Przejdź do treści

Kompleksowa budowa domów z wykorzystaniem prefabrykatów

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej zakupić dom, czy raczej mieszkanie. Warto wiedzieć, że ceny mieszkań, nawet na rynku wtórnym znacząco wzrosły i dotyczy to nawet mieszkań w blokach z wielkiej płyty. Ale z drugiej strony do mieszkania można od razu się wprowadzić, a budowa domu wydaje się czasochłonna. Wyjątkiem jest tu prefabrykacja. Warto dowiedzieć się więcej na temat budowy domów z prefabrykatów.

Domy z prefabrykatów – wysoka jakość, szybki czas budowy oraz ekologiczne rozwiązania

Alternatywą dla tradycyjnego domu jest dom prefabrykowany. Domy prefabrykowane powstają w fabryce. Poszczególne elementy wykonywane są w parku maszynowym, zgodnie z wymiarami znajdującymi się w projekcie. Dostępne są zarówno drewniane domy prefabrykowane, jak i te wykonane ze stali. Największą ich zaletą jest fakt, że czas budowy wynosi zaledwie 3 tygodnie. Zaraz po wykonaniu transportowane są na teren budowy, a tam poszczególne kondygnacje łączy się ze sobą i to niezależnie od pogody czy temperatury. Dzięki temu, że zarówno stropy, jak i ściany powstają w fabryce, można zaoszczędzić sporo czasu, ale też nie trzeba obawiać się ucieczek ciepła. Modułowe domy prefabrykowane dobrze utrzymują temperaturę i są tanie w eksploatacji.

Energooszczędne domy prefabrykowane – szeroki wybór dla każdego 

Energooszczędne domy prefabrykowane mogą być utrzymane w różnym stylu. Wszystko tak naprawdę zależy od Waszych preferencji. Można zdecydować się na dom prefabrykowany w stylu klasycznym, nowoczesnym, a nawet high-tech. Dostępne są domy parterowe, a także półtorakondygnacyjne czy też wyższe, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zdecydować się na firmę, która zajmuje się budową domów z prefabrykatów. Dzięki temu możecie liczyć nie tylko na szybko wykonaną pracę, ale też kompleksowe doradztwo i pomoc w znalezieniu projektu. 

Dlaczego domy prefabrykowane to świetny wybór?

Domy prefabrykowane powstają w bardzo krótkim czasie. Jednocześnie ich ściany są cienkie, a dzięki temu zyskuje się dodatkową powierzchnię użytkową. Domy prefabrykowane można dobrać pod kątem wielkości działki. Bez problemu można wybudować prefabrykowany dom na wąskiej czy małej działce. Zwróćcie jeszcze uwagę na fakt, że domy z prefabrykatów są uznawane za w pełni ekologiczne. Podczas ich produkcji nie powstaje duża ilość śmieci w przeciwieństwie do tradycyjnego budownictwa. Ponadto gwarantują energooszczędność, zatem wpisują się w nowoczesne budownictwo.