Przejdź do treści

Plakat do kuchni – idealna propozycja na dekorację wnętrz

Ostatnia aktualizacja: 20 lipca 2022

Plakaty stanowią modną formę dekoracji. Dzięki nim w łatwy, szybki i tani sposób można odmienić każde wnętrze. Plakaty są ciekawą propozycją aranżacji kuchni. Sprawdź, jakie wzory idealnie nadadzą się do tego wnętrza.

Dlaczego warto mieć plakat w kuchni?

Bez wątpienia najistotniejsza w planowaniu kuchni jest funkcjonalność tego pomieszczenia. Najpierw myśli się o meblach, w których znajdzie się miejsce na wszelkie kuchenne przybory, oraz o sprzętach AGD. Skupiając się na tych praktycznych elementach, nie można jednak zapomnieć o dekoracjach. Kuchnia to przecież serce domu. W tym pomieszczeniu powinno być ciepło i przytulnie. Ma ono zachęcać swoim wyglądem do spędzania tu jak najwięcej czasu. Doskonałą metodą dekorowania kuchennego wnętrza są plakaty. Dzięki nim w kilka chwil stworzy się w wyjątkowy nastrój i nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Jakie plakaty do kuchni wybrać? 

Zastanawiasz się, jakie plakaty do kuchni wybrać? Oferta jest naprawdę szeroka i z pewnością każdy znajdzie plakat spełniający jego oczekiwania. Do kuchni zazwyczaj wybierane są plakaty z motywem żywności. Wśród nich są grafiki przedstawiające m.in. ziarna kawy, przyprawy, owoce, warzywa, sadzone jajka i wiele innych smakowitych produktów. Doskonale do tego pomieszczenia pasują także motywy z filiżanką herbaty lub innymi napojami. Żywność nie jest jednak jedynym tematem przewodnim, jeśli chodzi o dekoracje tego typu wnętrza. Bardzo często na plakatach do kuchni pojawiają się motywy roślinne. Szczególnie interesującą propozycją będą zioła – lawenda, mięta, lubczyk posadzone w doniczkach lub suszące się rozwieszone na sznurkach.

Z wnętrzem kuchni świetnie komponują się plakaty przedstawiające przybory do gotowania, np. młynek do kawy, moździerz, trzepaczkę do jajek lub zastawę stołową. Ciekawym pomysłem okazać się mogą również grafiki prezentujące sposób przygotowania różnych potraw. Inne plakaty, które sprytnie łączą w sobie funkcję estetyczną z praktyczną, to te z tabelą kaloryczności, a także opisem właściwości i działania na organizm wybranych produktów spożywczych.

Część osób z pewnością zainteresują plakaty do kuchni z sentencjami, zabawnym motto czy hasłem motywującym zachęcającym do podejmowania nowych wyzwań czy słowami na dobry początek dnia. Przykładowo, plakat z kieliszkiem czerwonego wina i podpisem „All you need is a glass of wine”, hasło „Coffee is always a good idea” na błękitnym tle czy „Good food is good mood”. To tylko kilka przykładów plakatów, które świetnie sprawdzą się w roli dekoracji do kuchni.

Plakaty do kuchni – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Wybierając plakat do kuchni, należy kierować się sposobem aranżacji wnętrza. Humorystyczne grafiki nie będą pasowały do wnętrza w stylu klasycznym, a pejzaże z winnicami w Toskanii nie okażą się dobrym pomysłem na wnętrza w stylu nowoczesnym. Duże znaczenie ma zatem tematyka i estetyka plakatów, aby współgrały z resztą pomieszczenia i pozwoliły na zachowanie harmonii.

Kolejnym ważnym czynnikiem, jaki należy rozważyć podczas wyboru plakatu do kuchni, jest sposób montażu. W przypadku grafik umieszczonych w antyramie trzeba rozważyć sposób mocowania – na wkręt, gwóźdź czy specjalne przylepce. Nie bez znaczenia jest również rozmiar grafiki. Duży plakat do kameralnej kuchni może ją przytłoczyć, a małe grafiki – zgubić się w przestronnym wnętrzu. Wybierając plakat, należy więcc dobrze rozplanować przestrzeń i pomyśleć o jak najlepszym miejscu.