Przejdź do treści

Meble drewniane – stylowa i zawsze na czasie aranżacja wnętrz

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2022

Meble drewniane były, są i będą najbardziej pożądanym elementem wyposażenia wnętrz o różnych funkcjach. Zarówno tych prywatnych, jak i służbowych czy użyteczności publicznej. Komplet mebli wykonanych z tego naturalnego materiału to duża funkcjonalność i estetyka.

Urządzanie domu, biura czy mieszkania – i dobór do nich ważnego elementu aranżacji wnętrz, jakim są meble – to przygoda, ale i wyzwanie. Meble powinny łączyć w sobie estetykę, funkcjonalność i trwałość. Ta ostatnia cecha jest szczególnie ważna, zwłaszcza że zestaw podstawowych mebli to niemały wydatek. Dodatkowo szafki nocne, stoliki kawowe, różnego rodzaju toaletki czy komody to meble, które z różnych przyczyn muszą dołączyć do tak zwanego zestawu podstawowego. W ten sposób do rachunku za meble dołączają kolejne cyfry. Dlatego ważne jest, by był to wydatek na długi czas, a meble mogły dzięki swojej trwałości cieszyć (kto wie) może nawet następne pokolenia. Meble z drewna mogą się okazać w tym przypadku trafionym wyborem.

Drewniane meble – trwałość i opłacalna inwestycja

Meble z litego drewna – czyli meble w całości wykonane z wysokiej jakości drewna (np. meble sosnowe czy meble dębowe) – to trend, który nie przemija. Takie drewno jest poddawane określonej wymaganej obróbce, a także  odpowiednio zaimpregnowane – co wpływa również na trwałość mebla. W związku z tym zrobione z niego meble są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Drewniane meble pokrywa się wysokiej jakości farbami i lakierami, które są trwałe oraz nie wpływają negatywnie na zdrowie człowieka. W związku z tym mogą być wyposażeniem pokoju nawet małego dziecka.

Solidne meble drewniane – nieprzemijająca moda na naturę

Dziś trwa moda na naturę – naturalne materiały i takie też kolory obowiązujące w wystrojach wnętrz. Moda ta nie przemija od dłuższego czasu. Wyrazem kultywowania tego trendu jest styl skandynawski, którego jedną z cech rozpoznawczych jest prostota i białe meble drewniane (meble skandynawskie to także te w kolorach ziemi). Naturze hołdują również niezwykle modny styl rustykalny czy prowansalski. Jednak stylowe meble z drewna sosnowego czy drewna dębowego to perfekcyjne dopełnienie także stylu klasycznego. A ten, jak wiadomo, nigdy nie wyjdzie z mody. Poza tym drewno właściwie od zawsze jest używane do produkcji mebli – jako materiał trwały i podatny na kształtowanie. Współcześnie drewno ceni się za uniwersalność – mogą być z niego wykonane meble w różnym stylu. Wszystko zależy od designu mebli i ich koloru.

Meble z litego drewna – precyzja wykonania

Meble z drewna (np. sosnowe meble) wyrabiane przez firmy z doświadczeniem to przykład mebli drewnianych produkowanych ręcznie. Kolekcje mebli są więc tworzone w oparciu o znajomość rzemiosła i sztuki stolarskiej. W ten sposób powstają nie tylko meble piękne, ale i trwałe. Odwdzięczają się w ten sposób swoim twórcom za cierpliwość i siłę włożone w drewno sosnowe. Ręczna praca to także malowanie i składanie mebli. Producent mebli drewnianych, zanim zapełnią one sklep internetowy, przeprowadza wielokrotną ich kontrolę. W związku z tym nie może być mowy o niedoróbkach czy wadach.

Meble z drewna wypełnią niepowtarzalnym stylem nie tylko klasyczne wnętrza, ale także nowoczesny czy bardziej awangardowy salon firmowy. Komplet mebli drewnianych to bezpieczeństwo wyposażenia pokoju dziecięcego. Meble drewniane ręcznie robione to różne rodzaje mebli. To zarówno szafa drewniana, jak i inne meble drewniane do salonu czy pomieszczeń o innych funkcjach.

Materiał zewnętrzny