Przejdź do treści

Nowoczesny system wykrywania iskier

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2022

W wielu firmach zagrożenie pożarowe wciąż jest często lekceważone, co naraża pracowników na niebezpieczeństwo. Przedsiębiorcy zazwyczaj tłumaczą to brakiem niezbędnej wiedzy oraz wysokimi kosztami systemów, które mogłyby przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Na szczęście dostępne są nowoczesne rozwiązania, na które składa się nie tylko skuteczny system wykrywania (detektor iskier), ale również technologia służąca do gaszenia iskier.

  1. Do czego służy system wykrywania i gaszenia iskier?
  2. Skuteczny detektor iskier
  3. Gdzie zamówić rozwiązania minimalizujące zagrożenie pożarowe?

Wystarczy więc postawić na takie systemy wykrywania i gaszenia iskier, aby można było zwiększyć poziom ochrony przeciwpożarowej. Rozwiązanie to zadziała automatycznie bez przerywania procesu produkcji, jak to ma miejsce w przypadku standardowych rozwiązań. Trudno więc znaleźć lepszy sposób na to, aby zabezpieczyć materiały łatwopalne bez konieczności zatrudniania kolejnych pracowników. Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób działają najskuteczniejsze systemy gaszenia iskier, poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji.

Do czego służy system wykrywania i gaszenia iskier?

Detektory iskier nie mają zazwyczaj problemów z wykryciem źródła zapłonu, ale też nie rozwiązują w pełni problemu. Do tego potrzebny jest niezawodny system gaszenia iskier. W związku z tym została opracowana specjalna technologia gaszenia iskier. Składa się na nią czujnik iskier, który z łatwością wychwytuje niebezpieczne cząstki, a następnie błyskawicznie aktywuje gaszenie iskier.

Całość odbywa się w ciągu milisekund, co oznacza błyskawiczny czas reakcji, którego nie jest w stanie osiągnąć żaden człowiek. Nic więc dziwnego, że w miejscach, gdzie stosowane są materiały palne, coraz częściej stosuje się nowoczesne systemy.

Skuteczny detektor iskier

W przypadku pojawienia się źródła zapłonu automatycznie stosowany jest środek gaśniczy, a dodatkowo detektor przekazuje informację o problemie do centrali sterującej. Ograniczanie ryzyka wystąpienia źródeł zapłonu może uchronić przedsiębiorstwo od poważnych pożarów, co przekłada się na ogromną oszczędność pieniędzy, a przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo pracowników.

Gdzie zamówić rozwiązania minimalizujące zagrożenie pożarowe?

Firmy, które chciałyby wdrożyć systemy wykrywania i gaszenia iskier mogą skorzystać ze sprawdzonej oferty. Producent tych automatycznych systemów gaszenia ma ponad 40 lat doświadczenia, co daje klientom gwarancję najwyższej jakości i niezawodności w każdej sytuacji.