Przejdź do treści

Najmodniejsze rozwiązania we współczesnych łazienkach: wanny wolnostojące

Ostatnia aktualizacja: 4 października 2022

Większość osób traktuje własne mieszkanie czy dom jako miejsce, w którym można się zrelaksować, odpocząć i wyciszyć. Nic więc dziwnego, że szukamy coraz to nowszych rozwiązań, które pozwolą nam to osiągnąć. Jednym z najczęściej stosowanych obecnie są wanny wolnostojące w łazienkach. Tworzą klimat niczym z najlepszych hoteli, wpuszczając tym samym do naszej przestrzeni odrobinę luksusu.

Najpopularniejsze style aranżacji wnętrz – jakie wanny wolnostojące do nich pasują?

Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu do naszej łazienki warto zastanowić się nad tym, czy będzie pasował on do wnętrza i reszty obecnych tam już elementów. Jedną z największych zalet produktu, jakim są wanny wolnostojące jest to, że bardzo łatwo je dopasować do różnych stylów aranżacyjnych. Niemniej jednak, warto zwrócić uwagę na pewne detale.

W pomieszczeniach urządzonych w wersji klasycznej, gdzie dominują zwykle stonowane kształty i kolory (a w tym dużo bieli) warto postawić na produkt, który wpasuje się w ten klimat. Dobrym przykładem będzie chociażby wanna wolnostojąca Bilbao BS10 170×80 Riho, której prostota formy idealnie odzwierciedla styl klasyczny. Jej kształt pozwala na całkowity relaks zarówno niższym, jak i wyższym osobom.

Z kolei w nowoczesnej wersji stylu glamour najlepiej sprawdzą się wanny wolnostojące o nieco odważniejszym kształcie. W takim pomieszczeniu wanna nie tylko spełnia swoje podstawowe funkcje, ale i stanowi element dekoracyjny sam w sobie. Jeśli zależy ci na takim efekcie powinieneś wybrać wannę wolnostojącą Riva XL Snow White RIVA0002 170×77 Emporia, która dzięki ciekawej formie jest nie tylko wygodna, ale i wygląda intrygująco.

Dopasuj typ wanny do swoich potrzeb. Wanny wolnostojące i ich rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego produktu, dzięki czemu każdy może wybrać dokładnie to, co spełnia jego oczekiwania i potrzeby. Wanny wolnostojące różnią się między sobą nie tylko samym kształtem i kolorem, ale także miejscem, w którym mogą być zamontowane.

Pierwszym i prawdopodobnie najpopularniejszym rodzajem wanien tego typu są okrągłe i owalne. Dzięki smukłym kształtom taki produkt jest bardzo lekki wizualnie i nie przytłacza przestrzeni, w której się znajduje. Jest on bardzo często wybierany zarówno do większych, jak i mniejszych łazienek, w których takie aspekty są bardzo ważne. Proponowana przez jedną z najchętniej kupowanych marek wanna wolnostojąca Monya 170×75 Emporiaspełnia te wymagania. Warto wspomnieć także o tym, iż została wykonana z trwałego akrylu, który bardzo dobrze utrzymuje temperaturę wody, co z pewnością stanowi jej dodatkowy atut.

Innym rodzajem są wanny przyścienne, które łączą w sobie najlepsze cechy z klasycznych wanien wolnostojących oraz popularnych przez wiele lat wanien prostokątnych, stawianych np. w rogu łazienki. Czym się charakteryzują? Wanny tego typu z trzech stron wyglądają jak typowe produkty w wersji wolnostojącej, dzięki czemu prezentują bardzo lekko i subtelnie. Z kolei czwarta strona ma panel przyścienny, który łączy się bezpośrednio ze ścianą. Sprawia to, że nie tylko zaoszczędzimy sporo cennej przestrzeni, ale i łatwiej będzie utrzymać czystość wokół takiej wanny.