Przejdź do treści

Pielęgnacja żyrandola kryształowego

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2022

Moda na żyrandole kryształowe nie przemija, a wręcz przeciwnie utrzymuje się na stale wysokim poziomie. Wpływ ma na to nie tylko nadzwyczajny urok tego typu oświetlenia, ale również dominujący w wielu mieszkaniach styl glamour, który uwielbia zestawienia wnętrzarskie z żyrandolem. Jak dbać o taki żyrandol, gdy już się na niego zdecydujemy? O czym pamiętać, a które z zabiegów lepiej pomijać? Sprawdź wszystkie załączone przez nas wskazówki, by Twój żyrandol prezentował się pięknie na lata!

Choć mogłoby się wydawać, że w dobie nowocześnie aranżowanych wnętrz żyrandol nie znajdzie się już w głównym miejscu projektu to jednak wciąż zauważamy ten typ oświetlenia w wielu wnętrzach. Wpływ na to ma fantazyjne wykończenie żyrandoli kryształowych, jak również ich luksusowe i bardzo wdzięczne wykończenie. Kryształy, podobnie zresztą, jak szkło pasują do prawie wszystkich materiałów. Są ciekawe pod względem wizualnym, dość praktyczne i estetyczne. Trudno się zatem dziwić, że tak wiele osób decyduje się na montaż takiego żyrandola, we własnym domu lub pomieszczeniu usługowym, czy nawet biurowym.

O żyrandole z kryształu trzeba jednak odpowiednio dbać. A na czym właściwie polega ich właściwa pielęgnacja? O tym, koniecznie pamiętaj!

Żyrandole kryształowe – ABC systematycznej pielęgnacji!

Każdy zakup kryształowego żyrandola, to mnóstwo pytań i wątpliwości dotyczących, czy to jego wykończenia, czy też odpowiedniej wielkości. Wiele osób nie wie lub nie ma idealnej koncepcji na to, jak urządzić salon, sypialnię, czy inne pomieszczenie z żyrandolem, a to sprawia, że podczas zakupów mamy zupełny mętlik w głowie.

Wybór odpowiedniego modelu to jednak tylko jeden z dwóch kroków do posiadania żyrandola o takiej formie, jaką byśmy sobie życzyli. Do rozważenia jest bowiem także konieczność przeprowadzanych zabiegów, o których warto wcześniej dowiedzieć się nieco więcej.

Zacznijmy od standardowego czyszczenia. Otóż każdy żyrandol należy i warto wyczyścić naprawdę dokładnie przynajmniej raz do roku. Przecieranie i odświeżanie warto natomiast przeprowadzać chociażby 3-4 razy w roku.

Podczas tygodniowo przeprowadzanych zabiegów sprzątania możemy ponadto usuwać powstające na żyrandolu pajęczyny, czy osiadający kurz. Do obmiatania idealnie sprawdzi się miotełka wykonana z piór lub z owczej wełny.

Dobra opcją materiału do przecierania kryształowego żyrandola krok po kroku będzie ponadto miękka bawełniana ściereczka lub rękawiczka. 

Czy żyrandol kryształowy można myć na mokro?

Żyrandol kryształowy warto także raz na jakiś czas umyć. Nawet mocniejsze zabrudzenia usuniesz ciepłą wodą z mydłem lub z dodatkiem łagodnego płynu do naczyń.

Po każdym takim myciu dokładnie opłucz żyrandol wodą i wytrzyj do sucha. 

Oczywiście, istnieją także profesjonalne środki do czyszczenia kryształowych żyrandoli. Wiele z nich po zastosowaniu eliminuje konieczność, czy to polerowania kryształków, czy suszenia. Warto zatem z nich skorzystać, gdy chcemy skrócić czas pracy przeznaczonej na mycie lampy.

Po więcej informacji dotyczących samego produktu, jak i jego pielęgnacji sięgnij na ARTCRYSTAL