Przejdź do treści

Mały dom to tani dom. Zobacz 5 najciekawszych projektów małych domów!

Budowa małego domu to dobry sposób na realizację marzenia o posiadaniu własnej, funkcjonalnej przestrzeni do życia. Odpowiednio niższy koszt realizacji inwestycji i utrzymania domu oraz inne liczne zalety tego rodzaju budynków sprawiają, że coraz więcej Inwestorów daje się zauroczyć projektom małych domów, stanowiących atrakcyjną alternatywę dla zakupu mieszkania w bloku.

Mały, ekonomiczny, wygodny

Gotowe projekty domów jednorodzinnych o niewielkiej powierzchni niezmiennie cieszą się popularnością wśród Inwestorów. Funkcjonalna organizacja wnętrza małego domu zapewnia wygodne użytkowanie, czyniąc go interesującą propozycją dla singli, seniorów oraz rodzin z dziećmi.

Powierzchnia domu jest jednym z czynników wpływających na koszty budowy. Niewielkie budynki jednorodzinne są więc tańsze w realizacji, oszczędności wynikają z mniejszej ilości niezbędnych materiałów budowlanych, a dodatkowo łatwiej je wkomponować w małe, wąskie lub nieregularne działki, które zazwyczaj są tańsze w zakupie. Wśród projektów małych domów na uwagę zasługują propozycje z kolekcji: projekty domów tanich w budowie, które dzięki prostym rozwiązaniom konstrukcyjnym pozwalają zracjonalizować koszty budowy. To domy o prostych bryłach z dachem dwuspadowym, co korzystnie oddziałuje także na koszty eksploatacji.

Zalety małych domów

Wśród największych atutów małych domów z kolekcji projektów tanich w budowie, których liczną ofertę posiada Pracownia ARCHON+, należy podkreślić przede wszystkim prostą konstrukcję bryły i dachu, sprzyjającą ekonomicznej i sprawnej realizacji, a także efektowne kompozycje wykończenia elewacji. Projekty małych domów wyróżniają się także racjonalną i przemyślaną organizacją stosunkowo niewielkiej powierzchni. Zawierają funkcjonalne rozwiązania przestrzenne podnoszące wygodę użytkowania. Przejrzyste wyodrębnienie poszczególnych stref zapewnia możliwość swobodnego użytkowania każdej z nich, a uwzględnienie praktycznych pomieszczeń gospodarczych ułatwia przechowywanie i organizację codziennych prac.

Zobacz 5 projektów małych domów z kolekcji Pracowni ARCHON+

„Dom w kosaćcach 3 (N)”

To ekonomiczna parterówka o powierzchni użytkowej ok. 95 m², składająca się z pięciu pokoi, dwóch łazienek, kuchni, spiżarki i kotłowni. Dom charakteryzuje się bryłą w stylu nowoczesnej stodoły z bezokapowym dachem dwuspadowym, a nad tarasem zaprojektowano ciekawą pergolę z ażurowymi panelami. Dom posiada funkcjonalny układ pomieszczeń i wyraźny podział na strefę dzienną i nocną. Duże przeszklenia zapewniają znakomite doświetlenie wnętrza. W projekcie przewidziano trzy sypialnie z wyjściem do ogrodu i gabinet, idealny do pracy zdalnej.

„Dom w lipiennikach”

To tani w budowie parterowy dom bez garażu składający się z czterech pokoi, kuchni, łazienki, spiżarki, garderoby, toalety i kotłowni. Projekt wyróżnia się starannym zagospodarowaniem powierzchni i wygodnym programem użytkowym, zapewniającym komfortowe warunki do pracy i wypoczynku. Atrakcyjnym detalem są przesuwne przeszklenia, które otwierają salon oraz sypialnię główną na taras. Dwuspadowy dach z płaską dachówką i drewniana okładzina elewacyjna dodają charakteru prostej bryle domu wykończonej jasnym tynkiem.

„Dom w lucernie 10”

To projekt domu z poddaszem użytkowym o powierzchni do 100 m², który znakomicie sprawdzi się na wąskich działkach. Jego atutem jest prosta, atrakcyjnie wykończona bryła, ekonomiczne koszty budowy i funkcjonalne wnętrze. Nowoczesny charakter domu akcentuje oryginalna elewacja, strefa wejściowa w podcieniu i drewniana pergola, tworząca przesłonę nad tarasem, idealnie nadającym się na strefę relaksu z letnią jadalnią. Otwarty układ strefy dziennej oferuje wiele możliwości aranżacyjnych.

„Dom w malinówkach 18”

To prosty i tani w budowie dom o powierzchni zabudowy do 70m². Zaletą projektu jest funkcjonalne wnętrze, gabinet z widokiem na ogród i narożny taras z miejscem na letnią jadalnię, kącik kawowy i strefę relaksu. Trzy dobrze doświetlone sypialnie na poddaszu tworzą prywatną przestrzeń domu. Budynek ma dwuspadowy dach pokryty płaską dachówką w odcieniu antracytu, która podkreśla jego nowoczesny charakter i tworzy z jasnym tynkiem harmonijną kompozycję.

„Dom w lulo”

Niewielka, nowoczesna parterówka z dużym przeszkleniem na elewacji ogrodowej. Wnętrze składa się z czterech pokoi, dwóch łazienek, kuchni, toalety i kotłowni. Dom cechuje optymalny układ funkcjonalny i wyraźny podział na strefę dzienną i nocną. Obszerny taras, osobne łazienki dla dzieci i rodziców oraz możliwość montażu pojemnych szaf we wszystkich sypialniach doceni każda rodzina. Minimalistyczny charakter domu podkreśla dach bezokapowy i modna kolorystyka wykończenia zewnętrznego.

Zapraszamy na www.archon.pl