Przejdź do treści

Praktyczne wskazówki, aby modnie urządzić przedpokój

Ostatnia aktualizacja: 26 września 2022

Na targach wyposażenia wnętrz producenci i projektanci każdego roku prezentują nowe trendy meblarskie. Czy to meble z jasnego lub ciemnego drewna, z matowymi lub błyszczącymi powierzchniami, czy też akcesoria w modnym kolorze: co roku pojawiają się inspirujące trendy do przedpokoju.

Jakie meble do przedpokoju?

Niezależnie od panujących nurtów aranżacyjnych, przedpokój jest pomieszczeniem trudnym do urządzenia. Jest on zazwyczaj niewielki lub długi i wąski, więc wymaga odpowiednio przemyślanego projektu. Jak zatem zaaranżować tę przestrzeń, aby z jednej strony była zachęcająca, a z drugiej spełniała wszystkie niezbędne funkcje?

Nieustającym trendem, który chętnie wykorzystują projektanci wnętrz, jest stosowanie jasnych kolorów na ścianach, które powodują, że nawet wąski przedpokój wydaje się większy. Im mniejszy kontrast, tym spokojniejsza atmosfera w przedpokoju, dlatego w modnych projektach stosuje się również jasne meble, a jeśli ciemniejsze, to w naturalnych kolorach.  Biel i pastele lub ciepłe odcienie drewna działają zachęcająco i sprawiają, że przedpokój wydaje się przestronny, otwarty i estetyczny.

Nowoczesne meble do małego przedpokoju

Schowek na buty, komoda lub szafa to rzeczy, które na pewno znajdą miejsce także w małym korytarzu. Dlatego meble do przedpokoju powinny być przede wszystkim wizualnie lekkie, aby to pomieszczenie nie wyglądało na zagracone. Przejście między drzwiami a resztą mieszkania nie może być zablokowane, zatem przy planowaniu tego pomieszczenia obowiązuje zasada: mniej znaczy więcej. Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca, wybierz np. małą komodę i wieszak na ubrania oraz duże lustro. Możesz również zastosować funkcjonalne szafki wiszące, które oferują dodatkową przestrzeń do przechowywania, dzięki czemu idealnie nadają się do małego przedpokoju. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy mają dużo ubrań, ale mało miejsca.

Modne meble wielofunkcyjne

Nowoczesne meble do przedpokoju spełniają kilka funkcji jednocześnie. Z tego powodu w modnym przedpokoju sprytny design zawsze sprawdza się w połączeniu z praktyczną oszczędnością miejsca. Można na przykład kupić jedną, ale większą szafę z lustrzanym frontem albo ławkę do siedzenia z pojemnymi półkami, która służy nie tylko jako siedzisko, ale także oferuje miejsce na buty.

Wielofunkcyjne meble do przedpokoju: komody, szafy i szafki ścienne, tworzą w strefie wejściowej dużo miejsca na różne przedmioty, takie jak ubrania czy domowe tekstylia, które nie znajdują już miejsca w salonie czy sypialni. Co więcej, mądrze dobrane meble do przedpokoju mogą zmienić to praktyczne wnętrze w przytulną przestrzeń. Minimalistyczne meble można np. uzupełnić o ciekawe dodatki, takie jak dekoracyjne lustra czy lampy.