzędziami wybrać? Należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które dadzą Ci pewność, że podejmiesz dobrą decyzję. Pierwszym elementem jest sprawdzenie opinii o danej firmie. Wyszukując dany sklep bez problemu sprawdzisz, czy klienci są zadowoleni z dokonanych tam zakupów. Poza tym, dobrym pomysłem jest również sprawdzić ceny produktów. Sklepy internetowe, często mają ciekawe promocje i zwykle elektronarzędzia, które można w nich nabyć, są tańsze niż w stacjonarnych sklepach z narzędziami.

Ponadto należy również zwrócić uwagę na to, z jakimi producentami elektronarzędzi współpracuje dany sklep. Sklep z narzędziami powinien mieć w ofercie produkty takich marek jak np. Bosch, Makita czy Dewalt. Ponadto profesjonalne sklepy z narzędziami powinny zapewnić swoim klientom zarówno różne typy płatności, jak i opcje dostawy. Wybierając sklep z elektronarzędziami należy również zwrócić uwagę na to, jak działa obsługa klienta. Dopiero po sprawdzeniu tych wszystkich elementów, możesz zdecydować się na zakup potrzebnych elektronarzędzi.