Przejdź do treści

Osłona na balkon – czemu warto ją mieć?

Balkon to dla wielu osób ulubiona część mieszkania. Poranki z kawą czy popołudnia z książką – na balkonie są zdecydowanie przyjemniejsze niż w pomieszczeniu. Problemem jest jednak brak prywatności. Choćby z tego względu warto zdecydować się na osłonę na balkon. Jednak to nie jedyny powód, dla którego stanowi ona dobre rozwiązanie. Czemu jeszcze warto wybrać tę opcję i co warto wiedzieć o osłonach balkonowych?

Czym jest osłona na balkon?

Zanim przedstawimy zalety osłon balkonowych, powinniśmy niewątpliwie wyjaśnić, czym one są. Otóż mowa o materiale mocowanym do przegrody balkonowej lub też do barierek, zakrywając w ten sposób przestrzeń pomiędzy barierką a podłożem. Warto zaznaczyć, że osłona balkonowa może być wykonana z różnych materiałów. Ostatnimi czasy popularne są osłony w formie banerów. Mowa tutaj o konstrukcjach, które są wykonywane z takich samych materiałów, jak banery promocyjne. Mowa tutaj o wysokiej jakości materiale, który jest wytrzymały i dobrze się prezentuje.

Nadruki na banerach

Jak na baner przystało, osłona zawsze posiada jakiś nadruk. Jaki? To już zależy od klienta. Dobrzy wykonawcy i sprzedawcy osłon oferują je w wielu, różnych wersjach. Do często wybieranych rozwiązań należą banery z motywami naturalnymi. Trawa, drzewa, kwiaty, czy kamienie – to tylko niektóre z rozwiązań. Ponadto stosuje się też imitację muru czy ściany kamiennej. Ciekawym rozwiązaniem jest baner z nadrukiem boazerii czy innego typu desek drewnianych.

Jeśli osłona na balkon zostanie wykonana poprawnie, a nadruk jest jakościowy, efekt estetyczny okazuje się bardzo dobry. Często na pierwszy rzut oka wydaje się, że na barierkach rzeczywiście wyrosła trawa, lub też że zakryto je deskami drewnianymi.

Dlaczego osłona balkonowa to dobry wybór?

Zastanawiasz się, czy warto zamontować osłonę balkonową? Niewątpliwie kilka argumentów przemawia na jej korzyść, a są to przede wszystkim:

  • kwestie estetyczne,
  • większa prywatność,
  • ochrona barierek.

Jak już wspomnieliśmy, banery mogą prezentować się bardzo dobrze. Tym samym stanowią ciekawe rozwiązanie estetyczne. Jeśli chcesz, aby Twój balkon był podziwiany, warto zdecydować się na osłonę z ciekawym nadrukiem.

Kolejnym powodem, dla którego użytkownicy decydują się na osłony na balkon, jest zapewnienie sobie większej prywatności. Zasłaniając wolną przestrzeń czy też barierki, pomiędzy którymi występują szerokie przerwy, zyskujemy więcej intymności. W nowym budownictwie, charakteryzującym się bliskim sąsiedztwem balkonów i okien, zyskanie nawet odrobiny prywatności to duża zaleta.

Nie można zapominać również o funkcji ochronnej osłony. Ponieważ przykrywa ona barierki, chroni je przed działaniem rozmaitych czynników zewnętrznych. Przede wszystkim baner chroni przed wilgocią i chłodem, zapobiegając w ten sposób korozji metalowych barierek. Nie tracą one również swojej jakości wskutek oddziaływania promieni słonecznych. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że dobre banery doskonale znoszą oddziaływanie wymienionych czynników. Są one przystosowane do pełnienia swojej funkcji nawet przez wiele lat, nie tracąc przez ten czas walorów estetycznych.