Przejdź do treści
Miska WC stojąca czy podwieszana - który model lepiej sprawdzi się w Twojej łazience

Miska WC stojąca czy podwieszana – który model lepiej sprawdzi się w Twojej łazience?

Przemyślane wyposażenie łazienki zapewnia domownikom większy komfort codziennego dbania o higienę. Ponadto odpowiednio dobrana ceramika bardzo dobrze się prezentuje i jest łatwiejsza w utrzymaniu w czystości. Wielu inwestorów zastanawia się jednak nad wyborem między miską WC stojącą a podwieszaną, które różnią się zarówno wyglądem, jak i sposobem montażu. Dlatego w poniższym artykule omówimy najważniejsze różnice i przedstawimy kilka najciekawszych propozycji każdego modelu.

Czym wyróżniają się podwieszane miski WC?

Ze względu na swój kształt oraz sposób montażu podwieszane miski WC są często wybierane do łazienek, które chcemy optycznie powiększyć. Jako że nie łączą się one z podłogą, sprawiają wrażenie mniejszych i lżejszych. Wiele osób uważa je również za niezwykle nowoczesne rozwiązanie. Z tego powodu bardzo dobrze sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu minimalistycznym i utrzymanych w duchu nowoczesności. Godne uwagi propozycje podwieszanych misek oferuje między innymi marka Laufen, która zastosowała również niezwykle łatwy sposób ich montażu – może sobie z nim poradzić nawet jedna osoba. Wspomniany system montażu to nowa generacja mocowań Easy Fit 2.0. Charakteryzuje się ona dopasowaniem długości prętów do danego produktu, dzięki czemu nie musimy ich docinać. Takie rozwiązanie skraca czas montażu. Dodatkowo jest bardziej przyjazne środowisku, ponieważ zmniejsza odpady z tworzyw sztucznych, które powstają podczas docinania prętów.

Z kolei dzięki nowemu systemowi zatrzasków, które bezpiecznie mocują toaletę do ściany podczas jej przytwierdzania, możemy zająć się remontem w pojedynkę. Marka Laufen oferuje podwieszane miski WC w kilku nowoczesnych kolekcjach:

  • Sonar – to kolekcja, która zachwyca nowoczesnymi kształtami, a proponowana w jej ramach podwieszana miska WC wyróżnia się geometryczną formą, która świetnie sprawdzi się w łazienkach utrzymanych w oryginalnych stylach,
  • Kartell·Laufen – nowoczesne miski o prostym kształcie, które zachwycają nietuzinkowymi kolorami. Inwestorzy mogą zdecydować się zarówno na klasyczną biel, jak i na czarny na wysoki połysk, czarny matowy, szary matowy, grafit matowy oraz biały matowy. Ponadto miski podwieszane występują również w wersji krótkiej (49 cm szerokości), która sprawdzi się w mniejszych łazienkach,
  • Laufen PRO – podwieszane miski stworzone z myślą o łazienkach prywatnych lub publicznych. Wyróżniają się minimalistycznymi kształtami i również występują w wersji krótkiej (49 cm szerokości) oraz w wersji komfort (która jest wyższa – ma 37,5 cm wysokości).

Proponowane przez markę Laufen miski WC mają bezkołnierzową konstrukcję (rimless). W praktyce oznacza to, że łatwiej utrzymamy je w czystości, ponieważ zanieczyszczenia nie będą gromadziły się pod trudno dostępnym kołnierzem. Inwestorzy dodatkowo mogą zdecydować się na wersję z powłoką Laufen Clean Coat, która uszlachetnia powierzchnię ceramiki i sprawia, że wolniej osadzają się na niej zabrudzenia. Ponadto pozwala zaoszczędzić na zużyciu środków czyszczących. Są to rozwiązania, które występują zarówno w miskach podwieszanych, jak i stojących.

Miska WC stojąca czy podwieszana - który model lepiej sprawdzi się w Twojej łazience

Nowoczesne miski WC stojące – czym charakteryzują się wybrane kolekcje?

W ofercie marki Laufen pojawiły się również miski WC stojące, które znajdziemy w kilku kolekcjach. Każda z nich wyróżnia się precyzyjnym wykończeniem i innymi cechami charakterystycznymi. Miska WC stojąca z serii Sonar zwraca na siebie uwagę oryginalnym kształtem, który świetnie sprawdzi się w łazienkach utrzymanych w nowoczesnym stylu. Z kolei modele z kolekcji Laufen PRO oraz Kartell·Laufen mają prosty, minimalistyczny kształt, co czyni je bardziej uniwersalnym wyborem. W propozycjach marki Laufen znajdziemy również miskę stojącą The New Classic, która będzie idealnym wyborem do łazienek w eleganckich i neoklasycznych aranżacjach. Wysokiej jakości miski WC stojące bardzo dobrze sprawdza się w łazienkach, w których nie mamy możliwości zabudowania stelażu podtynkowego. Wówczas do wspomnianych propozycji możemy łatwo dobrać zbiornik z podłączeniem wody po prawej lub lewej stronie, a także z tyłu. Godnym uwagi rozwiązaniem są również miski WC do kompaktu, które tak samo jak pozostałe modele występują w wersji rimless i z opcjonalną powłoką Laufen Clean Coat ułatwiającą utrzymanie ich w czystości.