Przejdź do treści

Nowe mieszkanie od dewelopera w Olsztynie. Dlaczego warto?

Zakup mieszkania na własność to bardzo poważna inwestycja, która nierzadko wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu na wiele lat. W związku z tym, do wyboru nieruchomości warto podejść z głową i rozważyć wszystkie za i przeciw. Podstawowym pytaniem, na które musi odpowiedzieć sobie każda osoba planująca zakup mieszkania w Olsztynie, jest czy ma to być nowe mieszkanie prosto od dewelopera, czy nieruchomość używana. W tym artykule powiemy, dlaczego mieszkania deweloperskie cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem.

Mieszkania deweloperskie kontra nieruchomości używane. Podstawowe różnice

W Olsztynie kupimy zarówno mieszkania deweloperskie, jak i nieruchomości używane. Te pierwsze sprzedają firmy odpowiedzialne za ich budowę i to nierzadko na kilka lat przed oddaniem nieruchomości do użytkowania. Bardzo często zdarzają się bowiem sytuacje, kiedy kupujący podpisuje umowę kupna-sprzedaży na etapie tzw. „dziury w ziemi”, czyli na ok. 2 lata przed przeprowadzką. W przypadku mieszkań używanych, nie trzeba tyle czekać – do zakupionego mieszkania można przeprowadzić się od razu po dopełnieniu formalności u notariusza.

Z drugiej jednak strony, mieszkania deweloperskie w Olsztynie są nowe. Co za tym idzie, kupujący może je zaaranżować wedle swojego gustu i upodobań. Istnieje także możliwość wprowadzenia zmian przez samego dewelopera jeszcze na etapie budowy, co przyspiesza proces wykończania nieruchomości. W przypadku nowego mieszkania, nie musimy więc liczyć się z koniecznością przeprowadzenia gruntownego remontu, wymiany instalacji oraz niespodziankami w trakcie prac, co oznacza oszczędność pieniędzy, czasu, a także nerwów. Nowe mieszkania deweloperskie w Olsztynie kupujemy z rękojmią i gwarancją, w ramach których deweloper odpowiada za wady i usterki.

Dlaczego mieszkania deweloperskie w Olsztynie są tak popularne? Co skłania do ich zakupu?

Oprócz tego, wielu mieszkańców Olsztyna do zakupu nieruchomości od dewelopera zachęca także dużo mniejsze ryzyko i ilość formalności, jakich należy dopełnić w związku z przeniesieniem własności. W przypadku nowego mieszkania, nie ma bowiem potrzeby sprawdzania zapisów w księdze wieczystej, weryfikowania czy w nieruchomości nie są zameldowane osoby postronne ani ryzyka, że mieszkanie jest obciążone zaległościami w płatnościach na rzecz wspólnoty czy spółdzielni.

Mieszkania deweloperskie w Olsztynie powstają w zgodzie ze współczesnymi standardami. Są to nowoczesne, estetyczne nieruchomości, zlokalizowane na zamkniętych osiedlach oraz wyposażone we wszystko, co przydatne do komfortowego życia. Do dyspozycji ich mieszkańców jest zwykle winda, garaż podziemny, a także komórki lokatorskie, w których można przechowywać rower, wózek dziecięcy oraz rzeczy, na które nie ma miejsca w mieszkaniu.

Jakby tego było mało, mieszkania deweloperskie są budowane dla osób o różnych wymaganiach. W nowych blokach znajdziemy zarówno niewielkie kawalerki, idealne dla singla lub pary, mieszkania dwupokojowe, trzypokojowe, a nawet przestronne apartamenty dwupoziomowe, które świetnie sprawdzą się np. dla większej rodziny. Wszystko to w nowoczesnym, estetycznie zaaranżowanym kontekście oraz w lokalizacji dobrze skomunikowanej z centrum miasta i pozostałymi jego dzielnicami.