Przejdź do treści

Nowoczesne łazienki w stylu amerykańskim – najmodniejsze propozycje

Łazienka urządzona w stylu amerykańskim wyróżnia się dużą ilością wolnej przestrzeni i prostą formą. Łazienkowe meble w stylu amerykańskim to przede wszystkim artykuły i dekoracje wykonane z drewna, imitacji drewna lub z takimi dodatkami. Na podłogi czy ściany często wybiera się płytki ceramiczne lub marmurowe. Zobacz nowoczesne łazienki w stylu amerykańskim.

Jak zaprojektować łazienkę w stylu amerykańskim?

Aby wykonać ładną łazienkę inspirowaną amerykańskim stylem życia, zacznij od kolorystyki. Postaw na jasne, naturalne odcienie jak biały, beż czy odcienie szarości. Takie barwy są idealne dla stylu amerykańskiego. Jeśli chodzi o materiały, możesz wybrać drewno, kamień, ceramikę, szkło, ponadto warto zadbać także o metalowe akcent, które są idealne dla stylu amerykańskiego. W łazience wybierz jasne, naturalne światło, co jest absolutnie kluczowe dla stylu amerykańskiego, dlatego warto zastosować duże okna, skylight lub dodatkowo także świetliki.

Cechy charakterystyczne dla stylu amerykańskiego

W kwestii wyposażenia najlepiej sprawdzi się, prosta, funkcjonalna armatura. Wanna i umywalka powinny być prostej konstrukcji, bez ozdób, za to wykonane z wysokiej jakości materiałów. We wnętrzu warto postawić na dodatki i naturalne materiały takie jak wiklina, rattan czy sizal, które dodadzą przytulności i nieco przestrzeni. Dodatkowo warto dodać także obrazy lub plakaty z motywami krajobrazów czy zwierząt. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej — przestrzeń powinna w łazience być przemyślana i zachowana w czystości, a ozdobne elementy powinny być umieszczone z rozwagą. Jeśli szukasz inspiracji, szukaj ich u dobrego, sprawdzonego producenta lub w salonach wnętrzarskich. Jedną z takich firm jest Maxfliz, gdzie można znaleźć nowoczesne łazienki i wiele inspiracji do wnętrz z klasą.

Nowoczesne łazienki z wannami i kabinami

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, jakie wyposażenie lepiej się sprawdzi, niektórzy wolą wannę, a inni nie wyobrażają sobie kąpania inaczej niż pod prysznicem. Wybór między kabiną prysznicową a wanną w łazience w stylu amerykańskim, zależy od wielu czynników, w tym od twoich osobistych upodobań, rozmiaru łazienki, budżetu i potrzeb twoich czy innych domowników. Kabiny prysznicowe są zwykle nieco mniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu niż wanny, a także mogą być bardziej praktyczne dla osób o ograniczonej mobilności lub dla rodzin z dziećmi.

Jak widać, jest wiele pomysłów na nowoczesne łazienki w stylu amerykańskim, wybierz dobrego producenta wyposażenia i ciesz się pięknym wnętrzem na lata.