Przejdź do treści

Odświeżenie mieszkania na wynajem

Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2022

Remont mieszkania może być poważnym przedsięwzięciem, z którym przychodzi co pewien czas zmierzyć się właścicielowi lokalu na wynajem. Samodzielna organizacja takiej modernizacji wymaga skoordynowania wielu działań, nawet gdy chodzi tylko o odświeżenie ścian, podłogi i dokonanie bieżących napraw. Każdy miesiąc przestoju w najmie to realna strata. Dlatego liczy się szybkie tempo pracy i terminowe zakończenie robót wraz z gruntownym sprzątaniem.

Remonty mieszkań zgodnie z harmonogramem

Czas to największy wróg osób, które decydują się doprowadzić zaniedbany lokal do lepszego stanu. Zakupy materiałów budowlanych, wynajęcie ekipy remontowej, zabezpieczenie elementów wyposażenia przed zabrudzeniem farbą to tylko niektóre obowiązki. Remonty przedłużają się z nieoczekiwanych powodów i trudno przewidzieć zakończenie robót, a co za tym idzie zaplanować dalsze działania. Klienci, którzy nie chcą mierzyć się z problemami związanymi z samodzielną organizacją remontu, mogą skorzystać z propozycji firmy, która oferuje kompleksowe remonty mieszkań.

Decydując się na współpracę ze specjalistami, można mieć pewność, że prace odbędą się zgodnie z przyjętym harmonogramem. To ważne, gdy zbliża się data przekazania kluczy następnym lokatorom i nie można pozwolić sobie na żadne przesuwanie terminów.

Usługi remontowe o zasięgu ogólnopolskim

Właścicieli apartamentów wakacyjnych lub mieszkań w charakterze second home z pewnością ucieszy informacja o szerokim zasięgu firm wykonujących kompleksowe remonty mieszkań. Obszar działania nie ogranicza się tylko do jednego miasta, czy województwa. Usługę można zamówić w całej Polsce i mieszkając np. w Krakowie, mieć spokojną głowę o postęp robót w Zakopanem. Już podczas wstępnej rozmowy klientom przedstawia się atrakcyjną ofertę współpracy oraz harmonogram realizacji remontu. Usługi są adresowane do właścicieli, chcących odnowić istniejący lub przygotować nowy lokal w stanie deweloperskim do zamieszkania.

Zaletą współpracy, którą warto szczególnie podkreślić, jest trzymanie się zarówno planu, jak i przyjętego kosztorysu remontu. Klienci nie muszą obawiać się nieprzewidzianych kosztów, problemów z ekipą budowlaną czy nieterminową realizacją prac. Profesjonalną organizacją remontu zajmie się doświadczony architekt oraz koordynator prac budowlanych.

Odświeżenie aranżacji wnętrza

Remonty mieszkań mogą przyjmować różną skalę – od zwykłego odświeżenia, czyli malowania ścian i usunięcia drobnych usterek, po kompleksowe wykończenie oraz urządzenie nowego mieszkania, zakupionego od dewelopera. 

Każde mieszkanie powinno spełniać wymagania w zakresie funkcjonalnym, użytkowym oraz pod względem estetycznym. Dlatego kluczowe jest w miarę precyzyjne przekazanie swoich oczekiwań architektowi wnętrz. Współpraca przebiega niezwykle sprawnie: na pierwszym spotkaniu lokal zostaje pomierzony i ustala się funkcje przypisane do poszczególnych pomieszczeń. Następnie przechodzi się do omówienia charakteru aranżacji. Warto skorzystać z usługi i przekonać się, jak szybko i sprawnie przebiega cały proces związany z remontem mieszkania.