Przejdź do treści

Komfortowa sypialnia – jak ją prawidłowo urządzić?

Za prawidłowe funkcjonowanie organizmu odpowiada w dużej mierze ilość zażywanego snu i jego jakość. Aby zadbać o dobry sen, warto pamiętać o komfortowej i pięknie urządzonej sypialni. Miłe i wygodne otoczenie pozwala się zrelaksować i wysypiać bez przeszkód. Najważniejszym elementem wyposażenia jest bez wątpienia łóżko i materac. Ich wygoda decyduje o komforcie snu każdej nocy. Dodatkowo duży wpływ mają także pozostałe czynniki, takie jak kolorystyka czy dekoracje.

Łóżko czy kanapa?

Urządzając sypialnię, lepiej zrezygnować z półśrodków. Kanapa to mebel, który służy głównie do wypoczynku w pozycji siedzącej. Codzienny sen na kanapie może powodować różnego rodzaju dolegliwości, np. bóle kręgosłupa, a także gorsze samopoczucie. Dlatego też z jej pomocą można wyposażyć co najwyżej salon lub pokój gościnny, gdzie w formie miejsca do spania będzie służyła sporadycznie. Dla swojego zdrowia i komfortu w sypialni najlepiej umieścić łóżko z wygodnym materacem. Odpowiednio wysokie łóżko ułatwia poranne wstawanie, a dość duża szerokość – udogodnienie pod kątem powierzchni do spania. Wysokiej jakości nowoczesne łóżka posiada w swojej ofercie marka Hilding. Do wyboru są m.in. łóżka tapicerowane czy kontynentalne. Ważne, aby dopasować ich wygląd do panującego we wnętrzu stylu. Minimalistyczne łóżka wkomponują się w subtelne i romantyczne aranżacje. Z kolei ekstrawaganckie odnajdą się w sypialniach typu glamour.

Do małych sypialni, np. dziecięcych, również warto wybrać łóżko w zamian za tapczan czy kanapę. Nawet wąskie, jednoosobowe łóżko będzie miało bardziej pozytywny wpływ na jakość snu. Do dziecięcych łóżek należy dobrać materac 90×200, który zapewni stabilność postawy i wygodne ułożenie ciała.

Udogodnienia indywidualne

Sypialnia na swój użytek powinna być dostosowana w jak największym stopniu do osób z niej korzystających. Jeśli użytkownikami są osoby cierpiące na alergię, warto wybierać produkty o antyalergicznych właściwościach. Do takich należy materac Flamenco, który doskonale sprawdzi się u alergików. Wykonany został z materiałów wolnych od substancji alergennych. Co więcej, może być stosowany przez osoby borykające się z bólami kręgosłupa. Specjalna konstrukcja posiada 7 stref twardości, co gwarantuje zapewnienie prawidłowej postawy ciała podczas snu.

Szerokie łóżka to także konieczność posiadania dużego materaca. Jeśli jego użytkownikami są równocześnie dwie osoby, najlepiej wyposażyć sypialnię w wysokiej jakości materac, który dostosowuje się do ciężaru ciała obu osób. Wysoka elastyczność pozwala na zachowanie optymalnego wsparcia każdego użytkownika z osobna, co wpływa znacznie na komfort snu. Istotnym elementem w trakcie urządzania komfortowej sypialni są poduszki. Ich wybór ma ogromne znaczenie na wygodę oraz zdrowie. Odpowiednie dopasowanie poduszek do indywidualnych potrzeb pozwala zmniejszyć bóle karku i głowy, nie dopuszcza do pogłębiania się wad postawy i sprawia, że pobudka nie będzie kojarzyła się wyłącznie z koniecznością natychmiastowego rozciągnięcia ciała.

Detale w sypialni

Piękne pomieszczenie to szybsza regeneracja i odpoczynek psychiczny. Warto zadbać o szczegóły, które wpłyną na komfort i jakość wypoczynku. Ulubiona jasna kolorystyka pomoże się odprężyć. Z kolei pięknie zdobione elementy, jak np. wezgłowia lub nogi do łóżka pomogą w dopełnieniu stylu i wprowadzeniu przytulnego i relaksacyjnego klimatu.